ترفندهای طلایی برای تمیز کردن فرش

سبک زندگی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از عوامل مهم در زیبایی دکوراسیون داخلی، فرش است. فرش ها جذابیت زیادی به منزل شما بخشیده و وجود آنها لازم است. اما به مرور زمان، به دلیل اینکه همیشه در زیر پا و محل رفت و آمد قرار دارند، باید در نگهداری و شستشوی آنها اصولی را رعایت کرد. شما می‌توانید با رعایت یکسری نکات ساده، کثیف شدن فرش ها را به تعویق بیندازید.

بیشتر بدانید: راهکارهای طلایی برای برق انداختن کاشی و سرامیک

برخی افراد برای نو ماندن و کثیف نشدن فرش های خانه، روی آن روفرشی می‌اندازند. این راه مناسبی برای تمیز ماندن است. بعلاوه هفته ای دوبار جارو کردن نیز موجب رفع گرد و غبار و روشن تر شدن فرش خواهد شد. ضمنا اگر لکه ای روی آن ایجاد شد، باید سریعا پاک شود زیرا هر چه عمق آن بیشتر شود، پاک کردن آن نیز دشوارتر خواهد شد. در ادامه این مطلب از بلاگ هایپر، روش های خانگی برای پاک کردن لکه های روی فرش را ذکر خواهیم کرد.

ترفندهای طلایی برای تمیز کردن فرش

ترکیب نمک و سرکه  

این دو ماده را به شکل خمیر درآورده و روی لکه مورد نظر قرار دهید تا جذب شود. سپس دستمال مرطوب را روی آن کشیده و جاروبرقی بکشید.

آب، سرکه و جوش شیرین

برای استفاده از این ترکیب، به ازای هر یک فنجان آب گرم، 1/4 پیمانه جوش شیرین و سرکه را با هم مخلوط کرده، سپس در یک بطری اسپری ریخته و روی لکه مورد نظر اسپری کنید.

پراکسید هیدروژن

این ماده گزینه ای مناسب برای روشن شدن فرش های سفید است. برای از بین بردن لکه های پروتئین و لکه های خون، مقدار مساوی از آب را با پراکسید هیدروژن ترکیب کرده و با دستمال روی فرش بکشید. سپس با یک دستمال مرطوب دوباره آن را پاک کرده و جارو کنید.

ترفندهای طلایی برای تمیز کردن فرش

پاک کردن لکه های مختلف از روی فرش

لکه آدامس

برای پاک کردن آدامس از روی فرش، کافیست مقداری یخ روی آن قرار دهید. پس از چند دقیقه، با احتیاط آن را با چاقو از روی فرش جدا کنید.

لکه ادویه

مخلوط مقدار مساوی از آبلیمو و آب، گزینه ای مناسب برای پاک کردن لکه های ادویه بخصوص زردچوبه است. کافیست آن را روی لکه اسپری کرده و با دستمال پاک کنید.

لکه های رنگی

در صورتی که موادی مانند قهوه، چای، شربت و از این قبیل مواد روی فرش ریخت، در ابتدا با یک حوله یا دستمال تمیز، رطوبت آن را بگیرید. سپس مقداری آب روی آن ریخته و با دستمال روی آن محکم بکشید. این کار را چند بار تکرار کنید تا هیچ اثری از آن باقی نماند.

استفاده از شامپو فرش، روشی مناسب برای تمیز شدن آن

یکی از راه های تمیز شدن فرش، استفاده از شامپو فرش است. استفاده از شامپو فرش نیز اصول خود را داشته و باید طبق مراحل زیر پیش بروید.

  1. در ابتدا فرش را جارو کنید.
  2. ظرفی مناسب برداشته و در آن 2 فنجان شامپو فرش را با 1 تا 2 لیتر آب ترکیب کنید تا کف کند.
  3. با استفاده از یک تور یا اسفنج، شامپو فرش را به آرامی از قسمت بالای فرش روی آن بمالید تا تمیز شود. پس از اتمام کار، تا یک ساعت روی فرش راه نروید.
  4. دقت کنید هنگام استفاده از شامپو فرش، فقط از کف آن استفاده کنید و آب شامپو را روی فرش نریزید.

استفاده از شامپو فرش

کلام آخر

اگر قصد خریداری یک شامپو فرش باکیفیت و قیمت مناسب را دارید، به یکی از شعبات فروشگاه هایپرفامیلی مراجعه کنید. در فروشگاه های ما، انواع شوینده در برندهای مختلف با تخفیفات طلایی به شما عزیزان ارائه می‌شود.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری