مردم کشورهای مختلف در وعده صبحانه چه چیزی می‌خورند؟

دانستنی ها
زمان مطالعه: 3 دقیقه

همه ما می‌دانیم که یکی از وعده های مهم و حیاتی صبحانه است. خوردن صبحانه از اهمیت بالایی برخوردار بوده و حذف آن آسیب های جدی به بدن می‌رساند. در ملل های مختلف، هر کشوری صبحانه های مخصوص به خود را داشته و از ترکیبات مختلفی برای سرو آن استفاده می‌کنند. ما در این مطلب از بلاگ فامیلی به معرفی و شرح صبحانه در کشورهای مختلف می‌پردازیم.

بیشتر بدانید: محبوب ترین عطرهای زمستانی را بشناسید

صبحانه در کشورهای مختلف جهان

انگلیس

اهالی انگلستان، معمولا دو نوع صبحانه میل می‌کنند. یکی در اول هفته و دیگری آخر هفته که صبحانه آخر هفته آنها معمولا گسترده تر است. صبحانه اول هفته شامل یک تکه نان تست، آب پرتقال، یک کاسه غلات و حبوبات و یک فنجان قهوه است. گاهی کنار آن از مارمالاد یا عسل نیز استفاده می‌کنند. اما صبحانه آخر هفته آنان کمی سنگین تر است. در آخر هفته آنان لوبیا، قارچ، تخم مرغ، نان سرخ شده، بیکن، سوسیس و پودینگ را به صبحانه اول هفته خود اضافه می‌کنند.

صبحانه در کشور های مختلف جهان

صبحانه ژاپنی

مردم ژاپن، طیف گسترده ای از غذاها را در وعده صبحانه میل می‌کنند. بعبارتی وعده صبحانه آنها با دیگر وعده ها تفاوت زیادی ندارد. برنج، سبزیجات شور شده، سوپ میسو و تاماگویاکی و ماهی هایی مانند سالمون در وعده صبحانه ژاپنی ها مورد مصرف قرار می‌گیرد.

تاماگویاکی نوعی املت شیرین شده است که در ماهیتابه ای مستطیلی شکل از لایه های نازک پخته می‌شود. بعلاوه ژاپنی ها دومین غذای اشرافی جهان که از  جگر اردک یا غاز تهیه می‌شود را نیز در وعده صبحانه میل می‌کنند.

صبحانه در ژاپن

چین

وعده های غذایی اهالی چین شباهت زیادی به ژاپنی ها دارد. به طور کلی صبحانه در چین شامل مرغ، برنج، نان بخارپز، رشته فرنگی و سوپ گرم کانجی است. یکی از غذاهایی که با میان وعده های دیگر مشترک است، استیک سرخ شده می باشد که در داخل شیر سویا حل شده و سرو می‌شود.

صبحانه ایتالیایی

مردم ایتالیا، علاقه ای به خوردن صبحانه های سنگین نداشته و در وعده آنها قهوه و شیرینی های ایتالیایی وجود دارد. شیرینی های پر طرفدار در میان ایتالیایی ها نیز کروسان، کورنتو و اسفوگلیاتله هستند. اسفوگلیاتله نوعی شیرینی ترد و چند لایه می باشد که به وسیله ی پنیر ریکوتای شیرین پر شده است.

مکزیک

غذاهایی مانند مرغ، لوبیا سوخاری و تورتیلا به همراه سالسای قرمز و سبز در وعده صبحانه مکزیکی ها دیده می‌شود.

صبحانه در مکزیک

بزریل

متاسفانه برزیلی ها به وعده صبحانه اهمیت زیادی نداده و فقط برخی از آنان برای تنوع از پنیر، ژامبون و نان کوچک به همراه کره یا پاپایا استفاده می‌کنند.

ترکیه

وعده صبحانه در ترکیه شامل زیتون، قیماق، گوشت پخته شده و سوجوک است. همچنین اهالی ترکیه چای یا قهوه خود را در استکان های مخصوص و سنتی می‌نوشند.

استرالیا

مردم استرالیا از سبزیجات، مخمر و ادویه محصولی خوراکی در وعده صبحانه استفاده می‌کنند.

سخن پایانی

در این مطلب از بلاگ هایپرفامیلی به معرفی صبحانه های مصرفی در کشورهای مختلف پرداختیم. امیدواریم که برای شما مفید واقع شود.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری