با این راهکارها، اتاق خوابتان را در کمترین زمان تمیز کنید

سبک زندگی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

ماه اسفند نزدیک است و اغلب افراد در هیاهوی خانه تکانی و نو کردن منزلشان هستند. در خانه تکانی تمامی بخش های خانه تمیز خواهد شد که یکی از این بخش ها، اتاق هاست. تمیز کردن اتاق خواب مانند دیگر بخش های خانه مهم بوده و تا حدودی زمانبر نیز هست. به همین علت برخی افراد از تمیز کردن آن سر باز زده و انجام آن را به تعویض می‌اندازند. اگر شما نیز جزو همین افراد هستید، خبری خوش برایتان داریم. برای انجام این کار در کمترین زمان، راهکارهایی وجود دارد که در ادامه این مطلب از بلاگ هایپر شرح خواهیم داد.

بیشتر بدانید: با انجام این راهکارها، مغز خود را تقویت کنید

تمیزکاری اتاق

شستشوی وسایل

قبل از شروع تمیز کاری اتاق، روتختی، روبالشتی و هر آنچه که نیاز به شستشو دارد را آماده کرده و بشویید. تا پس از اتمام کار، آنها نیز خشک و آماده برای استفاده مجدد باشند.

شستشوی وسایل

آماده کردن وسایل مورد نیاز برای نظافت

از اقدامات دیگری که پیش از شروع کار باید انجام دهید، آماده کردن وسایلی است که برای نظافت نیاز دارید. پس از آن، وسایل اضافی درون اتاق را جمع کنید. لباس های کثیف را در سبد بیندازید. سپس فرش و موکت های درون اتاق را جمع کنید. اگر هم نیاز به شستشو دارند، چند روز قبل آن را به قالیشویی بدهید تا در زمان مناسب به شما تحویل داده شود.

تمیز کردن سقف

درب کمدها را بسته، یک طی تمیز با یک سری نرم را برداشته و به کمک آن گرد و خاک سقف را تمیز کنید. پس از آن کف زمین را جارو بزنید تا گرد و غبار نشسته بر زمین جمع شود. سپس به سراغ شیشه و پنجره های اتاق بروید. برای تمیز کردن شیشه ها، می‌توانید از لباس های نخی و کهنه و یا از روزنامه به همراه شیشه پاک کن استفاده نمایید.

تمیز کردن سقف

تمیز و مرتب کردن کمد لباس

لباس های موجود در کمد را خارج کرده و درون کمد را با یک دستمال تمیز کنید. سپس لباس هایی که قدیمی و کهنه هستند و یا دیگر آنها را نمی‌پوشید، در جای دیگری گذاشته و یا به افراد نیازمند بدهید. سپس لباس های دیگر را در کمد بچینید.

تمیز کردن میز کار

کاغذهای بی مصرف و هر وسیله اضافی یا بی استفاده را از روی میز کار خود جمع کنید. سپس وسایل ضروری روی آن را کنار گذاشته و میز را بطور کامل با یک دستمال و پاک کننده تمیز کنید. سپس وسایل روی میز را سر جایشان برگردانید.

تمیز کردن میز توالت

میز توالت و لوازم آرایش را نیز مانند میز کار باید تمیز کنید. به این صورت که تاریخ انقضای لوازم آرایشتان را چک کرده و در صورت گذشتن، آنها را دور بیندازید. سپس پدهای آرایشی و هر آنچه که با پوست شما در تماس بوده را به صورت اصولی بشویید. میز آرایش را نیز با دستمال و پاک‌کننده به خوبی تمیز کنید. سپس بصورت منظم، وسایل آرایشی را سر جایشان بچینید.

تمیز کردن میز توالت

دستمال کشیدن تخت و اطراف آن

تشک روی تخت را بلند کرده و زیر آن را جاروبرقی بکشید. سپس با طی یا دستمال خیس، کف زمین را دستمال بکشید. با یک دستمال نمدار دیگر نیز اطراف تخت را دستمال بکشید.

جارو کشیدن نهایی

پس از انجام همه کارهای ذکر شده، تمامی بخش های اتاق خواب را به خوبی جارو کرده و پس از آن طی بکشید.

قدم به قدم تا تمیزکاری اتاق

نصب پرده و کشیدن روتختی

پس از شستشو و خشک شدن پرده، در صورت چروک شدن آن را اتو کرده و نصب کنید. روتختی و روبالشتی های خشک شده را نیز در جای خود قرار دهید.

پهن کردن فرش و موکت

در صورتی که فرش و موکت را شسته و یا جمع کرده اید، در مرحله آخر تمیز کردن اتاق خواب، آن را پهن کنید.

پهن کردن فرش و موکت

سخن پایانی

خانه تکانی نیاز به زمان و وقت کافی دارد. پس برای عجله ای نشدن، کارهای خود را زودتر شروع کنید تا در زمان زودتری تمام شود. نکته ای دیگر درباره تمیز کردن اتاق، مربوط به دیوارهاست. اگر قصد شستشوی دیوار را دارید، باید قبل از شروع کارهای ذکر شده، تمامی وسایل موجود در اتاق را جمع کرده و در اولین مرحله دیوارها را تمیز کنید.

ضمنا اگر قصد خرید انواع پاک کننده و شوینده را دارید، به یکی از شعبات فروشگاه هایپرفامیلی مراجعه کنید. تمامی شعبات ما برای کالاهای خود تخفیفات فوق العاده ای در نظر گرفته اند.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری