بهترین کمپین های دیجیتال از سال 2019 تاکنون

صنعت خرده‌فروشی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

این روزها تبلیغات دیجیتال یکی از مهم ترین موضوعات روز تلقی می شود. تبلیغات دیجیتال راهی موثر برای جذب مشتری می باشد از این رو شرکت های کوچک و بزرگ از این فرصت برای بدست آوردن مشتری استفاده می کنند. به همین دلیل زمانی که یک برند برای توسعه محصولی مرزها را می شکند، خلاقیت، تنوع و نبوغی که  در ایجاد محصولی جدید به کار می‌برد قابل قدردانی است. از آن جایی که این صنعت خواسته های امروزی را برآورده می‌کند نمی‌توانیم متوجه شویم که برندها چه رویایی را در سر دارند. در ادامه برخی از کمپین های تاثیر گذار دیجیتال مستقل از سال 2019  آمده است:

نام شرکت: لیفت

نام کمپین: آمریکا یک ایده است، نه یک جغرافیا

با وجود اوضاع آشفته سیاسی در آمریکا، شرکت تاکسیرانی آنلاین لیفت، به کمک یک فروشگاه محلی واقع در سانفرانسیسکو، فیلم ها، تصاویر و داستان هایی را از مهاجران قدیمی و فعلی منتشر کردند که حاوی پیامی بود و این اقدام موجب گردید تا در مرکز توجه قرار بگیرد. شاید این جمله به صراحت پیام آن را برساند: “بسیاری از رانندگان ما مهاجر هستند، و بسیاری دیگر از خانواده ها مهاجرند همه در کشوری زندگی می کنیم که توسط مهاجران تاسیس شده است “

شرکت لیفت موفق به کسب جایزه ای برای این کمپین نشد اما حمایت خود را با اهدای صد و پنجاه هزار دلار به سازمان های متعدد مهاجرتی نشان داد. و از آن جا که هدف آنها افزایش آگاهی و بودجه برای امور خیریه بود میان مردم محبوبیت پیدا کرد.

بهترین کمپین های دیجیتال

نام شرکت: وندی

نام کمپین: تازه نگه داشتن فرتنایت

شنیدید میگن با یه تیر دو نشون زدم؟ این دقیقا همان چیزی است که شرکت وندی با به راه اندازی این کمپین خلاقانه بدست اورد. آنها از طریق نفوذ در سرویس آنلاین بازی های ویدیویی کاربران را تشویق به مصرف نکردن همبرگرهای منجمد کردند. با این کار نه تنها در برابر رقبای خود بلکه در جامعه گیمرها نیز قرار گرفته و موفق به کسب جایزه خلاقیت در جشنواره بین المللی خلاقیت کنز لاینز شد.

این کمپین صدها هزار نفر را به بازی در توییچ و توییت کردن تشویق کرد که در نتیجه، افزایش صد و نوزده درصدی تعداد تگ شدن نام وندی در فضای اجتماعی و یک و نیم میلیون دقیقه بازدید را به همراه داشت. و همینطور حضور دائم آنها در توییتر یک اقدام استراتژیک از سوی این برند بود.

بهترین کمپین های دیجیتال

نام شرکت: اربن دیکی

نام کمپین: بسیار متفاوت

اجتناب از مشاهده چهره ها و بدن های فوتوشاپ شده و یا تبلیغات جدیدترین و بهترین ترندهای رژیم غذایی در اینستاگرام غیر ممکن است. موضوع این است که کاربران فعلی به واقعیت آنچه که مشاهده می کنند آگاهی دارند. بنابراین شرکت آرایشی اربن دیکی تصمیم گرفت تا از روش منحصر به فردی برای تبلیغ در رسانه های اجتماعی استفاده کند. این شرکت تعدادی از سلبریتی های مطرح را دعوت کرد تا مفهوم زیبایی را تعریف کنند.

این شرکت برای این کمپین موفق به کسب جایزه نشد اما آنها را به ادامه بحث در خصوص زیبایی متعارف وادار کرد. و از آنجایی که اکثر شرکت های زیبایی به جای صحبت درباره زیبایی از مدل ها استفاده می کنند، شرکت اربن دیکی مورد محبوبیت قرار گرفت.

بهترین کمپین های دیجیتال

نام شرکت: کارلینگز

نام کمپین: به آینده اهمیت دهید

امروزه شاهد فجایع زیست محیطی بسیاری هستیم. شرکت پوشاک کارلینگز برای حمایت از تغییرات زیست محیطی، تجربه خرید دیجیتال را ایجاد کرد. از آنجایی که فشار زیادی روی شرکت های پوشاک برای کاهش تولید انبوه وجود دارد، این اتفاق در صنعت پوشاک ضرورت داشت. از اینرو به شرکت کارلینگز در جشنواره بین المللی خلاقیت کنز لاینز جایزه گرند پریکس در صنعت دیجیتال اهدا شد. روش کار آنها به این صورت بود که هنگامی که مشتری چیزی را از سایت آن ها خریداری می کرد از آن ها خواسته میشد که تصویری از خودشان بارگذاری کنند سپس لباس به صورت دیجیتالی متناسب با بدن آنها تنظیم می شود و این اتفاق نشان داد که چقدر می توان پسماندهای محیطی را از طریق یک فرایند ساده آنلاین کاهش داد.

بهترین کمپین های دیجیتال

نام شرکت: آب نبات چوبی دام دامز

نام کمپین: زندگی رو بترکونید

این کمپین از کامیک استریپ الهام گرفته است و مردم را به لذت بردن از زندگی تشویق می کند. این شرکت با به اشتراک گذاشتن نسخه هایی در پلت فرم های رسانه های اجتماعی سعی در ایجاد یک نسل کاملا جدید از طرفداران شیرینی ها دارد.

بسیاری از برندهای قدیمی سعی در تجدید لوگو برند خود دارند که گاها موفق می‌شوند و یا شکست می خورند. شرکت دام دامز با ایجاد تغییری ساده در لوگو برند خود حس نوستالژیک آن را حفظ کرده و از این رو مورد محبوبیت مردم قرار گرفته است. با وجود اینکه موفق به کسب جایزه ای نشد اما توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کرد.

بهترین کمپین های دیجیتال

نام شرکت: مک دونالد

نام کمپین: دنیای ملایمت

مطمئن نیستیم چرا اما چیزی بسیار آرامش بخش در فیلم های دیجیتالی تصادفی از حیوانات خانگی، فرایند ها و تجربیات به ظاهر ساده وجود دارد. و همین موضوع باعث ایجاد یکی از خلاقانه ترین کمپین های مک دونالد تا به امروز شد. مک دونالد با همکاری یک انیماتور سه بعدی به نام متیوبراکینی گیف هایی را از نحوه درست شدن مافین تخم مرغ محبوب مک به اشتراک گذاشت. آن ها به نمایش همه چیز از برش زدن تا برشته کردن مافین ها، تخم مرغ های آب پز استوانه ای عالی و لایه های پنیر آمریکایی به رنگ نارنجی پرداختند که به خاطر جذابیت فراوان، فورا نظر همگان را به خود جلب کرد.

به آنها در جشنواره کنزلاینز جایزه برنز لاین اهدا شد.

بهترین کمپین های دیجیتال

نتیجه گیری

در نتیجه در دوره‌ای که کاربران زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی و به طور کلی در اینترنت سپری می‌کنند شرکت ها با استفاده از این فضا به معرفی برند خود پرداخته و مخاطبان را تشویق به خرید محصولات یا استفاده از خدمات می کنند.

امیدواریم که این مطلب از بلاگ هایپرفامیلی، برای شما مفید واقع شود.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری