شمع در فنگ شویی چه نقشی دارد؟

سبک زندگی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

امروزه استفاده از شمع در دکوراسیون منزل بسیار رواج پیدا کرده است. جدا از فنگ شویی، شمع ها زیبایی خاصی به محیط خانه شما می‌دهند. در واقع روشن کردن شمع موجب فعال شدن مجدد انرژی خواهد شد. در فنگ‌ شویی شمع ها با رنگ های متفاوتی وجود دارند که هر رنگ نشانه خاصی دارد.

فنگ شویی در لغت به معنای آب و باد است اما بطور کلی فلسفه ای است که ابتدا در کشور چین ابداع شده و بین مردم آن رواج پیدا کرد. سپس به مرور زمان به کشورهای دیگر مانند ایران نیز راه پیدا کرده و بین مردم جا افتاد. حال فنگ شویی به چه معناست، با چه هدفی انجام می‌شود، از چه وسایلی در فنگ شویی استفاده می‌شود؟ برای پاسخ به تمام این سوالات، تا انتهای این مطلب از بلاگ هایپر با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید: شب یلدا و دانستنی های جالب آن

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی چیست؟

دانش زندگی متعادل و هماهنگ بین انسان و طبیعت پیرامون او، فنگ شویی نامیده می‌شود. این فلسفه قدمت چند هزار ساله دارد که هدف آن ایجاد حس هماهنگی در خانه و زندگی شماست.

شمع در فنگ شویی

امروزه استفاده از شمع در دکوراسیون منزل بسیار رواج پیدا کرده است. جدا از فنگ شویی، شمع ها زیبایی خاصی به محیط خانه شما می‌دهند. در واقع روشن کردن شمع موجب فعال شدن مجدد انرژی خواهد شد. در فنگ‌ شویی شمع ها با رنگ های متفاوتی وجود دارند که هر رنگ نشانه خاصی دارد. ما در ادامه ویژگی های هر رنگ را شرح می‌دهیم.

معنی رنگ شمع ها در فنگ شویی

شمع قرمز

شمع قرمز در فنگ شویی نماد عشق، علاقه زیاد و اشتیاق است. در واقع شمع قرمز، نشان دهنده موفقیت در تمامی زمینه های زندگی بوده و افرادی که از این رنگ شمع استفاده می‌کنند، افرادی موفق تر و شادتر خواهند بود. در کل استفاده از شمع قرمز؛ فضای خانه را نیز مثبت تر خواهد کرد.

شمع قرمز

رنگ سبز

همانطور که می‌دانید رنگ سبز، نشانگر طبیعت، پاکی و خرد است. در نتیجه استفاده از شمع سبز به شما کمک می‌کند تا روی مسائل مهم زندگی خود تمرکز بیشتری داشته باشید. البته به نظر برخی کارشناسان، رنگ سبز، نماد رفاه و شفا بوده و بین جسم و ذهن شما تعادل ایجاد خواهد کرد. از طرفی سبز، رنگ شمع ثروت نیز می‌باشد.

رنگ نارنجی

شمع نارنجی، نماد توازن، دوستی، انرژی، شادی و لذت است. با چیدن شمع نارنجی در منزل، احساس سلامتی، موفقیت و فراوانی را ایجاد کنید.

بنفش

این رنگ زیبا نشان دهنده نماد های بسیاری است. رنگ بنفش معنای عمیقی داشته و در گذشته های بسیار دور، چینی ها آن را رنگ مخصوص امپراطور می‌دانستند. در غرب نیز بسیاری از افراد رنگ بنفش را نماد کمال و سلطنت می‌دانند. بعلاوه شمع بنفش در فنگ شویی نماد برتری، موفقیت و قدرت نیز محسوب می‌شود. در فنگ شویی از شمع بنفش برای ایجاد صلح و دوستی استفاده می‌شود.

شمع بنفش

سفید

رنگ سفید در فنگ شویی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال شمع سفید نماد چیست؟ این رنگ شمع نماد اقتدار، پاک کننده محیط از انرژی‌های منفی، القا کننده آرامش و خلوص است. از این شمع در مدیتیشن نیز به وفور استفاده می‌شود.

مشکی

به عقیده گذشتگان، استفاده از شمع مشکی، با تاثیرات شیطانی و منفی مبارزه کرده و از چشم بد و جادو جلوگیری می‌کند. البته که استفاده زیاد از شمع سیاه، ممکن است فرد را در معرض افسردگی قرار دهد.

آبی

رنگ آبی، رنگ آرامش بخشی است. استفاده از شمع آبی در فنگ شویی، اختلاف را از بین برده و صبوری و آرامش را در خانواده تقویت می‌کند. بعلاوه این رنگ، نماد اعتقاد و ایمان به زندگی نیز می‌باشد.

شمع ابی

زرد و طلایی

استفاده از شمع زرد یا طلایی، نشان دهنده موفقیت در تجارت و کارها، رسیدن به آرزوها و خلاقیت است. این شمع، زیبایی خاصی به دکوراسیون منزل شما خواهد بخشید.

صورتی

رنگ صورتی یکی از رنگ های جذاب و پرطرفدار است که نماد عشق و دوستی، لطافت و موفقیت است. این شمع محرکی برای رسیدن به آرزوها و خواسته های شما است.

نقره ای

شمع نقره ای رنگ فلز را یادآوری می‌کند. این رنگ به قدرت و توانایی از بین بردن موانع اشاره می‌کند. بعلاوه شمع نقره ای نماد شفافیت، پاکی سرشت، آشکارسازی و بیداری ضمیر ناخودآگاه نیز می‌باشد. از این رنگ در دکوراسیون حمام و آشپزخانه به وفور استفاده می‌شود.

قهوه ای

استفاده از شمع قهوه ای، موجب ایجاد حس قدرت و شکوه در منزل خواهد شد. اعتقاداتی وجود دارد که روشن کردن شمع قهوه ای و انجام مدیتیشن در نور این شمع، موجب پیدا شدن اشیا گمشده خواهد شد.

بهترین جهت ها برای روشن کردن شمع کدام است؟

بهترین جهت ها برای روشن کردن شمع کدام است؟

بهترین جهات برای روشن کردن شمع شامل جهت غرب، شمال شرق، جنوب و مرکز می‌باشد.

در اتاق خواب خود حتما شمع قرار دهید. روشن کردن شمع در اتاق، حمام و توالت موجب از بین رفتن انرژی های منفی و ایجاد فضایی رمانتیک خواهد شد.

در جنوب منزل خود، شمع قرمز یا نارنجی قرار دهید، زیرا برای ایجاد موفقیت و شهرت مناسب است. بعلاوه این شمع ها بعلاوه شمع زرد نمادی از گرما هستند. به همراه شمع های ذکر شده، شمع های مشکی و بنفش، آبی و سبز، عناصر پنج گانه فنگ شویی را تشکیل می‌دهند. با قرار دادن این شمع ها در مرکز خانه، به تعادل در زندگی خود کمک کنید.

حرف آخر

اگر فلسفه فنگ شویی و کاربرد آن در زندگی برای شما مهم بوده و انرژی های حاصل از آن را باور دارید، این مطلب در دریافت اطلاعات بیشتر به شما کمک زیادی خواهد کرد.

ضمنا شما می‌توانید انواع شمع های مختلف را با مناسب ترین قیمت از شعبات فروشگاه فامیلی خریداری کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری