15 نکته طلایی خوش لباسی برای مردان

دانستنی ها
زمان مطالعه: 8 دقیقه

نکته های زیادی برای زندگی کردن وجود دارد که می توانند به خوبی به بهبود زندگی ما کمک کنند. برای خوش لباسی و نحوه لباس پوشیدن نیز نکاتی وجود دارند که با رعایت آنها می توانیم خوش لباسی و شیک پوشی را برای خودمان به ارمغان بیاوریم . مطمئنا هر مردی به تیپ و ظاهر خود اهمیت می دهد و دوست دارد به نحوی خوش لباس و شیک پوش به نظر برسد. در این مقاله قصد داریم با ذکر 15 نکته طلایی خوش لباسی برای مردان را مورد بررسی قرار دهیم . اگر دوست دارید با رمز و رازهای خوش لباسی آشنا شوید در این مقاله همراه ما باشید.

این 15 نکته قوانینی هستند که همواره در دوره های مختلف مورد پذیرش واقع گشته اند . از همین رو انتظار می رود رعایت 15 نکته بتوانند به خوبی در زمان حال و آینده به انتخاب مناسب لباس و خوش لباسی شما کمک کنند. از این نکته نیز نباید غافل شد که هر شخصی می تواند متناسب با اندام خود قوانین مختلفی برای انتخاب لباس داشته باشد که بر اساس تجربه انها را به دست اورده است . اما 15 نکته که در ادامه به آن اشاره می کنیم نیز میتوانند در خوش لباسی به کمک شما بیایند.

1 – لباس متناسب بپوشید

کلید خوش لباسی ، لباش پوشیدن متناسب با موقعیت و زمانی که هستید در ارتباط است . سعی کنید متناسب با موقعیت و زمانی که در آن حضور دارید لباسی مناسب را انتخاب کنید . معمولا کت و شلوارها می توانند گزینه ای مناسب برای بیشتر مواقع باشند . از همین رو در ادامه به بررسی این امر می پردازیم.

متناسب با بدن و اندامی که دارید یک لباس مناسب انتخاب کنید. در پوشیدن کت و شلوار وسواس بیشتری را به خرج دهید و یک مدل مناسب از نوع تک دکمه ، دو دکمه و … استفاده نمایید . کت و شلوارها می توانند ظاهری کلاسیک و شیک را برایتان به ارمغان بیاورد . اگر دوست دارید ظاهری کلاسیک داشته باشید انتخاب کت و شلوار می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

15 نکته طلایی خوش لباسی برای مردان

2 – ساعت مچی را فراموش نکنید

سعی کنید از ساعت های مچی استفاده کنید و از آنها غافل نشوید . یک ساعت مچی متناسب با رنگ و لباسی که بر تن دارید انتخاب کنید . ساعت ها می توانند جلوه خاصی به زیبایی ظاهر شما دهند. همچنین در انتخاب ساعت به راحتی مچ دست خود و تناسب داشتن قطر آن با دور دستتان نیز توجه لازم را داشته باشید ، با اینکار ساعت به خوبی بر روی دست شما نشسته و موجب ازار شما در شرایط مختلف نخواهد شد . ساعت مانند یک هنر است . از این ابزار به خوبی استفاده کنید . اگر ورزشکار هستید از یک ساعت تناسب اندام استفاده کنید ، اگر مدیر هستید از یک ساعت شیک و مجلسی و برای روزهای عادی خود از یک ساعت روزمره استفاده کنید. ساعت مناسب در کنار لباس ها می توانند ست زیبایی را برایتان به ارمغان بیاورد.

15 نکته طلایی خوش لباسی برای مردان

3 – آزادانه رنگ لباس را انتخاب کنید

اکثر مردان در انتخاب رنگ لباس خود را محدود به رنگ های تیره و خشک می کنند. در صورتی که می توان با انتخاب رنگ های روشن تر زیبایی و خوش لباسی بیشتری را برای خود به ارمغان بیاورند . خواه لباس مجلسی باشد یا یک لباس رسمی یا روزمره ؛ ازادانه هر رنگ لباسی که فکر می کند بر تنتان می نشیند را انتخاب کنید. وقتش رسیده که عادت انتخاب رنگ های تیره را کنار بگذارید و ازادانه آن رنگ لباسی که حس می کنید بیشتر بر تنتان می نشیند را انتخاب کنید.

4 – شلوار جین مناسب انتخاب کنید

شلوار جین از جمله محبوبترین لباس های جهان به شمار می رود. شلوارهای جین گونه ها و مدل های مختلف دارند . زمانی که یک شلوار جین می پوشید بهتر است از کفش هوشمند یا کفش ورزشی استفاده کنید تا زیبایی ظاهری مناسبی را برایتان به ارمغان بیاورد. همیشه نیز لازم نیست کت و شلوار به تن داشته باشید و خیلی شیک به نظر برسید . گاهی هم لازم است شلوار جین و این نوع تیپ ها را که جز محبوبترین لباس های جهانند را نیز امتحان کنید . سعی کنید متناسب با دوره ای که در آن قرار دارید ، سن و نوع استایل خود یک شلوار جین مناسب انتخاب کنید و انرا به کفش ورزشی یا هوشمند ست نمایید.

15 نکته طلایی خوش لباسی برای مردان

5 – مراقب ظاهر خود باشید

بدون شک تناسب اندام و دارا بودن لباس های تمیز و اتو کشیده بسیار می توانند به خوش لباسی شما کمک کنند. سعی کنید همواره از لباس های تمیز و اتو کشیده استفاده کنید . همچنین برای خود یک رژیم مناسب انتخاب نمایید تا از هرگونه چاقی و چربی اضافه در امان باشید. علاوه بر این تنها این لباس ها نیستند که شما را زیبا جلوه می دهند بلکه مرتب بودن موها ، ناخن ها ، دندان ها و نظافت شخصی نیز در این امر بسیار تاثیر گذار است .

سعی کنید با مسواک زدن و مرتب کردن موها و ناخن ها خود را همراه مرتب و پاکیزه نگهدارید . زیبایی ظاهری در این بخش ها بسیار بسیار می توانند به زیبایی و خوش لباسی شما کمک کنند. پس حتما مراقب ظاهر خود باشید و برای این امور برنامه ریزی لازم را انجام دهید. انکارد کردن ریش ها و مرتب سازی موهای اضافی را نیز فراموش نکنید! از 15 نکته طلایی خوش لباسی برای مردان این نکته را می توان از جمله نکات مهم و اساسی دانست.

6 – لباس زیر مناسب انتخاب نمایید

متناسب با لباسی که می پوشید سعی کنید لباس زیر مناسب آنرا انتخاب کنید. برای مثال از رکابی های دارا چاپ و رنگی در زیر پیراهن سفید استفاده نکنید زیرا ممکن است رکابی دیده شود و نمایی نه چندان زیبا را برایتان به ارمغان بیاورد. پس سعی کنید متناسب با لباسی که قرار است بر تن کنید یک لباس زیر مناسب با آن را انتخاب نمایید .

7 -از اهمیت کفش ها غافل نشوید

در نگاه اول کفش ها نیز می توانند به خوبی به زیبایی و خوش لباسی شما کمک کنند. از کفش های با کیفیت و خوش طرح و رنگ استفاده کنید . از هزینه کردن برای کفش واهمه نداشته باشید و برای آن هزینه کنید. از کفشی که در آن راحت هستید و می توانید به خوبی راه روید استفاده نمایید تا در طول روز انگشتانتان دچار درد و یا آسیب نشود. متناسب با لباس تن خود یک کفش کلاسیک و یا به روز را انتخاب نمایید. از رنگ ها و الگوهای خیلی عجیب و غریب استفاده نکنید و سعی نمایید که از یک طرح شیک و با کیفیت استفاده کنید.

15 نکته طلایی خوش لباسی برای مردان

8 – از اکسسوری ها به حد کافی استفاده کنید

از لوازم جانبی به اندازه کافی استفاده کنید . نه افراط داشته باشید و نه تفریط ؛ عدم استفاده از اکسسوری های می توانند شما را بسیار خالی و ساده جلوه دهد. در طرف مقابل نیز استفاده بیش از حد از اکسسوری ها و لوازم جانبی می توانند شما را بسیار شلوغ و شلخته جلوه دهند. پس بهتر است به حد کافی و کاملا به جا از اکسسوری ها استفاده نمایید. لوازم مانند بند ، عینک ، جیب های اضافی ، اشیاهای همراه ، جیب دستمال ، ژاکت و … به عنوان اکسسوری به شمار می روند که بهتر است به حد کافی از آنها در تیپ خود استفاده نمایید.

15 نکته طلایی خوش لباسی برای مردان

9 – خودت را بشناس

به خوبی آناتومی و نوع اندام خود را بشناسید ، در دوره های مختلف لباس هایی که پوشیدید کدامیک به شما حس بهتری داده اند و حس کردید که فردی خوش تیپی هستید ؟ سعی کنید لباس های مختلف را امتحان کرده و دقیقا متناسب با شخصیت و نوع فیزیک خود لباس هایتان را خریداری نمایید. لباس ها پوست دوم انسان ها هستند که می توانند روایاتگر شخصیت فرد نیز باشند . علاوه بر این لباس ها می توانند در داشتن و یا به ارمغان اوردن اعتماد به نفس نیز بسیار کاربردی و مفید باشند.

10 – لباس ها را متناسب با محیط انتخاب کنید

قرار است به عنوان یک دانشجو به دانشگاه بروید یا به یک مهمانی خصوصی دعوت هستید ؟ متناسب با موقعیتی که قرار است در ان قرار بگیرید لباس مناسب انتخاب کنید . اگر قرار است به یک شامی رسمی یا قرار بروید از لباس رسمی استفاده نمایید. به باشگاه میروید ؟ از یک تیپ اسپورت ورزشی استفاده نمایید. البته توجه نمایید که در هیچکدام از حالت ها بیش از حد زیاده روی نکنید. خود را با محیط وقف داده و لباس ها را مناسب با محیط انتخاب نمایید.

15 نکته طلایی خوش لباسی برای مردان

11 – عینک مناسب بزنید

عینک ها علاوه بر تیپ ظاهری می توانند روی زیبایی صورت نیز تاثیر به سزایی داشته باشند . وقت کافی برای خرید عینک مناسب بگذارید و یک عینک متناسب با فرم صورت خود انتخاب کنید. نه عینک انقدر بزرگ که به صورت نیاید و نه انقدر کوچک که به زور روی صورتتان بنشیند. دقیقا یک عینک مناسب صورت خود را انتخاب کنید.

انتخاب اشتباه می تواند هم بر ظاهر و هم بر تیپ شما بسیار تاثیر گذار باشد. در خرید عینک به فرم موهای خود نیز دقت داشته باشید و یا اگر علاقه ای به عینک ها ندارید می توانید از لنزها استفاده کنید . در خرید عینک به مدل های مو ، نوع فریم عینک ، نوع صورت ، چشم و ابرو و خط هایی که بر روی صورت است توجه داشته باشید و یک طرح مناسب را انتخاب کنید. البته این نکته تنها برای افرادی است که دارای چشمانی ضعیف هستند. سایر افراد می توانند اختیاری از عینک های غیر طبی استفاده کنند.

12 – متناسب با فصل لباس بپوشید

در فصل بهار هستیم و یا در فصل زمستان ؟! متناسب با فصل لباس هایتان را ست کنید و بپوشید. در زمستان می توانید از کت های پشمی و سنگین استفاده نمایید و یا از تیشرت استین بلند در یک روز معتدل بهاری استفاده کنید. در زمستان به جای استفاده از لباس های زیاد و متعدد از یک کاپشن گرم استفاده نمایید تا دیگر نیاز نباشد لایه های مختلفی از لباس را تحمل کنید . در انتخاب لباس به فصل نیز توجه داشته باشید و متناسب با فصلی که در آن قرار دارید لباس های مناسب را ست کنید و بپوشید.

13 – کت شلوار مناسب قرار داشته باشید

برای قرار های خود یک کت و شلوار مناسب داشته باشید . اصطلاحا به این نوع کت و شلوار ، کت و شلوار شام می گویند ، یک کت و شلوار کلاسیک خوش رنگ که شما را در بهترین فرم ممکن نشان میدهد. از کراوات استفاده کنید تا زیبایی ظاهری شما چندین برابر شود. اگر تا به حال به فکر دارا بودن یک کت و شلوار شام نبوده اید حالا وقتش فرا رسیده که به فکر خرید آن باشید.

14 – از پیراهن غافل نشوید

پیراهن ها نیز از جمله پوشاکی به شمار می روند که می توانند به خوبی ظاهری شیک به شما دهند. از پیراهن های اتو کشیده و تمیز استفاده نمایید و اگر قرار است از پاپیون استفاده کنید از پیراهن هایی که یقه مخصوص پاپیون دارند استفاده نمایید. یا اینکه اگر قصد استفاده از کراوات را دارید از پیراهن هایی استفاده کنید دارای یقه مناسب کراوات باشند. از پیراهن دکمه مخفی سر جای خود و از پیراهن های جیب دار نیز در موقعیت مناسب خود استفاده کنید.

15 – محدود به قوانین نباشید

خود را محدود به قوانین و نکات نکنید . گاهی لازم است قوانین ها و نکات مربوط به ست رنگ ها و لباس ها را بشکنید تا طرح ها و ایده های نو را برای خودتان به ارمغان بیاورید . پس خود را محدود به قوانین ست لباس ها و … نکنید . با خلاقیت خود ترکیب های جدید خلق کنید.

در این مقاله به بررسی 15 نکته طلایی خوش لباسی برای مردان که می تواند به خوش لباسی شما کمک کند پرداختیم. نکاتی که رعایت کردن و توجه داشتن کافی به آنها می تواند به خوش لباسی شما بسیار کمک کند. امیدوارم نکاتی که در این مقاله ذکر شد برایتان مفید واقع شده باشد و استفاده کافی  را از 15 نکته طلایی خوش لباسی برای مردان برده باشید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری