جالب ترین اتفاقات تاریخ جام جهانی

دانستنی ها
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مرگ بعلت یک اشتباه ناخواسته، دعوا بخاطر یک توپ، پیشگویی نتایج جام جهانی توسط یک هشت پا و اعدام به علت جاسوسی، از عجیب ترین اتفاقاتی است که در جام های جهانی اتفاق افتاده است.

بیشتر افراد در گوشه و کنار جهان، پیگیر بازی های جام جهانی و نتایج آن هستند. از گذشته تاکنون خبرهای زیادی درباره فوتبال پخش شده که مسلما اگر طرفدار دو آتیشه این بازی هیجان انگیز باشید، از بیشتر این اخبار مطلع هستید. اما ممکن است یکسری از این اخبار و اتفاقات از زیر دست شما در رفته و از آن‌ها بی خبر باشید. اگر کنجکاو شدید که این اخبار و اتفاقات در چه مورد هستند، این مطلب از بلاگ هایپر مختص شماست.

بیشتر بدانید: قوانین قطر در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲

اتفاقات عجیب جام جهانی

مرگ بعلت یک اشتباه ناخواسته

در جام جهانی 1994، اسکوبار، بعنوان مدافع تیم ملی کلمبیا، طبق حرکتی ناخواسته، به دروازه خودی گل زده و موجب شکست کلمبیا و حذف تیم خود از رقابت‌های جام‌جهانی شد. پس از آن، زمانی که تیم کلمبیا به کشور خود بازگشت، فردی که روی بازی کلمبیا شرط بسته بود و با شکست این تیم مواجه شد، مبلغ زیادی را باخت. این فرد باخت خود را با شلیک 12 گلوله به اسکوبار تلافی کرده و موجب رقم خوردن غم انگیزترین لحظات تاریخ فوتبال شد.

جام جهانی

اعدام به علت جاسوسی 

اولین کاپیتان تاریخ فرانسه در جام‌های جهانی به دار آویخته شد. خبری شوکه کننده و عجیب که سر و صدای زیادی به پا کرد. کاپیتان فرانسه در اولین دوره جام جهانی فوتبال، فردی به نام الکس ویلاپلان بود. تیم فرانسه با وجود بازی عالی خود به نتیجه نرسیده و به فرانسه بازگشت. پس از مدتی این کشور با آلمان، جنگی بزرگ شروع کرده و خرابی های زیادی را به پا کرد. حال در اواخر جنگ، خبری پخش شد مبتنی بر جاسوسی الکس و فروختن اطلاعات فرانسه به آلمان. همین امر موجب محکومیت و به دار آویخته شدن وی شد.

هشت پایی که نتایج جام جهانی را پیشگویی می‌کرد

هشت پای پیشگو در جام جهانی 2008 هشتاد درصد نتایج را درست پیش بینی کرد. نحوه پیش بینی آن هم به این شکل بود که دو ظرف غذا گذاشته و پرچم دو تیم رقیب را روی آن قرار می‌دادند. هر ظرفی که هشت پا انتخاب کند، برنده آن رقابت خواهد بود. در جام جهانی 2010 نیز صددرصد نتایج را درست پیش گویی کرده و همین امر موجب معروفیت آن در جهان شد، بطوری که تاجران و ثروتمندان زیادی اقدام به خرید این هشت پا کردند.

هشت پایی که پیشگویی می‌کرد

موی بلند و مشکلات آن در جام جهانی

در جام جهانی 1998، فرناندو ردوندو بازیکن تیم ملی آرژانتین، به تیم ملی دعوت نشد. علت آن موهای بلند وی بود زیرا در آن زمان، پاسارلا که مربی این تیم بود، حضور افراد دارای موی بلند و گوشواره را ممنوع کرده بود.

داور حواس پرت

مایکل واتروت، داوری که در نیمه‌ نهایی جام بین آرژانتین و ایتالیا در سال 1990 حضور داشت، هشت دقیقه وقت اضافه گرفت. پس از مدتی او به حواس پرتی خود اعتراف کرده و اظهار داشت که گذر زمان را حس نکرده است.

کاپیتان جنجالی

در یکی از بازی های جام جهانی، کاپیتان تیم‌ملی آرژانتین پس از دریافت کارت قرمز، زمین بازی را ترک نکرد. پس از 8 دقیقه وقتی تمامی بازیکنان قصد ترک زمین را داشتند، او تصمیم به ترک زمین گرفت.

توپ فوتبال

دعوا بخاطر یک توپ در جام جهانی

تابستان سال 1930، در اولین فینال جام جهانی، دو تیم آرژانتین و اروگوئه، داور بلژیکی را با خواسته عجیب خود سردرگم کرده بودند. در ابتدای بازی، هر تیم یک توپ متفاوت برای بازی می‌خواست که در نهایت در هر نیمه از یک توپ جدا استفاده شد. نیمه اول، با توپ اروگوئه‌ای‌ها برگزار شد که نتیجه این نیمه، پیروزی آرژانتین شد. نیمه دوم نیز با توپ آرژانتین برگزار شد که در نهایت این بازی، اروگوئه 4 بر 2 آرژانتین را شکست داده و قهرمان شد.

حرف آخر

ما در این مطلب از بلاگ فروشگاه فامیلی به شرح تعدادی از عجیب ترین اتفاقات رخ داده در تمامی جام جهانی ها پرداختیم. هر کدام از این اتفاقات به نوبه خود جالب و هیجان انگیز هستند.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری