11 گیاه معروف که در آب نیز رشد می‌کنند

سبک زندگی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

وجود گل و گیاه در خانه، طراوت و شادابی خاصی به آن بخشیده و روحیه انسان را تازه نگه می‌دارد. اما بسیاری از افراد به دلیل کثیف کاری های حاصل از خاک و حشرات موجود در آن، از نگهداری گل و گیاه در منزل امتناع می‌ورزند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که عاشق گل و گیاه بوده اما شرایط نگهداری آن را ندارید، ما به شما نگهداری از گیاهان هیدروپونیک را پیشنهاد می‌کنیم. این گیاهان در آب نگهداری شده و بدون نیاز به خاک رشد می‌کنند. برای آشنایی با این گیاهان، با هایپر همراه باشید.

بیشتر بدانید: ورزش در ماه رمضان برای افراد روزه دار

چه گیاهانی در آب رشد می‌کنند؟

گیاهانی که در آب رشد میکنند

گیاه برگ بیدی

برگ بیدی با رنگ بندی زیبا و طرح های خاص روی آن، از جمله گیاهانی است که براحتی در آب رشد می‌کند. در صورتی که خودتان این گیاه را هرس کرده اید، آن را در آب قرار دهید تا به اندازه کافی رشد کند.

گیاه برگ بیدی

گل حنا

یکی از گیاهان مناسب برای مکان های سایه دار، گل حناست. این گیاه نیاز به رطوبت بالایی دارد، در نتیجه گزینه مناسبی برای پرورش در آب است. اگر رشد این گیاه متوقف شد، چند ساقه از آن را جدا کرده و داخل ظرف آب بگذارید.

گل حنا

بنفشه‌ آفریقایی

یکی از زیباترین گل ها با رنگ های متنوع، بنفشه آفریقایی است. برگ های مخملی این گل، زیبایی آن را دوچندان کرده است. بنفشه آفریقی جز گیاهانی است که در آب رشد کرده و تکثیر آن از طریق این روش بسیار آسان است. تقریبا یک الی یک و نیم ماه طول می‌کشد تا ساقه‌ها ریشه بزنند و کم‌کم یک گیاه کامل شکل بگیرد.

بنفشه‌ آفریقایی

لاکی بامبو

برای نگهداری از این گیاه، بهتر است که گلدان های باریک و بلند را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید که بامبوی شما سرحال بماند، بهتر است که ساقه آن تا بند پنجم در آب قرار بگیرد و برای اصطکاک ساقه ها می‌توانید از شن و یا وسایل تزیینی کوچک در انتهای گلدان استفاده کنید.

لاکی بامبو

پوتوس

زیبایی و مقاومت بالای این گیاه، محبوبیت آن را دو چندان کرده است. این گیاه نقش مهمی در اکسیژن سازی و پاکسازی هوا از سموم و انرژی های منفی ایفا می‌کند.

پوتوس

فیلودندرون

از جمله گیاهان دیگری که می‌توان در آب نگهداری کرد، فیلودندرون است. نور غیر مستقیم نیز برای رشد این گیاه کافی است. برای رشد بهتر آن، هر 3 الی 4 روز یکبار آب درون ظرف را تعویض کنید.

فیلودندرون

حسن یوسف

برای تکثیر حسن یوسف، ساقه‌ای 15 الی 25 سانتی‌متری از آن جدا کنید. برگ‌های نیمه‌ پایینی ساقه را جدا کنید و آن را داخل آب بگذارید. این گیاه را باید در مکانی آفتابی نگهداری کنید و برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید می‌توانید ماهانه به آن کود مخصوص حسن یوسف بدهید.

حسن یوسف

گیاه گندمی

گندمی گیاه حساسی است و نگهداری از آن به دقت بیشتری نیاز دارد. می‌توانید گیاهچه های کوچک گندمی را در آب ریشه دار کرده و سپس به گلدان جدید منتقل کنید. همچنین می‌توانید آنها را تا مدت‌ها در آب نگهداری کنید و پس از ریشه زدن، هر 2 الی 3 روز یکبار آب را تعویض کنید.

گیاه گندمی

قاشقی

نگهداری آسان، مقاومت بالا و سازگاری با شرایط مختلف، این گیاه را به گزینه مناسبی برای نگهداری در منزل و ادارات تبدیل کرده است.

قاشقی

دراسنا

این گیاه مرتفع بوده و به همین دلیل، استفاده از ظروف شیشه ای بلند یا کوزه های بلند و باریک پیشنهاد می‌شود. برای رشد بهتر، آب داخل ظرف را هفته ای 2 الی 3 بار تعویض کنید.

دراسنا

قلب ارغوانی

گیاه قلب ارغوانی یک گونه متفاوت از برگ بیدی است و تنها وجه مشترک آنها، رنگ بنفش برگ‌ها است. برای داشتن یک قلب ارغوانی در ظرف شیشه ای باید قلمه های مناسبی تهیه کنید و برگ های انتهایی آنها را جدا کرده و ساقه را در آب قرار دهید.

کلام آخر

در این مطلب از بلاگ فروشگاه فامیلی، به معرفی تعدادی از گیاهان که بدون نیاز به خاک و در آب رشد می‌کنند، پرداختیم. با نگهداری از این گیاهان، طراوت را به خانه هایتان بیاورید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری