نکات طلایی برای خرید از فروشگاه با کودکان

دانستنی ها
زمان مطالعه: 4 دقیقه

بسیاری از افراد که صاحب فرزند کوچک هستند، برای رفتن به فروشگاه ها و خرید، با مشکلاتی مواجه می‌شوند. بعنوان مثال، کودک آنها می‌خواهد که هر چیزی را برای وی بخرند یا خسته شده و ناراحتی خود را با گریه نشان می‌دهند. در این مواقع چه باید کرد؟ آیا باید با آنها دعوا کرده و یا باید بی اهمیت باشیم؟ مسلما برای بسیاری از والدین این مشکل بوجود آمده اما نگران نباشید. هر مشکلی یک راه حل دارد. برای آشنایی با این راه‌حل ها با بلاگ هایپر همراه باشید.

بیشتر بدانید: نکات خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هر آن‌چه که بهتر است هنگام خرید رعایت کنید

اغلب کودکان، در مغازه و فروشگاه ها، بی قراری کرده و سعی در جلب توجه دارند. برخی از آنها دائم به این سو و آن سو دوییده و به همه چیز دست می‌زنند. در بیشتر موارد آنقدر به پدر و مادر فشار وارد می‌شود که ترجیح می‌دهند به تنهایی به خرید رفته و کودک را به همراه خود نیاورند. اما این راهش نیست. شما باید قوانینی برای کودکان خود تعیین کرده و از ابتدا بطوری با آنها برخورد کنید که درست رفتار کنند. در ادامه به شرح مواردی در اینباره خواهیم پرداخت.

خرید از فروشگاه با کودکان

خرید از فروشگاه را با کودکان آسان کنید

به کودک خود توجه کنید

زمانی که شما به خرید می‌روید، ممکن است حواستان به کار خود پرت شده و به فرزندتان بی توجه شوید. این موضوع موجب می‌شود که حوصله کودک شما سر رفته و بی قراری کند. از طرفی زمانی که شما به او توجه ندارید، ممکن است از این فرصت سو استفاده کرده و دست به شیطنت‌هایی بزند. در نتیجه زمانی که آنها را به همراه خود می‌برید، تمام توجه خود را روی خرید نگذاشته و به کودکان نیز توجه کنید.

وظایفی به آنها محول کنید

یکی از روش های موثر برای حل این مشکل، شریک کردن کودک در خرید است. بعبارتی وظایفی به او محول کنید. این موضوع موجب سرگرم شدن آنها شده و اجازه نمی‌دهد که ذهنشان به سمت انجام کارهای دیگر برود. مثلا از آنها بخواهید که یک کالا را برای شما بیاورند.

برای کودک خود یک لیست تهیه کنید

زمانی که لیست خرید آماده می‌کنید، یک لیست کوچک نیز برای فرزند خود تهیه کنید. اگر هنوز توانایی خواندن ندارند، می‌توانید کالاهای موجود را در لیست را برای او بکشید و از او بخواهید که هنگام مشاهده آن کالاها در فروشگاه، به شما نشان دهند.

همراهی کودک در فروشگاه

او را همراهی کنید

زمانی که کودکان به یک مکان بزرگ و شلوغ مانند فروشگاه می‌روند، هیجانی می‌شوند. برای تداوم هیجان در آنها، سعی کنید کالاهایی که در لیست وی قرار می‌دهید، در ایتدا، اواسط و انتهای فروشگاه باشد تا کودک تمام قسمت های فروشگاه را ببیند.

با کودک خود درگیر نشوید

سعی کنید کودک را سرگرم کنید. بعنوان مثال یک عروسک یا اسباب بازی به او بدهید تا با آن بازی کرده و آرام بماند و در صورت ناراحتی و گریه، با او دعوا نکرده و آرامش خود را حفظ کنید.

او را تحسین کنید

زمانی که به فروشگاه رفته و کودک شما آرام بود، او را بغل کرده و ببوسید. با انجام این کار به نحوی از او تشکر کرده و او را تحسین کردید.

تهیه لیست برای فروشگاه

برای خودتان هم یک لیست تهیه کنید

قبل از مراجعه به فروشگاه، لیست اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنید. با انجام اینکار، کمتر درگیر خرید شده و تا حدودی به کودک خود نیز توجه می‌کنید.

آموزش های لازم را به کودک بدهید

قبل از مراجعه به فروشگاه، آموزش های لازم را به کودک خود بدهید. بعنوان مثال به آنها بگویید که در فروشگاه از دوییدن و ایجاد سر و صدا امتناع کنند یا به وسایل دست نزنند.

اسباب بازی مورد علاقه کودک را همراه خود ببرید

ممکن است برخی از کودکان، علاقه ای به رفتن به فروشگاه نداشته باشند. به این منظور در صورتی که آنها را به فروشگاه بردید، اسباب بازی یا وسیله مورد علاقه وی را با خود ببرید تا سرگرم شده و بی قراری نکند.

خرید اسباب بازی از فروشگاه

سخن آخر

ما در این مطلب از بلاگ هایپرفامیلی، درباره نکاتی طلایی برای همراه بردن کودک در فروشگاه ها اشاره کردیم. با استفاده از این نکات، خرید آسان‌تر و راحت تری را تجربه کنید. یکی از فروشگاه هایی که می‌توانید برای خرید اقلام موردنیاز خود به آن مراجعه کنید، فروشگاه هایپرفامیلی است. این فروشگاه در بیشتر شهرهای ایران دارای شعبه بوده و آماده خدمت رسانی به شما مردم عزیز است.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری