کیک خانگی را به ساده ترین روش بپزید

آشپزی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

برای تهیه یک کیک خانگی، نیاز به مواد اولیه ساده ای مانند آرد گندم، تخم مرغ، روغن، شکر، شیر، وانیل و بکینگ پودر و نمک نیاز دارید. فقط قبل از هر کاری، آرد را الک کنید و سپس شروع به کار کنید.

در این روزهای سرد پاییزی، خوردن یک استکان چای با یک عصرانه لذیذ مانند کیک، به خصوص کیک خانگی، می‌تواند خستگی را از شما دور کند. پخت برخی از کیک‌ها نسبتا سخت بوده و نیازمند مواد و دستگاه‌های مخصوص است. اما از طرفی دیگر، کیک‌هایی با دستور پخت آسان‌تر نیز وجود دارد که می‌توانید به راحتی در خانه آماده کنید. یکی از انواع این کیک‌ها، کیک ساده یا وانیلی است. با هایپرفامیلی همراه باشید تا دستور پخت این کیک خانگی ساده را به شما آموزش دهیم.

بیشتر بدانید: شش مزیت روغن آفتابگردان

ابتدا برای پخت این کیک مواد زیر را تهیه نمایید:

  • آرد گندم 2 پیمانه
  • تخم مرغ 3 عدد
  • روغن مایع 1 لیوان
  • شکر 1 پیمانه
  • شیر 1/2 پیمانه
  • وانیل 1 قاشق مرباخوری
  • بکینگ پودر 2 قاشق مرباخوری
  • نمک به مقدار لازم

کیک ساده

نکته: مقدار مواد بیان شده برای 4 نفر کافی است. اگر تعداد افراد بیشتر است، میزان مواد مورد استفاده را به همان نسبت افزایش دهید. بعد از آماده کردن مواد مورد نیاز، دو ظرف جدا برای مواد خشک و تر آماده کرده و مراحل زیر را دنبال کنید.

آرد را الک کنید

برای تهیه هر نوع کیک خانگی، باید آرد مورد استفاده به خوبی الک شده و داخل آن سفت و خمیری نباشد. به همین منظور آن را از صافی رد کرده و درون ظرف بریزید. سپس بکینگ پودر را به آن اضافه کرده و به خوبی هم بزنید تا مخلوط شود.

مواد تر را با یکدیگر ترکیب نمایید

در ظرف دیگری که از قبل آماده کرده بودید، شکر ریخته و سپس روغن و شیر را به آن اضافه کنید. پس از آن، وانیل را اضافه کرده و سپس تخم‌مرغ ها را بشکنید. در نهایت تمامی مواد را با چنگال یا همزن دستی به خوبی هم بزنید تا یکدست شود.

طرز پخت کیک ساده

نمک، راه حلی مناسب برای پف کردن کیک

برای پف کردن کیک، مقدار کمی نمک به ترکیب آرد و بکینگ پودر اضافه کنید. سپس مواد خشک را به آرامی به مواد تر اضافه کرده و آنقدر هم بزنید تا روی سطح کیک، حباب تشکیل شود.

کیک خود را طعم دار کنید

برای خوش طعم تر شدن کیک می‌توانید مقداری پودر نارگیل یا پوست پرتقال رنده شده را به ترکیب خود اضافه کنید.

قالب کیک را آماده کنید

قالب مورد نظر را با مقدار کافی از روغن، چرب کرده و مواد را داخل آن بریزید. سپس قالب را در طبقه وسط فر که از قبل داغ شده است، به مدت بیست دقیقه قرار دهید. بعد از بیست دقیقه یک خلال دندان درون کیک فرو ببرید، اگر چیزی از مواد کیک به آن نچسبید، کیک شما آماده سرو است.

قالب کیک را آماده کنید

سخن پایانی

کیک یکی از عصرانه های خوشمزه و لذیذ است که می‌توانید به راحتی در منزل آماده کنید. ضمنا انواع پودر کیک در طعم های مختلف نیز وجود دارد که کار شما را راحت تر کرده است. شما می‌توانید انواع این پودر کیک ها را با بهترین کیفیت از فروشگاه هایپرفامیلی خریداری کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری