رضایت مشتری از خرید، بـزرگتــریـن هــدف برای یک فروشگاه است

اخبار
زمان مطالعه: 3 دقیقه

علی صبری مدیر بازاریابی و برندینگ فروشگاه‌های زنجیره‌ای فامیلی در تلویزیون اینترنتی ایران ریتیل شو حضور پیدا کرده و درباره تعداد زیاد رقبای قدرتمند در بازار گفت: « مهم‌ترین موضوع در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خدماتی است که به مشتری ارائه می‌شود. یعنی رضایت مشتری از خرید بزرگترین اتفاقی است که برای یک فروشگاه می‌افتد.»

صبری درباره تبلیغات چنین گفت: «تبلیغات در هر کسب و کاری مهم و با اهمیت است ولی اینکه در این صنعت یک برندی به عنوان برند ملی شناخته شود آرزوی بسیاری از برندهاست. شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای فامیلی در تلاش است که به این سمت پیش رود. فامیلی همت خود را به‌کار بسته است فروشگاه‌هایی را راه‌اندازی کند که علاوه بر داشتن فروش خوب بتواند خدمات خوبی را نیز به مشتری ارائه دهد. رسالت ما در فامیلی راه‌اندازی فروشگاه است و به دنبال ایجاد نمایشگاه نیستیم و برنامه‌های بسیار دقیقی برای توسعه در نظر گرفته‌ایم.»
مدیر بازاریابی و برندینگ فروشگاه‌های زنجیره‌ای فامیلی گفت: «شعار فروشگاه فامیلی «خرید خوب را تجربه کن» است؛ علی‌رغم احترام به همه رقبا، براین باور هستیم که مردم هنوز خرید خوب را تجربه نکرده‌اند و اگر وارد فروشگاه‌های فامیلی شوند، می‌توانند خریدی خوب را تجربه کنند.
همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای به ناچار وارد بازی رقابتی تخفیف می‌شوند ولی ما هیچ‌گاه در تبلیغاتمان به تخفیف تکیه نمی‌کنیم. فامیلی هم کمپین تخفیف محور دارد اما برندسازی و کسب اعتماد مشتری در اولویت فعالیت‌های ما قرار دارد.»

صبری درباره تاثیر کرونا بر روند فروش کسب و کارها گفت: «وقتی از منظر یک کسب و کار به کرونا نگاه می‌کنیم، در این پدیده هم تهدید وجود دارد و هم فرصت. هوشمندی یک کسب و کار در رویکردی است که در برابر این دست اتفاقات پیش می‌گیرد.
در اسفندماه که اوج فروش فروشگاه‌هاست، اپیدمی کرونا باعث تغییر در بسیاری از برنامه‌های شرکت ما شد و به تبع آن بسیاری از کمپین‌های فامیلی نیز لغو گردید.
در زمان شیوع کرونا رفتار مردم ما در خرید بسیار متعادل و مناسب بود. علی‌رغم سختی در تامین کالا به‌د‌لیل وجود قرنطینه‌، سعی بر این بود که فروشگاه فامیلی از نظر کالایی کامل باشد. لازم است این نکته را یادآور شوم که در آن زمان مردم خریدشان متناسب با شرایط بوده و رفتار نجیبانه‌ای داشتند. درحال حاضر تقریبا به شرایط نرمال بازگشته‌ایم.»
مدیر بازاریابی فروشگاه‌های زنجیره‌ای فامیلی در پاسخ به پرسش مجری مبنی بر اینکه فروش اینترنتی فامیلی و اکالا چگونه است؟ گفت: «از اواسط سال گذشته موضوع فروش آنلاین را در دستور کار داشته‌ایم و با همه‌گیر شدن ویروس کرونا این موضوع اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده و استراتژی‌ شرکت را در زمینه فروش آنلاین بازبینی کردیم.
فروشگاه اکالا به‌عنوان فروشگاه اینترنتی افق کورش از چند سال قبل مشغول به فعالیت بوده و به سوپرمارکت آنلاین تبدیل شده است، ما از ظرفیت این نرم‌افزار استفاده و فروش آنلاین فروشگاه فامیلی را از طریق شرکت اکالا شروع کرده‌ایم.
تاکنون در 11 شهر کشور فروش به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و به سرعت نیز در حال توسعه است. زمینه اصلی فعالیت فامیلی فروش به‌صورت فیزیکی است و در کنار آن فروش آنلاین را نیز پشتیبانی می‌کنیم، در واقع 80 درصد از خریدها به‌صورت فیزیکی صورت می‌گیرد.

نکته حائز اهمیت این است که مردم به طور مثال به‌راحتی لوازم جانبی تلفن همراه را آنلاین خریداری می‌کنند اما ترجیح‌شان براین است که مواد غذایی و بهداشتی را به‌صورت حضوری تهیه کنند. یکی از تفریحاتی که در ایران وجود دارد خرید کردن است و مردم ترجیح می‌دهند به صورت فیزیکی به فروشگاه بروند و خرید خود را انجام دهند.»
صبری در پایان پیشرفت روزافزون صنعت خرده‌فروشی کشور را آرزو کرد.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری