10 نکته برای استفاده بهینه از تعطیلات آخر هفته

دانستنی ها
زمان مطالعه: 5 دقیقه

آیا به دنبال تعطیلات آخر هفته ی پر باری هستید اما هیچ ایده ای در این زمینه ندارید؟ ده نکته ای که در این مقاله عنوان شده است به شما کمک خواهند کرد تا تعطیلات متفاوتی را تجربه کنید.
تعطیلات آخر هفته ی شما بسیار با ارزش هستند و شما تمایل دارید تا بهترین استفاده را از این فرصت داشته باشید. شما احتمالاً تمام هفته با یک هدف در ذهن کار کرده اید و آن هدف چیزی نیست جز رسیدن به آخر هفته و انجام دادن کارهای مفید. با این وجود اغلب وقتی واقعاً به تعطیلات آخر هفته می رسید هیچ چیز مطابق انتظارات شما پیش نمی رود و شما تمایل دارید که این اوقات هرچه زودتر سپری شود. نکات زیر به شما در ایجاد یک برنامه و پیش روی مطابق آن کمک خواهد کرد، چرا که به احتمال زیاد شما بیش از هر چیز به انگیزه نیاز دارید.

تعطیلات آخر هفته

1. برنامه ریزی

در طول هفته تصمیم بگیرید که قصد دارید در آخر هفته دقیقا چه کاری انجام دهید. برنامه ی خود را یادداشت کنید تا اطمینان حاصل نمائید که همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت. این موضوع به این معنا نیست که شما در مورد هر چیز جزئی برنامه ریزی کنید و به طور خودجوش و خارج از برنامه کاری در آخر هفته انجام ندهید، بلکه از این بابت است که دقیقا بدانید از تعطیلات آخر هفته ی خود چه می خواهید. اگر هیچ برنامه ای نداشته باشید، اغلب به هیچ وجه نتیجه ای هم نخواهید گرفت!

2. خود را به چالش بکشید

گیر افتادن در یک روال روتین معمولاً می تواند منجر به احساس کسالت شود، بنابراین چرا از آخر هفته ی خود جهت امتحان نمودن یک چالش جدید که باعث بهبود تناسب اندام شما نیز می شود، استفاده نمی کنید؟ runclusive یک پلتفرم رویدادهای مجازی می باشد، با این تفاوت که به شما امکان می دهد تا در شهرهای مختلف دنیا دویدن را تجربه کنید.

این یک روش عالی به منظور تجربه نمودن چالش های جدید در آخر هفته ها می باشد چرا که شما برای تمام دویدن های خود امتیاز کسب می‌ کنید و این امتیاز می ‌تواند به ازای یک میزان پاداش رد و بدل شود. به علاوه، این موضوع به شما این فرصت را می ‌دهد که مبلغی پول را برای خیریه جمع آوری و تهیه نمائید که به شما احساس بی ‌نظیری از رضایتمندی را می بخشد.

3. بیرون از منزل بروید

مسلماً هوای تازه همیشه در دور و اطراف ما نیست. بنابراین به فضای باز بروید و بخشی از زمان خود را صرف گردش، پیاده روی، دوچرخه سواری، قدم زدن و دویدن کنید. انجام تمرینات ورزشی حتی در حد حرکات سبک و دریافت هوای تازه تا حد زیادی می تواند روی روحیه ی شما تاثیرگذار باشد و انرژی زیادی را به سمت شما روانه کند. در این مورد اگر دیگران را نیز با خود همراه کنید، به شما قول می دهم که انرژی شما مضاعف خواهد شد.

4. وقت برای ریلکس کردن کنار بگذارید

هیچ شکی نیست که دوران امروزی سرشار از استرس های کوچیک و بزرگه. بهترین کاری که میتونین در آخر هفته بکنین اینه که جایی خلوت با منظره مناسب ریلکس کنید و کمی با خود خلوت کنید. تکنیک های ریلکسیشن زیادی وجود دارد مانند ورزش های متنوع مثل یوگا. اما اگر اهل ورزش و فعالیت های فیزیکی نیستید، ریلکس کردن با یک مبل راحت و یک فنجان چای نیز می تواند نتیجه خوبی به ارمغان بیاورد

5. اختصاص دادن زمان به “خود”

برنامه ریزی های فشرده و پر کردن وقت خود با انواع فعالیت ها می تواند تا حد زیادی سرگرم کننده باشد، اما خسته کننده نیز خواهد بود. حتی گاهی از مواقع ممکن است تصور کنید که بیش از حد برنامه ی خود را پر کرده اید. اینکه دائماً در محاصره فعالیت ها باشید می تواند از لحاظ جسمی و فکری به شما فشار زیادی وارد کند. بنابراین سعی کنید مدت زمانی را برای خودتان کنار بگذارید، کتاب بخوانید، به موسیقی گوش فرا دهید و یا فقط استراحت کنید!

6. به کارهای عقب افتاده ی خود رسیدگی کنید

اغلب آخر هفته ها مختص تفریح می باشد اما همچنین می تواند زمان خوبی برای انجام کارهایی باشد که مدت هاست در فکر تکمیل آن ها هستید. بنابراین مدت زمانی از آخر هفته ی خود را به این کارها اختصاص دهید. این کارها می توانند کارهایی باشند که شما به تعویق انداخته اید و یا مسائل مالی که بایستی به آن ها نظم و ترتیب دهید. انجام این کارها به شما احساس بهتری خواهد داد، چرا که احساس خواهید کرد در پایان هفته واقعا کار مفیدی انجام داده اید.

7. همه ی کارها را به آخر هفته موکول نکنید

برخی از کارها هستند که می توانید آن ها را در طول هفته نیز انجام دهید و فقط مختص آخر هفته ها نمی باشند. اگر زمان خود را در طول هفته به درستی مدیریت کنید، بنابراین زمان بیشتری را برای استفاده ی بهینه در آخر هفته در اختیار خواهید داشت. به عنوان مثال برخی از کارهای کوچک را در هنگام صرف ناهار و یا قبل از خواب انجام دهید. انجام این کار موجب می شود تا آخر هفته ی ارزشمند خود را به کارهای مفیدتری اختصاص دهید.

8. از روال روتین روزمره تان اجتناب کنید

زندگی ما گاهی دچار فرسایش می شود و ما همان کارهای متداول قدیمی را هفته به هفته تکرار می کنیم. این موضوع اغلب به این دلیل است که مشاغل ما، ما را به این روال تکراری وادار می کند، اما شما بایستی سعی کنید تا در آخر هفته این روال تکراری را در هم بشکنید. با امتحان کردن چیزهای متفاوت، دعوت دوستان تان به مهمانی و اجتناب از افکار همیشگی که در آن غرق شده اید، سعی کنید تا یک قالب کاملا جدید را برای تعطیلات آخر هفته ی خود بسازید.

9. یک سرگرمی جدید پیدا کنید

ایجاد یک سرگرمی جدید می تواند به شما در تحقق برخی از نکات دیگر ذکر شده در این مقاله کمک فراوانی کند. اگر به یک باشگاه ملحق شوید به احتمال زیاد با افراد جدید ملاقات می کنید و برای آخر هفته های خود با دوستان تان برنامه ای خواهید داشت به علاوه به شکل بهتری می توانید در فضای باز فعالیت نمائید. همچنین به در هم شکستن روال های کسل کننده نیز کمک خواهد کرد و باعث می شود تا شما مشتاقانه منتظر رسیدن تعطیلات آخر هفته باشید. از طرف دیگر، سرگرمی جدید شما می تواند کاری باشد که از انجام آن لذت می برید و به این شکل زمانی را صرف خود می کنید.

تعطیلات آخر هفته

10. ورزش کنید!

مسلما منظور از ورزش این نیست که دقیقا 90 دقیقه از روز تعطیل خود را در زمین فوتبال بدوید! اما اگر بتوانید کمی فعالیت بدنی انجام دهید، قطعا احساس خوبی خواهید داشت و از مزایای سلامتی خوبی نیز برخوردار خواهید شد. از طرف دیگر، می توانید به جای تماشای برخی مسابقات در تلویزیون، به خارج از منزل بروید و آن ها را در فضای باز بیرون تماشا کنید. آخر هفته ها زمانی است که بیشترین مسابقات ورزشی انجام می شود، بنابراین چرا از منزل خارج نمی شویم و بازی فوتبال، راگبی، بسکتبال یا ورزش های دیگر را تماشا نمی کنیم؟ این موضوع حتی ممکن است شما را تشویق کند که خودتان ورزش را شروع کنید!

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری