همه چیز درباره قانون شکرگزاری و قانون جذب

سبک زندگی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

زمانی که روزانه احساسات و نکات خوب و مثبت را یادداشت کرده و به آن فکر کنید، ذهن شما نیز ناخودآگاه به این سمت کشیده شده و از هر چیز بد و منفی دوری خواهد کرد. از طرفی با فکر کردن به این نکات و داشتن ذهن مثبت، انرژی مثبت وارد زندگی شما خواهد شد.

شکرگزاری در زندگی هر شخصی ضروری بوده و موجب بهبود آن خواهد شد. در واقع انرژی مثبت، موجب داشتن زندگی بهتر و سرشار از شادی می‌شود. انجام این کار به هر شکلی امکان پذیر بوده و شما می‌توانید با هر زبانی و در هر مکانی، قدردان نعماتی باشید که در اختیار شما قرار گرفته است. ما در این مقاله از بلاگ هایپر، به شرح نکاتی درباره شکرگزاری و قانون جذب می‌پردازیم. امیدواریم که از مطالعه این مطلب لذت ببرید.

بیشتر بدانید: شمع در فنگ شویی چه نقشی دارد؟

همه چیز درباره قانون شکرگزاری

مسلما تا بحال واژه شکرگزاری را شنیده اید. شکرگزاری به زبان ساده به معنای قدردانی و تشکر از تمامی نعمات موجود در زندگی شماست. افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، حس قلبی بهتری داشته و با دید خوش بینانه تری به زندگی خود نگاه می‌کند. بعبارتی افراد شکرگزار، همیشه نیمه پر لیوان را دیده و بابت هر چیزی خود را ناراحت نمی‌کنند. این افراد هنگام بروز مشکل نیز آرامش خود را حفظ کرده و برای حل آن می‌کوشند.

قانون جذب

آنچه که باید درباره قانون جذب بدانید

قانون جذب به معنای این است که وقتی به چیزی توجه و فکر می‌کنید، کم کم در زندگی شما جذب خواهد شد. بعنوان مثال زمانی که به بیکاری، ناامیدی و بدشانسی فکر می‌کنید، قانون جذب همه آن را به زندگی شما وارد می‌کند. شما با فکر کردن به هر چیزی، ارتعاش آن را به جهان هستی و کائنات می‌فرستید، کائنات نیز با توجه به ارتعاشات دریافت شده، هر چیزی که خواسته یا نخواسته اید را به زندگی شما وارد خواهد کرد.

نقش احساسات شما در قانون جذب

با داشتن احساسات خوب، ارتعاشات مثبت به کائنات فرستاده شده و با وجود احساسات منفی، خلاف آن اتفاق خواهد افتاد. در نتیجه به احساس خود توجه کرده و سعی کنید که به چیزهای منفی فکر نکنید.

رابطه میان قانون شکرگزاری و قانون جذب

زمانی که شما بابت موضوعی شکرگزاری می‌کنید، خواه این موضوع آرزوی شما باشد، خواه بابت نعمت هایی باشد که در زندگی شما وجود دارد، با انجام این کار، در حال توجه کردن به خوبی ها و زیبایی ها هستید. در نتیجه این ارتعاشات، چیزهایی که می‌خواهید وارد زندگی شما خواهد شد.

 نحوه انجام شکرگزاری

نحوه انجام شکرگزاری

یکی از راه های انجام شکرگزاری، نوشتن است. به منظور انجام این کار، یک دفترچه کوچک برداشته و تک تک خواسته ها و نعماتی که در اختیار دارید را داخل آن بنویسید. می‌توانید این شکرگزاری را با عبارت ”خدایا شکرت” شروع کرده و در ادامه آن، متن مورد نظر را بنویسید.

شکرگزاری بابت نعمت ها

قبل از هر چیزی باید شکرگزار نعمات هایی باشید که بدون هیچ هزینه ای در اختیار شما قرار گرفته است. در این روش باید تمامی نعماتی که خداوند به شما داده را نوشته و هر روز آن را مرور کنید تا حس خوبی دریافت کرده و بیشتر قدردان آن باشید.

شکرگزاری بابت خواسته و آرزوهای شما

هر خواسته و آرزویی که دارید، در دفترچه مورد نظر، با جزئیات دقیق نوشته و آن را مرور کنید. داشتن حس خوب در هنگام نوشتن این عبارات بسیار مهم است. اگر حس خوبی ندارید، تمام تلاشتان را بکنید تا این حس تغییر کند. با نوشتن خواسته و آرزوهای خود و مرور آن، انگیزه گرفته و برای رسیدن تلاش بیشتری می‌کنید.

نحوه انجام شکرگزاری

چرا شکرگزاری کنیم؟

زمانی که روزانه احساسات و نکات خوب و مثبت را یادداشت کرده و به آن فکر کنید، ذهن شما نیز ناخودآگاه به این سمت کشیده شده و از هر چیز بد و منفی دوری خواهد کرد. از طرفی با فکر کردن به این نکات و داشتن ذهن مثبت، انرژی مثبت وارد زندگی شما خواهد شد.

نمونه هایی از جملات شکرگزاری

  • خدایا شکرت بابت سلامت روح و جسمی که به من عطا کردی.
  • خدایا شکرت بخاطر کسب و کار موفقی که دارم.

سخن پایانی

طرز فکر و احساسات شما، تاثیر بسزایی در زندگیتان خواهد داشت. در نتیجه تا می‌توانید از احساسات و افکار منفی دوری کرده و مثبت فکر کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری