علاقه مندان به کتاب بخوانند

دانستنی ها
زمان مطالعه: 3 دقیقه

آیا اهل کتاب و کتابخوانی هستید؟ در روز چند صفحه کتاب می‌خوانید؟ آیا می‌دانستید که کتاب ها روی فرهنگ، عقاید و طرز تفکر شما تاثیر بسزایی دارد؟ متاسفانه امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده از گوشی های موبایل، آمار مطالعه کتاب در کشور ما بسیار کاهش یافته و افراد کمتری به دنبال آن می‌روند. بطور کلی مطالعه، درک انسان را بالاتر برده و همیشه حال و هوای شما را عوض خواهد کرد. ما در این مطلب به معرفی تعدادی از بهترین کتاب های دنیا می‌پردازیم. با بلاگ هایپر همراه باشید.

بیشتر بدانید: لیستی از سریال های پرطرفدار ۲۰۲۲ که باید ببینید

12 کتاب محبوب در دنیا

12 کتاب محبوب در دنیا

دن کیشوت

مسلما نام این کتاب را شنیده اید، دن کیشوت یکی از ماندگارترین کتاب های جهان است که توسط سروانتس، شاعر و نقاش معروف نوشته شده است. برای این کتاب چندین ترجمه وجود دارد که شناخته ترین آن، ترجمه محمد قاضی بوده که نشر ثالث منتشر کرده است.

رمان صد سال تنهایی

صد سال تنهایی یکی از معروف ترین رمان های دنیا اثر گارسیا مارکز است. داستانی با تصاویر و جزئیات حیرت انگیز، این کتاب را بوجود آورده است.

در جست‌وجوی زمان از دست رفته

بلندترین رمان تاریخ، در جست‌وجوی زمان از دست رفته می‌باشد. نویسنده این رمان محبوب، مارسل پروست بوده و در هفت جلد متفاوت آن را نوشته است. مترجم این رمان، مهدی سحابی می‌باشد.

رمان جنگ و صلح

جنگ و صلح

رمان جنگ و صلح، اثر لئو تولستوی، از ماندگار ترین اثرات این نویسنده است. در این اثر، به بررسی زندگی بیش از 580 نفر از شخصیت های تاریخ پرداخته می‌شود. اگر به هیجان علاقه دارید، رمان جنگ و صلح، گزینه مناسبی برای شماست.

چهار اثر

یکی از معروف ترین و کامل ترین کتاب ها در حوزه توسعه فردی و موفقیت، چهار اثر از فلورانس اسکاول شین است. در این کتاب محبوب، 4 بخش بازی زندگی و راه و رسم این بازی، کلام تو عصای معجزه گر توست، در مخفی توفیق و نفوذ کلام وجود دارد که درس های بزرگی از زندگی به خوانندگان خود خواهد داد.

1984

رمان های زیبا و بی نظیر جرج اورول، در دنیا حرف اول را می‌زند. از معروف ترین اثرات این نویسنده، کتاب 1984 است که داستان وینستون اسمیت را روایت می کند. فردی که نماد یک شهروند عادی در دنیای اورولی می‌باشد.

کتاب 1984

تخت خوابت را مرتب کن

تخت خوابت را مرتب کن، اثر ویلیام اچ. مک ریون، یک ژنرال بازنشسته آمریکایی است. این کتاب ده درس بزرگ برای داشتن یک زندگی ایده آل را به خوانندگان خود می‌دهد. نام آن نیز از روی بخش اول گرفته شده است.

هفت عادت مردمان موثر

از آثاری که در حیطه کتاب های انگیزشی غوغا به پا کرد، هفت عادت مردمان موثر، اثر استیون ریچارد کاوی است. این اثر سالها در صدر لیست پرفروش ترین ها قرار داشت. هفت عادت مردمان موثر، به شما کمک می‌کند تا خودتان را بهتر شناخته و بهترین نسخه خود را ارائه دهید. بعبارتی به شما آموزش می‌دهد که چگونه عادات بد را مرحله به مرحله از بین برده و عادات خوب را جایگزین آن کنید.

چگونه کمال‌گرا نباشیم

اگر جزو افرادی هستید که همه کارهای خود را با وسواس زیاد انجام داده و یا بخاطر ترس از کامل نبودن، به سراغ انجام آن نمی‌روید، این کتاب مختص شماست. چگونه کمال‌گرا نباشیم، اثر استفان گایز، گزینه ای مناسب برای رهایی از قید و بندهای یک ذهن کمال گرا است.

چگونه کمال‌گرا نباشیم

بیندیشید و ثروتمند شوید

بیندیشید و ثروتمند شوید، دومین اثر پرفروش در زمینه کتاب های کسب درآمد می‌باشد. ناپلئون هیل در این اثر، روش های واقعی و کاربردی که انگیزه افراد را تقویت می‌کند، به خوانندگان خود ارائه خواهد داد.

نبرد من

اگر به دنبال بهترین اثر تاریخی در دنیا هستید، نبرد من گزینه مناسبی برای شماست. نبرد من اثر آدولف هیتلر بوده و درباره مدت زمان حضور وی در زندان و پس از کودتا می‌باشد.

سخن پایانی

ما در این مطلب به معرفی تعدادی از کتاب های معروف در دنیا پرداختیم. امیدواریم که برای شما مفید واقع شده و از مطالعه آن لذت ببرید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری