ایلام و جاذبه های دیدنی اش

سفر و گردشگری

شهر ایلام مرکز استان ایلام بوده و در نیمه غربی کشور قرار گرفته است. وجود چشم‌اندازهای طبیعی و طبیعت بکر و دست‌ نخورده ایلام موجب شده که این شهر مکان مناسبی برای سفر باشد. اگر تمایل به آشنایی با جاذبه های دیدنی این شهر را دارید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید: همدان و جاذبه هایی که باید ببینید

ایلام بعلت قرارگیری در میان کوه و ارتفاعات جنگلی، دارای طبیعتی ناب و حیرت انگیز است. آب و هوای این شهر معتدل کوهستانی و بهاری بوده و گزینه مناسبی برای سفر در تعطیلات است. در ادامه با مکان های دیدنی شهر زیبای ایلام آشنا خواهیم شد.

کوه قلاقیران

جاذبه های دیدنی ایلام

کوه قلاقیران

یکی از مهم ترین مکان های دیدنی ایلام، کوه قلاقیران است. این کوه با طبیعت بکر و زیبای خود، توجه افراد زیادی را جلب کرده است. این کوه در ۳ کیلومتری شمال شهر واقع شده است.

دریاچه دوقلو سیاه گاو

دریاچه دو قلو سیاه گاو تنها دریاچه دوقلوی کشور است که به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است.  عبور رودخانه سیاه گاو از میان صخره و دره‌ها به دو دریاچه تبدیل شده است که به یک جاذبه دیدنی تبدیل شده است.

تنگ کافرین

تنگ کافرین با طبیعت بکر و حیرت انگیزش، از چندین چشمه و کوه مرتفع تشکیل شده و همین امر آن را به یکی از جاذبه های ایلام تبدیل کرده است. برکه آب زمزم و زیارتگاه جابر از نقاط گردشگری است که در اطراف این مکان قرار گرفته است.

تنگ کافرین

منطقه جنگلی ششدار

این منطقه در ۵ کیلومتری شهر و نزدیکی کوه قلاقیران قرار گرفته است. اگر به دنبال یک منطقه بکر و دست نخورده هستید، منطقه جنگلی ششدار، گزینه مناسبی برای شماست.

کوه اهوران

اگر جزو افرادی هستید که به کوه و کوهستان علاقه دارند، حتما به این مکان سر بزنید. کوه اهوران در فاصله ۸۳ کیلومتری شمال شرق شهر ایلام واقع شده است.

دره ارغوان

تماشایی‌ترین و چشم‌نوازترین جاذبه گردشگری ایلام را می‌توان دره ارغوان آن به حساب آورد که در فاصله ۳ کیلومتری شمال شرق شهر قرار گرفته است.

دره ارغوان

آبشار اما

این آبشار در فاصله ۲۵ کیلومتری جنوب شهر قرار گرفته و ارتفاع آن حدود 20 متر است. فصل بهار، بهترین فصل برای سفر به این آبشار زیباست.

سخن پایانی

در این مطلب از بلاگ فامیلی، به معرفی برخی از مهم ترین جاذبه های دیدنی شهر ایلام پرداختیم. امیدواریم که برای شما مفید واقع شود.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی