این ترفند های کیک پزی را باید بدانید!

دانستنی ها
زمان مطالعه: 3 دقیقه

برای اینکه کیک خوشمزه تری درست کنید، قبل از شروع کار، آرد مورد استفاده را 3 الی 4 مرتبه الک کنید. همچنین مواد کیک را بیش از حد هم نزنید زیرا در اینصورت، کیک شما پف نخواهد کرد. در هنگام پخت کیک، درب فر را باز نکنید زیرا پف کیک می‌خوابد.

هر حرفه و هنری، با ریزه کاری‌هایی همراه است که رعایت آن، نتیجه مطلوب‌تری برای شما به ارمغان می‌آورد. پخت کیک و انواع شیرینی هم از این قضیه مستثنی نبوده و توجه به یکسری نکات، رضایت شما را از نتیجه کار بالاتر می‌برد. در واقع کیک پزی یکی از حرفه‌هایی است که همه به خصوص خانم‌ها با علاقه زیادی به آن روی می‌آورند، اما گاهی با بروز یک مشکل و عدم رعایت یک نکته جزئی، تمام تلاش آن‌ها هدر رفته و ناامید می‌شوند. اما نگران نباشید، ما در این مطلب از بلاگ هایپر، چند نمونه از مهم‌ترین ترفند کیک پزی را برای شما شرح خواهیم داد.

بیشتر بدانید: طرز تهیه کیک شکلاتی در 7 مرحله

کیک پف دار

با ترفند های کیک پزی آشنا شوید

آرد را به خوبی الک کنید

قبل از شروع کار، آرد مورد استفاده را 3 الی 4 مرتبه الک کنید. در صورتی که آرد را الک نکنید، گلوله گلوله شده و با مواد دیگر، ترکیب نخواهد شد. اما در صورت الک کردن، آرد، هوا گرفته و کیک شما به خوبی پف کرده و ظاهر مطلوب‌تری خواهد داشت.

مواد کیک را بیش از حد هم نزنید

اگر مواد کیک را بیش از اندازه مورد نیاز هم بزنید، کیک شما پف نخواهد کرد. در واقع زمانی که تمامی مواد با هم مخلوط شد، هم زدن کافی است.

به تخم مرغ‌ها فرصت گرم شدن دهید

یک الی دو ساعت قبل از شروع کار، تخم مرغ‌ها را از یخچال بیرون آورده و اجازه دهید تا گرم شود. در صورتی که تخم مرغ‌ها سرد باشد، مواد کیک به خوبی با هم ترکیب نخواهد شد.

بعد از خنک شدن کیک، آن را از قالب خارج کنید

در صورتی که قبل از سرد شدن، کیک را از قالب خارج کنید، امکان خرد و خراب شدن ظاهر کیک شما وجود دارد. پس به کیک، زمان کافی برای سرد شدن دهید.

جدا کردن کیک از قالب

راه حلی برای بخش‌های سوخته کیک

اگر بخش‌هایی از کیک شما به هر دلیل سوخت، تکه‌های سوخته را با چاقو برداشته و جای آن را با خاک قند، مربا یا خامه بپوشانید.

درب فر را باز نکنید

تا زمانی که کیک شما به طور کامل پخته نشده، درب فر را باز نکنید. در صورت باز کردن درب، هوای سرد وارد فر شده و پف کیک شما می‌خوابد. بعلاوه کیک را در طبقه وسط فر قرار دهید تا از سوختن کیک جلوگیری کرده و پف آن هم حفظ شود.

کاربرد نمک در پخت کیک

شاید تصور کنید که چون کیک، طعم شیرینی دارد پس استفاده از نمک در مواد آن اشتباه است و مزه آن را خراب می‌کند، اما اینطور نیست. نمک کاربردهای زیادی دارد که به چند نمونه از آن اشاره خواهیم کرد:

  • نمک باعث باز شدن طعم‌ها می‌شود، به عبارتی مزه‌های دیگر را بهتر حس خواهید کرد.
  • اگر ماده‌ای شیرینی بیش از حد داشته باشد، نمک، از شیرینی آن کاسته و آن را به تعادل می‌رساند.

گردو و کشمش در پخت کیک

بکینگ پودر و تاثیر آن در پف کردن کیک

یکی از موادی که موجب پف کردن کیک می‌شود، بکینگ پودر است. پس به اندازه کافی (نه زیاد و نه کم) از آن استفاده کنید. بعلاوه بهتر است که بکینگ پودر مورد استفاده شما کهنه نباشد.

استفاده از گردو و کشمش در کیک

در صورت استفاده از گردو یا کشمش در کیک، آن را به آرد آغشته کرده سپس با مواد ترکیب کنید. با انجام این کار، مواد آغشته شده در همه جای کیک به طور یکنواخت پخش شده و به ته کیک نمی‌رود. شما می‌توانید گردو و کشمش تازه را از فروشگاه هایپرفامیلی تهیه کنید.

استفاده از گردو و کشمش در کیک

کلام آخر

پختن کیک مانند هر کار دیگری، نیاز به دقت و رعایت یکسری نکات دارد. در غیر اینصورت، با نتیجه مطلوبی مواجه نخواهید شد. با استفاده از این ترفندهای ذکر شده، کیک های خوشمزه و تردتری تحویل بگیرید. شما می‌توانید تمامی وسایل موردنیاز برای کیک پزی را با بهترین کیفیت از هایپرفامیلی خریداری کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری