طرز تهیه کیک براونی، کیکی خوشمزه و محبوب

آشپزی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

اگر به دنبال یک عصرانه دلچسب برای پذیرایی از مهمانان خود هستید، کیک براونی را به شما پیشنهاد میکنیم. این کیک دستور تهیه آسانی داشته و با کمی صبر و حوصله آماده می‌شود.

کیک براونی شکلاتی یکی از کیک های پرطرفدار و محبوب افراد است که همیشه در منوی کافه ها وجود دارد. این کیک خوشمزه با دستور پخت های مختلفی تهیه شده و عصرانه‌ای مناسب در این روزهای سرد پاییزی است. ما در ادامه این مطلب از بلاگ هایپر، به شرح ساده ترین دستور تهیه کیک براونی شکلاتی می‌پردازیم. اگر مشتاق یادگیری طرز تهیه آن هستید، با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید: کیک خانگی را به ساده ترین روش بپزید

کیک براونی شکلاتی

مواد مورد نیاز برای کیک براونی شکلاتی

روغن مایع 1 لیوان
تخم مرغ ۴ عدد
شیر 1 لیوان
شکر 1 لیوان
وانیل 1 بسته
بکینگ پودر 1 بسته
آرد ۱ لیوان
پودر کاکائو ۳ قاشق غذاخوری

مواد مورد نیاز برای سس کیک براونی

روغن مایع 1/2 لیوان
شیر 1/5 لیوان
کاکائو ۳ قاشق غذاخوری
شکر ۱ لیوان
شکلات تلخ ۳۰ گرم

طرز تهیه کیک براونی شکلاتی

گام اول

در اولین مرحله از تهیه کیک براونی کاسه ای مناسب انتخاب کرده و تخم مرغ، وانیل و شکر را درون آن بریزید سپس با همزن برقی به مدت 5 الی 10 دقیقه هم بزنید (دور تند).

گام دوم

هم زدن را تا زمانی ادامه می‌دهید که مخلوط کیک براونی شکلاتی شما پف دار و سفید شود، پس از آن، روغن مایع و شیر را به مخلوط درون کاسه اضافه کرده و به مدت 1 دقیقه دوباره هم می‌زنیم.

کیک براونی شکلاتی

گام سوم

کاسه ای دیگر برداشته و پودر کاکائو، آرد و بکینگ پودر را درون آن ریخته و مخلوط کرده و پس از مخلوط شدن، آن را 2 بار الک می‌کنیم.

گام چهارم

مخلوط آرد را دوباره روی الک ریخته و 3 بار روی مخلوط تخم مرغ الک می‌کنیم، پس از آن یک لیسک برداشته و مواد را هم می‌زنیم.

گام پنجم

فر را روشن کرده و روی حرارت 180 درجه سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود، نکته قابل توجه این است که مایه کیک براونی کمی رقیق تر از بقیه کیک هاست پس بیش از حد از آرد استفاده نکنید.

گام ششم

قالب مد نظرتان را با روغن چرب کرده و مایه کیک را درون آن بریزید، سپس قالب کیک را چند بار روی زمین یا میز بکوبید تا هوای اضافی مایه از بین برود. در نهایت قالب را در طبقه وسط قرار داده و 30 تا 35 دقیقه به آن زمان دهید تا کامل پخته شود.

طرز تهیه سس کیک براونی

گام هفتم

حالا به سراغ تهیه سس کیک براونی می‌رویم، قابلمه ای برداشته و شیر و شکر را به آن اضافه می‌کنیم، سپس آن را هم زده و پس از آن کاکائو و روغن مایع را اضافه می‌کنیم.

گام هشتم

هم زدن سس براونی را تا جوش آمدن ادامه دهید، پس از جوش آمدن، شعله را خاموش کنید. سپس به سراغ کیک رفته و آن را بررسی کنید که آیا پخته یا خیر.

سس شکلاتی

گام نهم

در این مرحله بر روی کیک با کمک سیخ چوبی یا خلال دندان، سوراخ های ریزی ایجاد کرده و آن را برش می‌زنیم. سپس نیمی از سس را روی کیکی که هنوز داغ است می‌ریزیم.

گام دهم

در مابقی سس، شکلات ریخته و هم زده تا ذوب شود، سپس سس را روی کیک ریخته و درون یخچال قرار دهید. پس از خنک شدن، کیک براونی شکلاتی شما آماده سرو است.

سخن پایانی

کیک براونی بافت خیلی خاصی داشته و آوازه عطر و طعم بی نظیرش در همه جا پیچیده است. این کیک با ظاهر دل فریبش توجه افراد زیادی را در گوشه و کنار جهان به خود جلب کرده و به یکی از کیک های معروف تبدیل شده است، پیشنهاد می‌کنیم که این کیک لذیذ را حتما تست کنید.

ضمنا شما می‌توانید مواد اولیه کیک براونی را با مناسب ترین قیمت از شعبات فروشگاه خریداری کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری