با انجام این راهکارها، کمد لباس را مرتب نگه دارید

سبک زندگی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مرتب بودن یک کمد دیواری، هم به اتاق خواب شما نظم داده و هم لباس ها در منظم ترین حالت خود قرار می‌گیرند. در نتیجه به دنبال هر لباسی که باشید، سریعا آن را پیدا کرده و وقتتان تلف نمی‌شود. حال برای داشتن یک کمد تمیز و مرتب چه باید کرد؟ برای پاسخ به این سوال تا انتهای این مطلب از بلاگ هایپر با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید: راهکارهای تمیز کردن آشپزخانه

مرحله به مرحله کمد دیواری را تمیز کنید

 تمیز کردن فضای داخلی کمد دیواری

در اولین مرحله برای تمیز کردن کمد دیواری، باید تمامی لباس های داخل آن را خارج کرده و فضای داخلی کمد را تمیز کنید. برای نظافت فضای داخل کمد، باید با توجه به جنس آن عمل کنید. بعنوان مثال اگر جنس آن از چوب است، از آب استفاده نکرده و بجای آن از ترکیب مقداری سرکه سفید و آب استفاده کنید.

مرحله به مرحله کمد دیواری را تمیز کنید

دسته بندی لباس ها

معمولا اغلب کمد دیواری ها فضای کمی دارند، در نتیجه لباس هایی که کمتر می‌پوشید را داخل کاور لباس قرار داده و در جای دیگری مانند زیر تخت یا فضای دیگر قرار دهید. بعلاوه لباس های راحتی را از لباس های مجلسی جدا کرده و لباس های مجلسی و گران قیمت را در کاور قرار دهید تا کمتر آسیب ببیند.

استفاده از باکس لباس

یکی از روش های کاربردی برای مرتب ماندن کمد دیواری، استفاده از جعبه یا باکس لباس است. بعنوان مثال لباس های زیر، لباس های خانگی و جوراب را از یکدیگر جدا کرده و در باکس های متفاوت قرار دهید. با انجام این کار، هم نظافت رعایت شده و هم لباس ها مرتب می‌ماند.

مرتب کردن شال و روسری

برای مرتب کردن شال و روسری 2 روش وجود دارد:

  1. اگر کشو نداشته و فقط کمد دیواری دارید، می‌توانید شال و روسری را صاف و مرتب روی ۲ یا ۳ چوب‌ لباس قرار دهید و از کمد لباس آویزان کنید.
  2. اگر فضای کافی برای آویزان کردن ندارید، می‌توانید از باکس لباس استفاده کنید. اما چون جنس شال و روسری نازک بوده و به سرعت چروک می‌شود، سعی کنید بجای تا کردن، آنها را لوله کنید.

مرحله به مرحله کمد دیواری را تمیز کنید

مرتب کردن کیف‌ها

برای مرتب کردن کیف ها، می‌توانید از آویزهای مخصوص کیف استفاده کنید. اگر کمدی دارید که قسمتی از آن برای کیف بخش بندی شده است، کارتان راحت تر بوده و فقط کافیست کیف ها را در آن بخش کمد لباس بچینید.

مرتب کردن کفش ها

معمولا کفش ها آلودگی زیادی وارد کمد می‌کنند، در نتیجه باید طوری آنها را قرار دهید که کمترین کثیفی و آلودگی را به داخل کمد لباس وارد کنند. به این منظور چند روش وجود دارد:

  1. کفش‌ها را داخل جعبه خود قرار دهید و آن را داخل یکی از طبقات کمد دیواری بگذارید.
  2. کفش‌ها را داخل کیسه پلاستیکی بگذارید، در آن را گره بزنید و داخل کمد دیواری قرار دهید.
  3. روی طبقه‌ کفش‌های کمد دیواری را با روزنامه یا کاغذ بپوشانید و پیش از قرار دادن کفش‌ها، حتماً آن‌ها را تمیز کنید تا گرد و غبار و آلودگی وارد کمد نشود.

سخن پایانی

در این مطلب از بلاگ هایپرفامیلی، به شرح روش هایی برای مرتب کردن کمد لباس پرداختیم. با استفاده از این روش ها، کمد مرتب تری داشته باشید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری