روش‌هایی برای خوشمزه‌ تر کردن سبزیجات

آشپزی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

برای اینکه سبزیجات خوشمزه‌تری داشته باشید باید بدانید که چطور آن را طبخ کنید تا مزه آنها خوشمزه‌تر شود. بسیاری از سبزیجات بعد از طبخ بی مزه و اصلاحا طعم آب می‌گیرند. در این مطلب از بلاگ هایپر، ترفندهای مختلفی را برای اینکه بتوانید سبزیجات خوشمزه‌ای را سرو کنید، می‌خوانید.

بیشتر بدانید: نکاتی جالب درباره وگان ها

روش‌هایی برای خوشمزه‌ تر کردن سبزیجاتلوبیا سبز

برای طعم دار کردن لوبیا سبز بهتر است آن را با گوجه فرنگی، سیر و پیاز مزه دار کنید. گوجه را پوست گرفته و رنده کنید سیر و پیاز را کمی تفت داده و به لوبیا‌ها اضافه کنید و اجازه بدهید لوبیا‌ها با آب گوجه پخته شوند تا لوبیا خوشمزه‌تر را تحویل بگیرید.

هویج

برای اینکه هویچ خوشمزه‌‌تری داشته باشید بهتر است به آن‌ها آب پرتغال اضافه کنید. سیر و زیره را در حال پخت به هویج ها اضافه کنید. پس از اینکه آب پرتغال‌ها به غلظت رسید و مواد آن به هویج‌ها چسبید کمی کره به مواد اضافه کنید و آن ها را تفت دهید. اگر دوست دارید هویچی شفاف و به تعداد بیشتری بخورید می‌توانید یک قاشق عسل در آخرین مرحله به آن اضافه کنید.

کدوسبز

برای خوشمزه‌تر کردن این سبزیجات، شما نیاز به لیمو و برگ‌های ریحان دارید. کدوها را شسته و پوست کنید و دایره‌ای برش بزنید و سپس آنها را داخل ظرفی با آب لیمو و برگ‌های ریحان ترکیب کنید و اجازه دهید این ترکیب، کمی استراحت کند. بعد از گذشت مدتی کدوها را خارج کنید و در روغن زیتون با کمی رب و پیاز داغ تفت بدید و در آخر همان آب لیمو و برگ‌های ریحان را به مواد در حال پخت اضافه کنید.

اسفناجاسفناج

بهترین مواد برای خوشمزه‌تر کردن اسفناج خامه، پنیر و ماست هستند. اما یکی از بهترین روش‌ها استفاده از خامه با ترکیب سیر، جوزهندی، نمک و فلفل است این ترکیب را با حرارت ملایم بگذارید تا به غلظت برسد، سپس اسفناج های آب پز شده را به آنها اضافه کنید و اجازه بدید با حرارت بسیار ملایم کمی مزه دار شوند.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری