با این روش ها، یخچال را در کمترین زمان تمیز کنید

سبک زندگی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از مهم ترین وسایل در آشپزخانه، یخچال است. درون یخچال، مواد غذایی مختلفی نگهداری شده و در نتیجه بهداشت و تمیز ماندن آن بسیار مهم است. ولی چگونه بهداشت آن را رعایت کنیم؟ چگونه همیشه یخچالی مرتب و تمیز داشته باشیم؟ برای پاسخ به این سوالات تا انتهای مطلب با هایپرفامیلی همراه باشید.

بیشتر بدانید: روش های کاربردی برای برق انداختن وسایل چوبی

مراحل تمیز کردن یخچال

تمامی مواد غذایی را از یخچال خارج کنید

در اولین مرحله برای تمیز کردن یخچال، آن را از برق کشیده و تمام مواد غذایی موجود در آن را خارج کنید. آنها را مرتب روی یک میز یا کابینت قرار دهید تا هنگام چیدن دوباره، کار شما راحت تر باشد.

معمولا تمیز کردن یخچال زمان زیادی نبرده و می‌توانید در کوتاه ترین زمان آن را انجام دهید. اما اگر بنظر خودتان از یکساعت بیشتر زمان می‌برد، باید شرایط تهویه مناسبی برای مواد غذایی خارج شده ایجاد کنید. بعنوان مثال می‌توانید کولر را روشن کرده و یا از قالب های یخ استفاده کنید. در فصل سرما نیز می‌توانید در بالکن و هوای آزاد قرار دهید.

مراحل تمیز کردن یخچال

مواد غذایی تاریخ گذشته را دور بریزید

پس از خارج کردن تمامی مواد غذایی، باید مواد تاریخ مصرف گذشته، کپک زده و غیر قابل خوردنی را دور بریزید. بعلاوه مواد غذایی که اصلا مصرف نمی‌کنید را نیز دور ریخته و یا به یک فرد نیازمند دهید تا جای اضافی در یخچال اشغال نکند.

قفسه های یخچال را خارج کنید

در مرحله سوم، تمامی قفسه ها و کشوها را خارج کرده و بشویید. اگر زمان کافی برای اینکار ندارید، می‌توانید آنها را خارج نکرده و در همان وضعیت با دستمال و اسپری پاک کننده تمیز کنید. اگر قفسه ها را خارج کردید، در صورت امکان می‌توانید در ماشین ظرفشویی قرار دهید و یا با آب گرم و شوینده مناسب بشویید.

قفسه های یخچال را خارج کنید

دیواره های یخچال را تمیز کنید

برای شستن دیواره ها و طبقات غیرقابل جداسازی، با یک پارچه نرم و شوینده مناسب، تمامی دیواره ها را بشویید. به این منظور می‌توانید 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۱ فنجان آب گرم را مخلوط کرده و یا ۱ فنجان سرکه سیب به همراه ۳ فنجان آب گرم را مخلوط کرده و دیواره ها را تمیز کنید.

واشرهای کنار درب یخچال و فریزر را تمیز کنید

پس از اینکه قفسه ها خشک شد، با استفاده از ترکیب ½ آب و ½ سرکه، واشرها را تمیز کنید. دقت کنید که برای تمیزی واشرها از هر شوینده‌ای استفاده نکنید.

بطری و شیشه ها را تمیز کنید

در این مرحله تمامی بطری ها و شیشه های خارج کرده از یخچال را با یک دستمال مرطوب پاک کرده و در جای خود در یخچال بچینید.

مراحل تمیز کردن یخچال

کلام آخر

مواد غذایی باقی مانده را نیز سر جای خود چیده و یک یخچال مرتب و تمیز تحویل بگیرید. برای شستشوی دیواره خارجی آن هم می‌توانید از پاک‌کننده های مناسب استفاده کنید. اگر قصد خریداری شوینده های مختلف برای خانه تکانی دارید، به فروشگاه زنجیره ای هایپرفامیلی مراجعه کنید تا محصول موردنظرتان را با مناسب ترین کیفیت و تخفیفات فوق العاده خریداری کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری