پروژه ERP در شرکت فروشگاه‎های زنجیره ‌ای فامیلی

اخبار
زمان مطالعه: 5 دقیقه

آئین رونمایی و آغاز به کار اجرای پروژه ERP در شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای فامیلی با حضور مدیران ارشد شرکت‌های فامیلی مدرن و گلرنگ سیستم برگزار شد.

ERP برای بهره وری بیشتر با سرعت بیشتر 

محمد حسین اسمایی مدیرعامل شرکت فامیلی مدرن در این نشست، گفت: امروز در ۵ سالگی مجموعه هایپر فامیلی ۵۲ فروشگاه افتتاح شده و ۱۷ فروشگاه دیگر نیز در شرف افتتاح است و به واسطه های سیاست های اتخاذ شده در هیات مدیره مقرر شد توسعه در اقصی نقاط کشور به ویژه نقاط کم برخوردار به نحو مطلوب شکل بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت منابع با گسترش حوزه فعالیت در سراسر کشور، افزود: ما امروز به بهانه استقرار ERP بایستی تغییراتی بزرگی را در شرکت شکل دهیم و آن این است که افراد بایستی در شرف تغییر قرار گیرند.

مدیرعامل شرکت فامیلی مدرن با اشاره به ERP به عنوان سیستم برنامه ریزی منابع در سازمان ها، بیان کرد: در مدیریت منابع حتما کنترل هزینه ها اولویت، اتلاف منابع کمتر و سرعت سازمان بیشتر، چالش ها کمتر و یکپارچگی بیشتر می شود و معتقدم که ERP بهره وری بیشتر با سرعت بیشتر ما را به نقطه مطلوب می رساند.

اسمایی گفت: حتما طی یک سال پیش رو و استقرار کامل سیستم، بایستی تاب آوری سازمان افزایش پیدا کند و از تمامی همکاران شرکت خواهشمندم که در کنار سایر فعالیت ها، موضوع ERP جزو اولویت های کاری باشد تا در زمان ممکن سیستم مستقر شود.

عکس مهندس اسمایی در  جلسه رونمایی و آغاز به کار اجرای پروژه ERP

نمونه های موفق اجرای ERP در شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی گلرنگ

علیرضا صافیان، معاون فناوری و اطلاعات هایپر فامیلی نیز این نشست با اشاره به اهمیت تغییرات فرآیندی و یادآوری تجربیات گذشته، گفت: موضوع امروز مطرح شده در خصوص تغییر در جهت توسعه سازمان است و ERP کاری را برای ما انجام خواهد داد که سیستم ها و نرم افزارهای فعلی امکان آن را ندارند.

وی با اشاره به تغییر منابع انسانی به فراخور تغییر فرآیندها، افزود: این تغییر عملا همراه با بهبود است و این بهبود قطعا نیاز به آموزش دارد و به همین دلیل آموزش بحثی حیاتی برای ما است.

معاون فناوری و اطلاعات هایپر فامیلی با اشاره به حمایت همه جانبه مدیران ارشد سازمان از تغییر و بسترسازی ERP، بیان کرد: امروز نیز تغییر برای بهبود و توسعه بیشتر است که در این مسیر به کمک و تخصص تمامی عزیزان نیاز داریم.

صافیان معاونت فناوری در کنار زارع منش معاونت توسعه فروشگاه فامیلی در جلسه رونمایی و آغاز ERP

جنس پروژه های ERP نیاز به تعامل و همکاری دارد

کیانپور مدیرعامل گلرنگ سیستم نیز در این جلسه گفت: مطابق آمار سایت بین المللی idc، ۳۰ درصد از پروژه های ERP به شکست منجر می شوند و تحلیل این سایت این بود که این پروژه ها در قالب یک تیم از سوی ۲ شرکت انجام می شود و دلیل شکست نیز می تواند این باشد که پروژه را از خود ندانیم.

وی با اشاره به موفقیت پروژه های ERP در شرکت های افق کوروش و صنعت غذایی کوروش و رضایت مجموعه های مربوطه، افزود: اگر پیروز باشیم، هر ۲ تیم پیروز شویم و جنس پروژه های ERP نیاز به تعامل و همکاری دارد.

چابکی بیشتر سازمان در حوزه های مختلف عملیاتی

صبری مدیر برندینگ و مارکتینگ هایپر فامیلی نیز در حاشیه این نشست ضمن تقدیر از حرکت به وجود آماده در راستای پیشرفت و ایجاد بستر توسعه سازمان در سال های آینده، گفت: هایپرفامیلی یک شرکت پیشرو در استفاده از زیرساخت های IT در صنعت خرده فروشی کشور است. قطعا با استقرار سامانه ERP در این شرکت شاهد چابکی بیشتر سازمان در حوزه های مختلف عملیاتی خواهیم بود.

وی با اشاره به اهمیت اجرای دقیق برنامه با تعامل حداکثری ۲ شرکت، تصریح کرد: امیدوارم هایپرفامیلی دوران گذر به سیستم جدید را با همدلی، پذیرش و کمک همه مدیران و همکاران را به بهترین شکل طی کند و بعد از آن از فواید این زیرساخت بهره مند شود.

اجرای فرآیندهای بهینه سازمانی نتیجه استقرار ERP خواهد بود

محمد مهدی معدنی مدیر توسعه و کسب و کار ERP شرکت گلرنگ سیستم اظهار کرد: در قرن بیست و یکم تصمیم گیری صحیح و به موقع مدیران فوق العاده حائز اهمیت بوده و شرکت ها برای ایجاد یکپارچگی فرآیندها و امکان رشد که در نتیجه آن تصمیمات است، به دیتا و اطلاعات نیاز دارند. در سازمان ها مهم این است که آن فرآیندهای بهینه بر مبنای آنچه در سراسر دنیا استفاده می کنند، در سیستم های معمول نرم افزاری وجود ندارد و شرکت هایی که به دنبال رشد فزاینده هستند از ERP استفاده می کنند.

مدیر توسعه و کسب و کار ERP شرکت گلرنگ سیستم اضافه کرد: با پیاده سازی سیستم ERP، سازمان، زیرساخت ها، فرآیندها و منابع انسانی بر بستر نرم افزار دستخوش تغییر می شود و در حال حاضر در ایران استقرار و پیاده سازی ERP مایکروسافت که یکی از بهترین نمونه ها در دنیا است، انجام گرفته است.

محمد مهدی معدنی مدیر توسعه و کسب و کار شرکت گلرنگ سیستم

پروژه ERP برای رشد و توسعه شرکت های گروه صنعتی گلرنگ

معدنی با اشاره به پیشینه آغاز فعالیت گروه صنعتی گلرنگ در زمینه ERP, گفت: گروه صنعتی گلرنگ سال ۱۳۹۴ پروژه مطالعه و گزینشی را به مدت یک سال و نیم با مشاور خارجی انجام داد و به این نتیجه منجر شد که مدل مایکروسافت به مراتب می تواند برای ما بهتر باشد.

وی با اشاره به هزینه کمتر مالکیت ERP در نمونه مایکروسافت، ادامه داد: گروه صنعتی گلرنگ با ۲۵۰ شرکت زیرمجموعه و حدود ۴۸ هزار نفر پرسنل در داخل کشور پروژه ERP مایکروسافت را برای رشد و توسعه شرکت های داخل این گروه انتخاب کرد.

مدیر توسعه و کسب و کار ERP شرکت گلرنگ سیستم با اشاره به پیاده سازی موفق سیستم ERP مایکروسافت در سایر شرکت های مجموعه گلرنگ و خارج از مجموعه، گفت: از نمونه های موفق اجرا شده این پروژه می توان به شرکت افق کوروش با ۳ هزار فروشگاه، ۶ هزار قلم کالای فعال و ۲۲ هزار نفر پرسنل، شرکت صنعت غذایی کوروش با ۲ کارخانه بزرگ و ۱۷۰۰ نفر پرسنل، فروشگاه زنجیریه ای گندم، فروشگاه های زنجیره ای در کشور عراق و پروژه های بسیار بزرگ دیگری اشاره کرد.

فرصت استفاده از دانش ERP در اختیار تمامی شرکت های ایرانی خواهد بود

معدنی با اشاره به امضای پیش نویس قرارداد فی ما بین شرکت گلرنگ سیستم و شرکت فامیلی مدرن، گفت: شرکت هایپر فامیلی تحلیل و تغییر فرآیندی، انتقال سیستم و انجام آموزش ها، توقف سیستم های گذشته و گذار به سیستم جدید طی بازه یک سال آینده پیش بینی شده است که در اصل ۷ ماه پروسه اصلی زمان خواهد برد و در ۳ ماه نخست سال ۱۴۰۲ سیستم جایگزین شده و در آن بازه من باب پشتیبانی و حمایت پس از پیاده سازی در کنار هایپر فامیلی خواهیم بود.

وی با اشاره به مزیت های پیاده سازی ERP برای شرکت فروشگاه های فامیلی، ادامه داد: قطعا رشد و تعالی شرکت، کاهش قابل توجه هزینه ها و اتلاف منابع با توجه به وسعت شرکت، ایجاد یکپارچگی و چابکی که در مجموع به رشد شرکت و رسیدن اهداف کمک به سزایی خواهد کرد.

سالن جلسات گروه صنعتی گلرنگ با حضور جمعی از مدیران ارشد گلرنگ سیستم و فروشگاه فامیلی

در این نشست ضمن تشریح ابعاد مختلف این پروژه، حوزه‌ها و دامنه کلی اجرای پروژه  ERP، بازه زمانی یکساله از فاز تحلیل تا تحویل نهایی پروژه تا خردادماه ۱۴۰۲ پیش‌بینی شد.

هم اکنون در آذر ماه 1401 فاز اول این پروژه که با محوریت مدیریت هوشمند منابع تعریف شده است به زودی آغاز خواهد شد.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری