پیش به سوی استقرار نرم افزار ERP

اخبار
زمان مطالعه: 2 دقیقه

فاز اول استقرار نرم افزار ERP از روز شنبه 19 آبان ماه با آموزش منابع انسانی آغاز شد. این دوره آموزشی که با مدیریت واحد آموزش به مدت 2 هفته در هتل ولی عصر تهران تشکیل شد، شامل جلساتی متشکل از تیم های مالی، BC، IT و انبار می‌باشد.

بیشتر بدانید: پروژه ERP در شرکت فروشگاه‎های زنجیره ‌ای فامیلی

دوره آموزشی

در دوره مقدماتی آموزش ERP حدود 70 نفر از پرسنل ستاد و مناطق به صورت Key users انتخاب شده تا پس از گذراندن این دوره بتوانند کمک و راهنمایی برای همکاران دیگر و افراد زیر مجموعه خود باشند. لازم به ذکر است، جلسات دیگر برای هر تیم به صورت جداگانه برنامه ریزی شده و به صورت آنلاین برگزار می‌شود.
ماژول‌های اموزشی در این دوره شامل مباحث: تولید، مالی، بازرگانی، انبار، BC و مستر دیتا می‌باشد.در انتهای این دوره آزمونی برای تعیین سطح افراد در نظر گرفته شده تا ملاکی باشد برای سطح علمی افراد.
پس از اتمام دوره های آموزشی نیز، تیم پشتیبانی مستقر در شرکت فامیلی شامل دو منتور به صورت تمام وقت و مربیان این دوره که از شرکت گلرنگ سیستم میباشند تا مدتی پاسخگوی سوالات همکاران هستند.

یکی از چالش های این نرم افزار برقراری ارتباط پرسنل با این نرم افزار می‌باشد. به طبع هر فرایند تغییر با میزان مشخصی از مقاومت روبه‌رو می‌شود، واحد آموزش برای مدیریت این تغییر، از شخصیت های “فامیلی مامیلی” که پیش‌تر در آموزش‌های رفتار سازمانی دیده شده بود استفاده میکند تا کمکی برای حفظ روحیه‌ی مثبت‌نگری پرسنل در برابر این تغییر و انطباق با تغییرات مذکور باشد.

جلسه آموزشی ERP با حضور پرسنل فامیلی و اساتید گلرنگ سیستم

چالش های استقرار سیستم ERP

چالش های دیگری در مسیر استقرار نرم افزار ERP هست که با آنها روبرو هستیم، پراکندگی تعداد پرسنل موجب می‌شود تا امکان آموزش دست اول به تمام همکاران وجود نداشته باشد و آموزش از فردی به فرد دیگر منتقل شود که به طبع کیفیت آموزش دست اول را نخواهید داشت. همچنین این سیستم به زبان انگلیسی بوده و  این موضوع ممکن است برای برخی از پرسنل چالش برانگیز باشد و ممکن است نیاز باشد تا همکاران زبان انگلیسی خود را توسعه دهند تا بتوانند به راحتی با این سیستم کار کنند.

مزایای استقرار سیستم ERP

جایگزینی سیستم ERP که با ساختاری یکپارچه و استاندارهای جهانی شکل گرفته، از نیازهای اصلی سازمان می‌باشد. این تغییر موجب بازنگری و تصحیح ساختار داده ها می‌شود.

اگر بخواهیم از مزایای دیگر سیستم ERP بگوییم، در سیستم قدیم تنها امکان ثبت 60 درصد از اطلاعات امکان پذیر بود و در سیستم جدید می‌توانیم 90درصد از اطلاعات مورد نیاز کالاها، انبار و… را ذخیره کنیم و به این صورت پیشگیری ها به راحتی شکل گرفته و مدیریت کارها راحتر انجام میشود.

سخن پایانی

در مجموع درست است که استقرار سیستم جدید همیشه با چالش هایی روبرو است اما نهایتا مسیر ارتباط با واحدها و فروشگاه‌ها از طریق سیستم ERP به راحتی شکل می‌گیرد. در نتیجه می‌توانیم مدیریت بهتری جهت رسیدن به اهداف داشته باشیم.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری