11 گل مناسب برای نگهداری در عید نوروز

سبک زندگی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که عاشق گل و گلکاری نباشد. گل ها زیبایی و طراوت خاصی داشته و موجب بهبود روحیه افراد می‌شود. در نتیجه وجود آنها در هر مکانی الزامی است. در حال حاضر نیز با نزدیک شدن به فصل بهار، شاهد شکوفایی انواع و اقسام گل خواهید بود. شما می‌توانید از اغلب گل های بهاری در مکان مناسبی از خانه که تهویه و نور کافی دارد، مراقبت کنید. اگر شما نیز از علاقه مندان به گل و گیاه هستید، با ما همراه شوید تا تعدادی از گلهای بهاری و نحوه مراقبت از آنها را معرفی کنیم.

بیشتر بدانید: این وسایل را برای نظافت منزل نیاز دارید

معرفی محبوب ترین گل ها برای عید نوروز

گل شب بو

اگر به دنبال گلی هستید که در عین زیبایی، بوی خوش آن در خانه شما بپیچد، گل شب بو را تهیه نمایید. این گل در رنگ های مختلف سفید، زرد، قرمز و بنفش وجود دارد. اگر بخواهید خودتان آن را بکارید، باید نشا را در ماه اسفند تهیه کرده و در اوایل بهار در داخل باغچه و یا گلدان بکارید.

این گل به نور مستقیم خورشید نیاز داشته و باید بصورت متوسط آبیاری شود.

گل سنبل

سنبل یکی از گل های محبوب برای عید نوروز است که می‌تواند بعنوان یکی از سین های سفره هفت سین نیز قرار بگیرد. تنوع رنگ در این گل بالا بوده و نیاز به مراقبت خاصی نیز ندارد. بعنوان مثال آن را پشت پنجره ای قرار دهید و پس از گلدهی، آبیاری آن را کم کنید.

گل سنبل

گل سنگ

اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید، گل سنگ، گزینه مناسبی برای شماست. این گل دارای برگ های زیبا و خال دار با رگه های سفید و سبز است. برای نگهداری از این گل زیبا، باید آن را در محیطی روشن با نور غیر مستقیم قرار دهید. در صورتی که نور کم باشد، برگ های این گیاه کمرنگ خواهد شد. برای آبیاری آن نیز هر زمان که خاک گلدان خشک شد، زمان آبیاری فرا رسیده است.

گل سنگ

گل کروتون

این گل دارای برگ های بیضی شکل زیبا و رنگارنگ با زمینه سبز و رگه های قرمز، صورتی، نارنجی و زرد می‌باشد. برای نگهداری از گل کروتون، آن را در محیطی روشن و با دمایی ثابت و به دور از تابش خورشید قرار دهید. هفته ای یکبار آبیاری برای آن کافیست.

گل کروتون

بامبو

بامبو یکی از پرطرفدارترین گیاهانی است که خرید آن فقط به عید نوروز محدود نشده و در هر زمانی می‌توانید آن را تهیه نمایید. این گیاه به مراقبت خاصی نیاز ندارد. فقط باید به دور از تابش مستقیم خورشید قرار گرفته و در گلدانی با حدود 10 سانتی آب قرار گیرد. برخی افراد عقیده دارند که این گیاه، خوش شانسی می‌آورد.

بامبو

گل آگلونما

اگر به دنبال گلی بادوام هستید، گل آگلونما را انتخاب کنید. این گل باید در معرض نور غیر مستقیم خورشید قرار گرفته و به هفته ای یکبار آبیاری نیاز دارد. دقت کنید که آبیاری بیش از حد برای این گل مضر بوده و موجب خشک شدن نوک برگ ها خواهد شد.

آگلونما

حسن یوسف

گل حسن یوسف را اغلب افراد می‌شناسند. این گل دارای اشکال و رنگ های مختلف بوده و روز به روز رنگ آن زیباتر خواهد شد. برای نگهداری از این گل، تا هنگامی که خاک آن خشک نشده، آبیاری نکنید. بعلاوه باید در معرض نور خورشید قرار دهید.

حسن یوسف

گل بنفشه آفریقایی

از دیگر گل های مناسب برای نگهداری در آپارتمان، گل بنفشه آفریقایی است. این گل در رنگ های مختلف بنفش، صورتی و سفید وجود دارد. نکته‌ای که در مراقبت از این گل وجود دارد، آبیاری آن است. شما باید قبل از آبیاری، خاک را بررسی کرده و در صورت خشک بودن، آن را مرطوب کنید. بعلاوه هنگام آبیاری، به هیچ وجه روی برگ های آن آب نپاشید. نور خورشید نیز نباید بطور مستقیم با این گل برخورد داشته باشد.

بنفشه آفریقایی

پامچال

از دیگر گل هایی که به وفور در عید نوروز تهیه می‌شود، گل پامچال ست. این گل تنوع رنگی بسیاری داشته و نگهداری از آن کار سختی نیست. به این منظور فقط کافیست گل را از نور شدید حفظ کرده و هر زمان که چند سانتی‌متر بالایی خاک گیاه خشک شد دوباره به آن آب بدهید.

پامچال

کالانکوئه

کالانکوئه یکی از گل هایی است که به تازگی برای نگهداری در عید نوروز محبوب شده است. این گل نیاز به محیطی با نور متوسط تا زیاد دارد. اما حواستان باشد در صورتی که شدت نور  بیش از حد زیاد شود، گیاه آسیب خواهد دید. برای آبیاری آن نیز هر زمان که خاک گیاه خشک بود به آن آب دهید.

کالانکوئه

سینره

گیاهی زیبا با گل های کوچک و رنگارنگ که برای رشد، به نور غیر مستقیم نیاز دارد. برای آبیاری نیز مانند اغلب گل ها، هر زمان که خاک گیاه خشک شد، به آن آب دهید.

سینره

سخن پایانی

در این مطلب از بلاگ هایپرفامیلی، به معرفی محبوب ترین گل هایی که در عید نوروز تهیه می‌شود پرداختیم. با تهیه این گل ها، طراوت و شادابی را به خانه خود بیاورید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری