روش هایی برای افزایش فروش در فروشگاه ها

صنعت خرده‌فروشی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

اگر صاحب یک فروشگاه باشید، مسلما به دنبال راه های افزایش فروش نیز هستید. به این منظور باید مشتری را به خوبی شناخته و حس اعتماد را در آنها ایجاد کنید. همچنین از ارائه بیش از حد خودداری کرده و تنوع را افزایش دهید. رفتار درست و مناسب با مشتری داشته و حس تقاضا را در آنها ایجاد کنید.

در چند دهه اخیر، احداث فروشگاه های زنجیره ای در ایران بسیار افزایش داشته و رقابت تنگاتنگی بین این فروشگاه ها بوجود آمده است. در نتیجه تمامی دست اندرکاران فروشگاه ها از مدیران گرفته تا سمت های پایین تر، باید با تکنیک های فروش فروشگاهی آشنا شده و آن را پیاده سازی کنند. همانطور که می‌دانید یکی از اهداف اصلی تمامی کسب و کارها، چه کوچک چه بزرگ، افزایش فروش است. در نتیجه درک این موضوع و یادگیری آن امری واجب است. اگر به دنبال راهکارهای جدید و خلاقانه برای افزایش فروش و جذب مشتری های جدید و همچنین حفظ مشتریان فعلی هستید، مطالعه این مطلب از بلاگ هایپر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بیشتر بدانید: فروشگاه زنجیره‌ای خوب چه ویژگی‌ها، اصول و استراتژی‌هایی باید داشته باشد؟

برای افزایش فروش در فروشگاه ها، راه و روش های بسیار زیادی وجود دارد. اما نکته اصلی این است که شما نباید منتظر معجزه باشید. بعبارتی برای داشتن فروش موفق، باید در ابتدا کسب و کار، ویژگی‌های محصولات و از همه مهم تر مشتری ها و نیازهای آنان را بشناسید. در ادامه به شرح راههای افزایش فروش در فروشگاههای زنجیره ای می‌پردازیم.

راه های افزایش فروش فروشگاه

راه های افزایش فروش فروشگاه

از ارائه بیش از حد گزینه ها خودداری کنید

زمانی که مشتری به فروشگاه شما مراجعه می‌کند، گزینه هایی را به آنها معرفی کنید، ولی بیش از حد جلو نروید. بعبارتی با زیاد شدن گزینه ها و تنوع بیش از حد، مشتری خسته و سردرگم شده و نمی‌تواند درست تصمیم بگیرد. در واقع با معرفی بیش از حد هر چیزی به مشتریان، امکان خرید را کاهش خواهید داد.

از برنامه های وفاداری استفاده نمایید

یکی از ابزارهای عالی برای افزایش فروش در فروشگاه های زنجیره ای، در نظر داشتن برنامه های وفاداری است. نمونه های زیادی برای این برنامه وجود دارد. بعنوان مثال شما می‌توانید به ازای هر خرید مشتری، به او امتیاز داده و پس از رسیدن امتیاز به یک عدد مشخص، تخفیفات ویژه برای آن در نظر بگیرید.

افزایش فروش

محصولات محبوب را به فروش بگذارید

معمولا مردم در خرید محصولات، از یکدیگر تقلید می‌کنند. در واقع یکی از راه های افزایش فروش در فروشگاه های زنجیره ای، فروش محصولاتی است که برای عموم مردم محبوب است. بعلاوه شما می‌توانید برای ترغیب بیشتر آنها، یک بنر نصب کرده و بازه زمانی خاصی را برای فروش محصولات مربوطه در نظر بگیرید.

شخصی سازی کنید

خودتان را جای مشتری بگذارید، چیزهایی که به شما مرتبط باشد، توجه شما را بیشتر جلب خواهد کرد. شما می‌توانید با استفاده از برنامه های وفاداری، اطلاعات جامعی از مشتریان خود بدست آورده و ارتباط بیشتری با آنها بگیرید.

افزایش تنوع و کیفیت در فروشگاه های زنجیره ای

اجازه لمس کالا را به مشتری بدهید

تا جای ممکن عبارت «به اجناس دست نزنید» را در فروشگاه های خود بکار نبرید. این موضوع که مشتری اجازه لمس کالای مورد نظر را نداشته باشد، ممکن است روی خرید، تاثیر منفی گذاشته و آنها را منصرف کند. طبق تحقیقات انجام شده، مشتریان مایلند که در صورت لمس و مشاهده محصولات، هزینه بیشتری برای آن بپردازند.

رفتار درست و مناسب با مشتری

نحوه برقراری ارتباط با مشتریان در افزایش و کاهش فروش بسیار مهم است. بعبارتی باید به کارکنان خود، نحوه رفتار درست با مشتریان را آموزش دهید. از طرفی درک ویژگی‌های فرهنگی و بافت اجتماعی هر محله و منطقه، تاثیر زیادی در فروش دارد. برای نمونه باید نحوه برخورد کارکنان یک فروشگاه لوکس با کارکنان فروشگاهی که محصولات عمومی دارند، متفاوت باشد.

به زبان مشتریان صحبت کنید

زمانی که با مشتریان صحبت می‌کنید، سعی کنید از زبان بدن و کلماتی که آنها بکار می‌برند استفاده کنید. زیرا معمولا انسان ها، به افرادی که شبیه خودشان هستند، تمایل بیشتری نشان می‌دهند. این تکنیک فروش، حتی در مواقع بحرانی نیز قابل استفاده است.

افزایش تنوع و کیفیت در فروشگاه های زنجیره ای

تنوع را در قیمت و کیفیت افزایش دهید

از دیگر ترفندهای فروش و افزایش آن، ایجاد تنوع در بازه های قیمتی است. بعنوان مثال می‌توانید محصولات را با سه بازه قیمتی خاص با سه کیفیت مختلف ارائه کنید. حال مشتریان با توجه به کیفیت مدنظر و بودجه خود، محصول مورد نظر را خریداری می‌کنند.

در مشتری حس تقاضا ایجاد کنید

یکی از راه های تاثیرگذار در افزایش فروش، ایجاد حس تقاضا در مشتریان است. بعنوان مثال می‌توانید برای تحریک تقاضا، مدت زمان محدودی را در اختیار مشتری قرار دهید.

افزایش فروش

سخن پایانی

برای فروش و افزایش آن، هزاران تکنیک و روش وجود دارد. اما اینکه از کدام استفاده کنیم و کدام برای کسب‌ و‌ کار ما مناسب است، ارتباط مستقیمی با شرایط کسب‌ و کار و مشتری‌ها دارد. بطور کلی امروز در همه دنیا حتی ایران، فروشگاه های زنجیره ای بسیار زیادی تاسیس شده است. نمونه آن فروشگاه هایپرفامیلی است که در بیشتر شهرهای ایران شعباتی دارد. پیشنهاد می‌کنیم که به فروشگاه های ما مراجعه کرده و محصولات مورد نظر را با کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری