نوشیدنی هایی برای رفع تشنگی در ماه رمضان

آشپزی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

اگر در ماه رمضان روزه گرفته و تشنگی در طول روز شما را اذیت می‌کند، باید در زمان پس از افطار تا قبل از سحر، به اندازه کافی آب و نوشیدنی‌های مختلف بنوشید. در این مطلب از بلاگ هایپر به معرفی تعدادی از نوشیدنی های مفید برای رفع تشنگی در ماه رمضان اشاره خواهیم کرد.

بیشتر بدانید: بهترین نوشیدنی های گرم زمستانه برای مهمانی‌های شما

نوشیدنی های مفید برای رفع تشنگی

شربت آبلیمو

یکی از شربت هایی که در ماه رمضان بسیار مصرف می‌شود، شربت آبلیمو است. این شربت در رفع تشنگی بسیار تاثیر خواهد داشت. فقط سعی کنید تا جای ممکن در آن از شکر استفاده نکنید.

شربت آبلیمو

خاکشیر و تخم شربتی

از موارد دیگر در رفع تشنگی، خوردن خاکشیر و تخم شربتی است. دانه های آن مقدار زیادی آب در خود نگه داشته و احساس عطش و تشنگی را از فرد دور خواهند کرد. تخم شربتی را بشویید و با مقداری آب ولرم حل کنید و اجازه بدهید تا لعاب دهد. سپس آن را به شربت دلخواه تان اضافه کنید. برای آماده کردن شربت خاکشیر نیز باید ابتدا آنها را تمیز کرده و با آب بشویید و اجازه بدهید متورم شوند. آب و شکر را به آن اضافه کنید و با مقداری گلاب، طعم و عطر آن را بهتر کنید.

سکنجبین

یکی از شربت های خوشمزه که در همه زمان ها مناسب بوده و در رفع تشنگی تاثیرگذار است، شربت سکنجبین است. می‌توانید این شربت را با خاکشیر نیز میل کنید. اصلی ترین خاصیت سکنجبین، برطرف کردن تشنگی، غلبه بر طبع خشک و گرم و معتدل کردن بدن می‌باشد.

سکنجبین

 بیدمشک

طبع عرق بیدمشک، سرد و مرطوب است، در نتیجه افرادی که مزاج گرم و خشک دارند، برای جلوگیری از گرمازدگی و رفع عطش، می‌توانند از شربت بیدمشک استفاده کنند. این گیاه سرشار از آهن و فولیک اسید بوده و برای پیشگیری از کم‌خونی و تقویت بدن، بسیار مفید هستند.

عرق کاسنی

عرق کاسنی منبع ویتامین های K، E، C و A است. طبع این عرق سرد بوده و گزینه مناسبی برای گرم مزاجان است. می‌توانید شربت کاسنی را هم به صورت جداگانه با آب و شکر و گلاب درست کنید و هم به دلیل خاصیت خنک کننده بالایی که دارد کمی از عرق کاسنی را به شربت خاکشیر و هر شربتی که دوست دارید اضافه کنید.

شربت بهار نارنج، از نوشیدنی هایی برای رفع تشنگی

بهار نارنج

از دیگر نوشیدنی های رفع تشنگی، می‌توان به شربت بهار نارنج اشاره کرد. اگر از استرس و فشارهای عصبی رنج می‌برید از مصرف نارنج غافل نشوید.

سخن پایانی

در این مطلب از بلاگ فروشگاه به معرفی تعدادی از نوشیدنی های رفع تشنگی در ماه رمضان پرداختیم. با مصرف این نوشیدنی ها، عطش و تشنگی را از خود دور کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری