فروش پایان سال خرده فروشی‌های آمریکایی (بهترین ایده های 2022)

صنعت خرده‌فروشی
زمان مطالعه: 6 دقیقه

خرده‌فروشی‌های بزرگ آمریکایی برای فروش پایان سال چه کردند؟

 هرچقدر بیشتر به مهم‌ترین هفته‌های خرید سال یعنی تعطیلات سال‌نو نزدیک می‌شویم، بزرگ‌ترین خرده‌فروشی‌های آمریکا بیشتر آماده واکنش به تغییر رفتار مشتریان می‌شوند.

داشتن بینش تجاری در مورد زمان، مکان و آنچه که انتظار می رود مصرف کنندگان در این تعطیلات بخرند، خرده فروشان را به سمت اتخاذ تاکتیک‌های جدید و بازبینی برخی از تاکتیک‌های قدیمی برای فروش پایان سال خرده فروشی‌های آمریکایی سوق می دهد.

خبر خوب برای خرده‌فروشان این است که انتظار می‌رود با وجود چالش‌های زنجیره تامین و کمبود احتمالی کالا، هزینه‌ها نهایت به همان به رشد 8.3 درصدی سال گذشته برسد.

انتظار می رود فروش در هفته شکرگزاری(عید مخصوص مسیحیان که یک ماه قبل از کریسمس جشن گرفته‌ می‌شود) بسیار زیاد باشد. آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد ممکن است میزان خرید مشتریان 10 درصد بیشتر از سال گذشته باشد.

خبر بد اما این است که کانال‌های فروش بیش از هر زمان دیگری برای جلب توجه خریداران رقابت می‌کنند. در نتیجه خرده‌فروش‌ها همچنان روی بورس خواهند ماند و اتفاقا رقبای جدیدتری وارد بازار می‌شوند.

در ادامه با هم چیزهایی که قرار است امسال خرده فروش‌ها برای جذب مشتریان به کار بگیرند را مرور می‌کنیم:

فروش زنده در بستر وب

خرده‌فروشی‌ها در 2 سال گذشته متوجه شده‌اند که آمریکایی‌ها ویدیوهای پخش زنده را برای همه چیز، از جلسات کاری گرفته تا گردهمایی‌های خانوادگی در طول همه‌گیری کرونا پذیرفتند. و حالا آماده هستند تا از این تکنولوژی برای خرید کالا هم استفاده کنند.

شرکت‌هایی مثل والمارت، ساکس فیفت اونیو، کفش فروشی کلارک و…در سال گذشته پخش زنده‌های موفق برای فروش کالاهای‌شان را تجربه کرده‌اند و آماده‌اند تا در تعطیلات از این راه استفاده دوچندانی کنند.

ساکس فیفت اونیو که یکی از خرده‌فروشی‌های لوکس آمریکایی محسوب می‌شود، در اوایل ماه نوامبر اعلام کرد در پایان سال ده‌ها رویداد خرید زنده با موضوع خرید پایان فصل برگزار خواهد کرد و اجرای این پخش زنده‌ها را به سلبریتی‌ها واگذار می‌کند. این مجری‌ها می‌توانند از طریق چت کردن با بینندگان تعامل داشته باشند و به آنها برای خرید کالای مورد نظرشان در رویدادهای پخش زنده کمک کنند.

امیلی اسنر، مدیر ارشد بازاریابی ساکس، در این مورد می‌گوید: “این نمونه دیگری از نحوه ملاقات با مشتریان است که در کجا، چه زمانی و چگونه می خواهند از ما خرید کنند.”

اشاره او به این است که دیگر لازم نیست مشتریان حتما به محل فروشگاه بیایند یا در ساعت فراغت‌شان دست به خرید بزنند. در هر جایی که هستند و به هر طریقی که می‌توانند آنلاین شوند، امکان خرید در هر ساعتی را دارند.

در همین حال آمازون، که آمازون لایو را در سال 2019 راه اندازی کرد، معمولاً چندتایی رویداد خرید زنده را به طور همزمان در پتلفورم جدید خودش پخش می‌کند. هر کدام از این رویدادها را یک اینفلوئنسر فضای مجازی اجرا می‌کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که بازار تجارت الکترونیک پخش زنده آمریکا در سال 2021 چیزی بالغ بر 11 میلیارد دلار باشد و طی سه سال آینده سه برابر شود و تا سال 2024 به 35 میلیارد دلار برسد.

آمادگی برای بازگشت مجدد به فروشگاه

مردم از دیدن کالا و بودن در کنار یکدیگر لذت می‌برند. در این شکی وجود ندارد. بعد از 2 سال خانه نشینی، حالا که واکسن جانی تازه به جوامع داده، مردم دوست دارند این بار مثل سابق خرید از خرده فروشی‌ها را به صورت حضوری تجربه کنند.  اتفاقی که بدون شک به فروش پایان سال خرده‌فروشی‌های آمریکایی کمک خواهد کرد.

طبق نظرسنجی Deloitte Holiday Retail ، در حالی که انتظار می‌رود آمریکایی‌ها امسال بیشتر هزینه‌های تعطیلات خود را به صورت آنلاین انجام دهند – 62٪ آنلاین در مقابل 33٪ در فروشگاه‌ها – خرده‌فروشان در حال آماده شدن برای افزایش حضور مردم در فروشگاه‌ها هستند.

داگ مک‌میلون، مدیرعامل والمارت، در تازه‌ترین صحبت‌های خود گفت که معتقد است با کاهش محدودیت‌های همه‌گیری کرونا، تقاضا برای خرید در فروشگاه وجود دارد: «مردم به فروشگاه‌ها برگشتند و فکر می‌کنم آنها فروشگاه‌ها را دوست دارند. آنها از دیدن کالاها و دور هم بودن لذت می‌برند.»

نظرسنجی Deloitte نشان داد که مصرف‌کنندگان امسال قصد دارند از فروشگاه‌های بیشتری بازدید کنند و در خود فروشگاه‌ها وقت بیشتری بگذارنند. آنها نسبت به سال گذشته کمتر نگران خطرات کووید 19 هستند.

فروش پایان سال خرده فروشی‌های آمریکایی

«الان بخرید، بعدا پرداخت کنید»

این اولین تعطیلات آخر سال است که همه خرده‌فروشی‌های اصلی با پلتفورم‌های فین‌تک(فناوری مالی) همکاری می‌کنند تا خدمت الان بخرید، بعدا پرداخت کنید و کیف‌پول مجازی را به مشریانشان عرضه کنند؛ نشانه‌ای از آماده شدن برای ورود به عصر فروش دیجیتال.

پلتفورم‌هایی مثل Klarna, Affirm  و  Afterpayکه خدمت «الان بخرید، بعدا پرداخت کنید» را ارائه می‌دهند،  معمولاً پرداخت‌ها را به چهار مقدار مساوی تقسیم می‌کنند و به مرور زمان پرداخت برای خرید را آسان‌تر می‌کنند. آنها همچنین می‌توانند به‌عنوان کیف‌پول‌های مجازی مشابه Venmo و Apple Pay عمل کنند و به خریداران این امکان را می‌دهند که خریدهای خود را پیگیری کنند و هزینه‌های خود را بودجه‌بندی کنند، این ویژگی باعث می‌شود نسل هزاره‌ها(متولدین سال 2000 به بعد) و مصرف‌کنندگان Gen Z(نسلی که از ابتدای کودکی اش استفاده از شبکه‌های اجتماعی رایج بود) از آن استفاده کنند.

فصل هدف قراردادن مشتریان آگاهی است که پول زیادی خرج می‌کنند

اخیرا یک نظرسنجی توسط Sitecore (یک پلتفرم نرم افزاری که تجربیات آنلاین مشتریان را مدیریت می کند)، نشان داد که بیش از سه چهارم مصرف کنندگان قصد دارند در پایان سال بیشتر مراقب نحوه خرج کردن پول خود باشند. ۶۳ درصد گفته‌اند مایل هستند هدایای آخر سال را از سازندگان محلی بخرند.

همچنین ۶۲ درصد خواستار خرده‌فروش‌هایی هستند که محصولات بیشتری از کسب‌وکارهای متعلق به اقلیت جامعه را ارائه می‌دهند.

Deloitte مصرف کنندگان آگاه را به عنوان یکی از گروه های کلیدی که خرده فروشان باید در این فصل مورد توجه قرار دهند آورده است و می‌گوید 17٪ کل خریداران را تشکیل می‌دهند. به گفته دیلویت، انتظار می رود این مصرف کنندگان بیشترین هزینه را داشته باشند؛ به طور متوسط ​​2228 دلار در طول تعطیلات پایان سال. و به احتمال زیاد از کانال های اجتماعی استفاده می کنند و به دنبال خرید محلی و پایدار هستند.

خرده‌فروشی Kohl بخاطر همین موضوع کمپینی به نام «با همه قلبت ببخش» ترتیب داده و اعلام کرده در پایان آن ۸ میلیون دلار به ۱۵۰ سازمان غیر انتفاعی آمریکایی کمک می‌کند. آنها همچنین درآمد فروش کتاب های کلاسیک کودکان و اسباب‌بازی‌های مخملی را هم به سازمان‌هایی می‌دهند که در زمینه سلامت و تندرستی کودکان فعالیت می‌کنند.

علاوه بر این آنها در شبکه اجتماعی تیک‌تاک هم چالشی راه انداخته‌اند تا خریداران را ترغیب کنند به اشتراک گذاشتن هدایای هدفمند و معنادار به عزیزان‌شان.

آمازون و Etsy روی به فروش هدایای دست‌ساز آورده‌اند. Etsy در تبلیغاتش که شعار «بیش از یک هدیه» را برای آن انتخاب کرده نشان می دهد که هدایای دست‌ساز و شخصی شده تا چه حد باعث تقویت ارتباطات انسانی می‌شوند.

فروش پایان سال خرده فروشی‌های آمریکایی

با وجود تورم و کمبود، همچنان پیشنهاد خرید جذاب جواب می‌دهد

در حالی که یک سوم مشتریان در نظرسنجی گفته‌اند برای هزینه های بالاتر آخر سال آماده اند اما تحقیقات نشان می‌دهد که بخش بزرگی از سرگرمی خرید آخر سال، پیدا کردن پیشنهادهای خرید جذاب است.

Deloitte دریافت که 60٪ از مصرف کنندگان می‌گویند که پیشنهاد خرید عالی دلیل اصلی انتخاب یک خرده فروش بر دیگری است.

والمارت، تارگت و آمازون، سه رقیب برتر در مبارزه برای جذب خریداران با قیمت‌های پایین، همگی زودتر از همیشه شروع به ارائه پیشنهادات آخرفصل کرده‌اند. در نظرسنجی سالانه مصرف‌کنندگان فدراسیون ملی خرده‌فروشی در سال جاری، 58 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند معاملاتی که «آنقدر خوب هستند که نمی‌توان آن‌ها را رد کرد» انگیزه اصلی آنها برای خرید بین روز شکرگزاری و دوشنبه سایبری ، دو روز مهم فروش در تعطیلات پایان سال آمریکا بوده.

فروش پایان سال خرده فروشی‌های آمریکایی

تعطیلات آخر سال امسال بنظر با همیشه فرق داشته باشد. انتظار می‌رود مشتریانی که سال گذشته به دلیل همه‌گیری کرونا از خرید پایان سال صرفه نظر کرده بودند، امسال به بازارها برگرددند. خرده‌فروشی‌ها باید در زمینه جذب دوباره این مشتریان هوشمند عمل کنند.

خرده‌فروشی‌ها برای تعطیلات پایان سال امسال از تکنولوژی‌های جدیدی قرار است استفاده کنند. از جمله سیستم فروش ویدئویی زنده و همینطور پلتفورم «الان بخر، بعدا پرداخت کن» که به صورت اختصاری BNPL نام دارد.

ترند امسال «مصرف آگاهانه» خواهد بود اما به هر حال مشتری‌ها به دنبال خرید هستند.

امیدواریم از مقاله فوق در مورد فروش پایان سال خرده فروشی‌های آمریکایی استفاده کرده باشید. برای ادامه می توانید به صفحه ماهنامه فروشگاه های زنجیره ای فامیلی مراجعه نمایید

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری