روش های کاربردی برای رفع حشره حبوبات

سبک زندگی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

عوامل زیادی در بوجود آمدن حشرات در حبوبات نقش دارد. اما نگران نباشید. روش های متعددی برای از بین بردن آنها وجود دارد. نمونه هایی از آن شامل نور آفتاب، قرار دادن حبوبات در یخچال، گوگرد، برگ بو، میخک و سمپاشی است.

یکی از مهم ترین مواد غذایی که در برنامه روزانه اغلب افراد وجود دارد، حبوبات است. حبوبات دارای مقدار زیادی کلسیم، آهن و مواد معدنی بوده و در رژیم غذایی سالم اهمیت زیادی دارد. حبوبات نیز مانند هر ماده غذایی دیگر، تاریخ انقضایی داشته و باید در نگهداری آن نهایت دقت را داشت. اما گاهی پیش می‌آید که در آن با حشرات موذی مواجه شوید که برای شما مزاحمت ایجاد کنند. نگران نباشید، کشتن حشرات حبوبات کار سختی نبوده و با روش های ساده ای می‌توان آنها را نابود کرد. برای آشنایی با روش های نابودی حشرات حبوبات، تا انتهای این مطلب با هایپر همراه باشید.

بیشتر بدانید: گرم کردن مجدد غذا چه عوارضی دارد؟

با این روش ها، حشره حبوبات را از بین ببرید

نور آفتاب

اگر به دنبال یک ضدعفونی کننده طبیعی هستید، از نور آفتاب استفاده کنید. به این منظور، حبوباتی که در آن حشره افتاده است را در یک سینی بزرگ، زیر نور آفتاب قرار داده و چند ساعت یا حتی چندین روز به آن زمان دهید. با انجام اینکار، بدون هیچ هزینه ای، حشره حبوبات را نابود خواهید کرد.

روش های کاربردی برای رفع حشره حبوبات

قرار دادن حبوبات در یخچال

برخی حبوباتی که آلوده به حشرات می‌شوند، با قرار گرفتن در یخچال، عاری از هر گونه حشره خواهند شد. به این منظور، به مدت 4 روز در یخچال قرار داده و پس از آن برای استفاده به خوبی بشویید.

گوگرد

گوگرد به دلیل بوی خاصی که دارد، موجب دفع حشرات خواهد شد. در نتیجه شما با استفاده از این ماده، می‌توانید حشرات مزاحم و موذی را دور کنید. به این منظور، مقداری گوگرد در مکان مورد نظر بریزید تا حشرات موجود در حبوبات و برنج را دفع کنید.

روش های کاربردی برای رفع حشره حبوبات

برگ بو

از دیگر گزینه های مناسب برای رفع حشره حبوبات، استفاده از برگ بو است. به این منظور، در ظرف حاوی حبوبات، برگ بو قرار دهید. پس از چند روز متوجه نابودی این حشرات مزاحم خواهید شد.

میخک برای دفع حشرات

میخک نیز از دسته گیاهانی است که در نابودی حشرات موذی نقش ویژه ای دارد. به این منظور، میخک را در مکان هایی که حشرات موذی وجود دارد قرار دهید تا از بین روند.

روش های کاربردی برای رفع حشره حبوبات

سمپاشی

روش های ذکر شده زمانی جواب می‌دهند که تعداد حشرات موجود در حبوبات زیاد نباشد. در صورتی که تعداد آنها بیش از حد باشد، باید از روش سمپاشی استفاده کنید. اگر کنترل حشرات از دست شما خارج شد، یک سم مناسب انتخاب کرده و مکان های موردنظر را سمپاشی کنید. بهتر است پس از سمپاشی، منزل یا مکان آلوده به سم را برای چند ساعتی ترک کنید تا خطری شما را تهدید نکند.

روش های پیشگیری از حشره‌ زدن حبوبات

  • حبوبات را درون ظرف درب‌دار بریزید.
  • ظرف حبوبات را در جای خشک و خنک نگهدارید.
  • ریختن مقداری نمک درون دانه‌ها می‌تواند از ورود حشرات جلوگیری کند.
  • راه دیگر برای جلوگیری از ورود حشرات، ریختن آن‌ها در سینی فر است. به این منظور باید در دمای ۱۴۰ درجه سانتی‌گراد به مدت ۱۵ دقیقه پخته شود تا تخم‌های حشرات از‌ بین‌ رود. سپس آن را در یک ظرف درب‌دار نگهداری کنید.

سخن پایانی

در این مطلب به شرح نکاتی در خصوص رفع حشره حبوبات پرداختیم. با استفاده از روش های کاربردی، از شر حشرات موذی و مزاحم راحت شوید. ضمنا اگر قصد خریداری حبوبات را دارید، به فروشگاه های زنجیره ای هایپرفامیلی مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری