کلاه ها و انواع آن را بشناسید

دانستنی ها
زمان مطالعه: 4 دقیقه

در این روزهای برفی و سرد زمستان، کلاه پایه ثابت استایل بسیاری از افراد شده است. کلاه ها انواع مختلفی داشته و مهم ترین نقش آنها در محافظت از سر در برابر سرما و گرماست. علاوه بر این، پوشیدن کلاه می‌تواند استایل شما را زیباتر و خاص تر کند. اگر تمایل به آشنایی بیشتر با انواع کلاه دارید، این مطلب از بلاگ هایپر مختص شماست. با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید: نکات طلایی برای خرید هدیه مناسب

انواع کلاه را بشناسید

 کلاه بِرِت (Beret Hat)

 کلاه بِرِت (Beret Hat)

مبدا این کلاه کشورهای فرانسه و اسپانیا است. گاها به آن کلاه هنرمندی نیز می‌گویند و علت آن استفاده هنرمندان از کلاه برت است. برت کلاه مناسبی برای فصل زمستان بوده و بیشتر توسط بانوان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در بعضی کشورها نیز از این کلاه در یونیفرم های نظامی استفاده می‌شود.

فلت (Flat Cap)

مبدا این کلاه انگلیس بوده و در ابتدا اغلب توسط آقایان و پسربچه ها مورد استفاده قرار گرفت. اما با گذشت زمان برخی خانوم ها نیز به طرفداران این کلاه تبدیل شدند. جنس فلت از پشم بوده و به همین دلیل معمولا در زمستان استفاده می‌شود.

در برخی ورزش ها مانند گلف نیز کلاه فلت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فلت (Flat Cap)

کلاه بافتنی (Knit or beanie Hat)

کلاه های بافتنی را همه افراد می‌شناسند. در ابتدا انواع کلاه بافتنی توسط ماهیگیران و شکارچیان استفاده می‌شد اما کم کم در تمام دنیا مورد استفاده قرار گرفت. جنس این کلاه نیز از پشم یا کاموا بوده و در نتیجه برای فصل های سرد مناسب است.

کلاه بافتنی (Knit or beanie Hat)

بالاکلاوا (Balaclava Hat)

نام دیگر آن کلاه سرباز است و علت آن این است که سربازان در جنگ ها از آن استفاده می‌کردند. این نوع کلاه دهان و بینی را پوشانده و امروزه اغلب توسط اسکی بازان و پلیس ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بالاکلاوا (Balaclava Hat)

چولو (Chullo Hat)

چولو تقریبا شبیه کلاه های بافتنی است و جنس آن از پشم می‌باشد. کناره های آن دو تکه اضافی بعنوان گوش گیر دارد که در زیر چانه به هم وصل می‌شوند.

چولو (Chullo Hat)

ترپر (Trapper Hat)

مبدا این کلاه روسیه بوده و قرن ها در مناطق سردسیر مورد استفاده قرار گرفته است. جنس آن از چرم و خز بوده و دارای دو گوش گیر است که با دو دکمه بالای کلاه بسته می‌شوند.

ترپر (Trapper Hat)

سطلی (Bucket Hat)

از کلاه های سطلی در هر فصلی و با هر جنسیتی می‌توان استفاده کرد. این کلاه ها در ابتدا توسط ماهیگیران استفاده می‌شد ولی کم کم به دنیای مد وارد شد.

کلاه بیسبال (Baseball Cap)

اغلب ما این کلاه را شناخته و حداقل یکبار از آن استفاده کردیم. کلاه بیسبال با جنس های مختلف در بازار وجود داشته و در همه فصول مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کلاه اولین بار توسط یک بازیکن معروف بیسبال مورد استفاده قرار گرفت و همین دلیلی شد برای معروفیت آن.

کلاه بیسبال (Baseball Cap)

نیوزبوی (News boy Cap)

نام دیگر آن کلاه خبرنگاری بوده و تقریبا تلفیقی از کلاه بیسبال و تخت است. اولین بار توسط خبرنگاران مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن وارد دنیای مد و فشن شد.

نیوزبوی

کاکتیل (Cocktail Hat)

کاکتیل مخصوص بانوان بوده و معمولا برای موقعیت های خاص مورد استفاده قرار می‌گرفت. این کلاه لبه نداشته و کناره آن مدل های متنوعی دارد. کاکتیل معمولا با سنجاق بر روی سر نگه داشته می‌شود.

کلاه آفتابی (Sun Hat)

همانطور که از نام آن پیداست، معمولا در فصول گرم مورد استفاده قرار گرفته و جنس اغلب آنها از حصیر است. ظاهری زیبا داشته و علاوه بر آن از سر و شانه ها در برابر آفتاب محافظت خواهد کرد.

کلاه آفتابی (Sun Hat)

فدورا (Fedora Hat)

فدورا از جنس نمد یا پشم بوده و هم توسط خانم ها و هم آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد. ظاهر این این کلاه شبیه پاناما است.

فدورا (Fedora Hat)

پاناما (Panama Hat)

پاناما معمولا توسط آقایان استفاده شده و شباهت زیادی به فدورا دارد. اما جنس این دو کاملا با هم متفاوت است. فدورا از جنس پشم یا نمد است درحالیکه پاناما از جنس نوعی گیاه بوده و سبک تر است.

بولر (Bowler Hat)

جنس این کلاه از پشم یا نمد بوده و لبه برآمده و تاج کروی دارد. معمولا از آن در استایل های رسمی و نیمه رسمی به وفور استفاده می‌شود.

بولر (Bowler Hat)

هامبورگ (Homburg Hat)

جنس این کلاه از پشم بوده و تاج آن با یک رُبان پهن تزیین شده است. معمولا به رنگ های مشکی، خاکستری و قهوه ای نیز وجود دارد. هامبورگ شبیه به کلاه کابوی است اما لبه باریکی دارد.

سخن آخر

در این مطلب اغلب کلاه های محبوب را به شما معرفی کردیم. حال با توجه به استایل و سلیقه خود، مورد مناسب را انتخاب کرده و بر جذابیت خود بیفزایید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری