با این 10 روش، هزینه های خود را مدیریت کنید

توسعه فردی و موفقیت
زمان مطالعه: 3 دقیقه

برای مدیریت هزینه ها، لیستی از هزینه های ماهانه خانه تهیه کنید، هزینه ها را اولویت بندی کنید، در صورت امکان، برای خود درآمد اضافی ایجاد کنید، عادت های بد را دور بیندازید، در زمان حراج فروشگاه ها خرید کنید.

مدیریت هزینه ها، امری بسیار مهم است که باید آن را در لیست کارهای ضروری قرار داد. عدم مدیریت این هزینه‌ها ممکن است بعد از مدتی، هیچ پس اندازی برای شما به جا نگذارد. برای نگهداری و ذخیره پول لازم نیست که فردی با مهارت بالا در ریاضیات و حساب و کتاب باشید، فقط کافی است که عادات بد خود در خرج کردن را کنار گذاشته و اصولی تر پول های خود را خرج کنید. ما در ادامه به شرح روش هایی برای ذخیره پول و درست خرج کردن آن می‌پردازیم که ممکن است برای شما مفید باشد، پس با بلاگ هایپر همراه باشید.

بیشتر بدانید: ۹ نکته اساسی برای افزایش انرژی روزانه

مدیریت هزینه ها

لیستی از هزینه های ماهانه خانه تهیه کنید

اگر تا امروز هزینه های ماهانه خانه خود را لیست نمی‌کردید، از حالا دست به کار شوید. انجام این کار موجب خرج شدن درست پول و حتی باقی ماندن بخشی از آن بعنوان پس انداز خواهد شد. ما در ادامه به شرح مهم ترین هزینه های ماهانه یک خانه خواهیم پرداخت:

  • هزینه مسکن
  • شارژ ماهانه ساختمان
  • هزینه رفت و آمد
  • هزینه خوراک
  • هزینه بهداشت و نظافت
  • هزینه لباس و پوشاک
  • هزینه های جانبی دیگر

هزینه ها را اولویت بندی کنید

یکی از راه های مدیریت هزینه ها، اولویت بندی است. بعبارتی برای اینکه پول شما به درستی خرج شده و مقداری پس انداز نیز بماند، باید نیازهای خود را اولویت بندی کنید. بعنوان مثال، تامین غذا، پرداخت شارژ ساختمان و پرداخت قبوض از جمله موارد مهم بوده و نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد.

در صورت امکان، برای خود درآمد اضافی ایجاد کنید

امروزه با بالارفتن هزینه ها، بیشتر افراد به دنبال کار نیمه وقت بعنوان شغل دوم خواهند رفت. اگر شما هم بتوانید در کنار شغل اصلی خود، شغل دومی پیدا کنید، می‌توانید هزینه های خود را بهتر مدیریت کرده و پس انداز کنید.

سرمایه گذاری کنید

یکی از راه های پس انداز، سرمایه گذاری است. شما می‌توانید بخشی از پول خود را بجای نگه داشتن پیش خود، سرمایه گذاری کرده و آن را چندین برابر کنید.

مدیریت هزینهعادت های بد را دور بیندازید

گاهی ممکن است ندانید که پولتان چگونه خرج می‌شود. برای پاسخ به این سوال کافی است که به مدت 30 تا 60 روز، عادات خرج کردن خود را زیر نظر بگیرید. بعد از بررسی این موضوع متوجه می‌شوید که پول شما در چه جاهایی و برای چه مواردی خرج می‌شود.

در زمان حراج فروشگاه ها خرید کنید

تمامی فروشگاه ها در زمان های خاصی قیمت اجناس خود را پایین آورده و تخفیفات ویژه ای برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. شما می‌توانید در صورت امکان، در این زمان های خاص به فروشگاه ها مراجعه کرده و اجناس مورد نیاز خود را با هزینه های کمتر خریداری کنید.

برای بخش های مختلف، بودجه در نظر بگیرید

انجام این کار بسیار ساده است. باید برنامه ای طراحی کرده و بر اساس آن بدانید که چه میزان از پول شما صرف انجام چه کاری می‌شود و به این شکل هزینه های خود را بهتر مدیریت کنید.

وسایلی بخرید که چندین بار از آن استفاده کنید

تا جای ممکن سعی کنید وسایلی که برای خانه یا خودتان می‌خرید، باکیفیت باشد تا مجبور به دور انداختن و تعویض آن نباشید. بعبارتی یکبار خرج کنید تا مدت ها خیالتان راحت باشد.

مدیریت هزینه های خانه

هزینه های سالانه خود را در هر ماه کنار بگذارید

بررسی و محاسبه کنید که شما سالانه، چه هزینه هایی را پرداخت می‌کنید. سپس این هزینه ها را بصورت ماهانه کنار بگذارید.

در خرید هر چیزی عجله نکنید 

شما هر وسیله ای که خریداری کنید، باید برای آن مبلغی را خرج کنید. در نتیجه قبل از خرید هر چیزی به خوبی تحقیق کرده و بی گدار به آب نزنید.

آخرین صحبت درباره مدیریت هزینه ها

مدیریت هزینه ها و پس انداز پول، امری مهم بوده و همه افراد باید برای آن برنامه ریزی کنند. اگر تا امروز این کار را انجام نمی‌دادید، از این به بعد آن را حتما در لیست کارهای مهم خود قرار دهید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری