راهکارهای طلایی برای استفاده مجدد از لباس های کهنه

سبک زندگی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

همه ما تعدادی لباس کهنه در خانه داریم که نمیدانیم دقیقا با آنها باید چه کاری انجام دهیم. اما باید بدانید که ترفندهای زیادی برای استفاده مجدد از لباس های کهنه وجود دارد. بعنوان مثال:
تولید وسایل جانبی مانند ساخت اسباب بازی
دوختن لحاف
درست کردن قاب عکس
 بسته بندی کادو
تغییر دکوراسیون داخلی

زمانی که اقدام به تمیز کردن کمد لباس هایتان می‌کنید، ممکن است با تعدادی لباس کهنه یا لباس هایی که حتی یکبار هم آن را نپوشیده اید مواجه شوید. گروهی از این لباس ها نو بوده و می‌توانید به افراد نیازمند داده و یا در سایت های آنلاین بفروشید. اما برخی لباس ها نیز شرایط نامناسبی مانند لکه یا پارگی داشته و برای اهدا یا فروش مناسب نیستند. حال آیا راهی برای استفاده مجدد از این لباس‌ها وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال تا انتهای مطلب با هایپر همراه باشید.

بیشتر بدانید: انجام خانه تکانی در کمترین زمان

روش های استفاده از لباس های کهنه

تغییر استایل ظاهری لباس

یکی از راه های استفاده مجدد از لباس های کهنه، تغییر سبک لباس است. به عبارتی اگر لباس های کهنه شما از مد افتاده، می‌توانید آنها را به شکل جدیدتری بروز کنید. بعنوان مثال موارد تزئینی روی آن را حذف کرده و یا زیپ یا گل میخ به آن اضافه کنید. همچنین می‌توانید روی تیشرت خود یک جیب بدوزید.

بعلاوه اگر لباس هایی دارید که هنوز مناسب بوده و اندازه شماست، می‌توانید برای استفاده مجدد، آن را کوتاه کرده و یا تغییر دهید. بعنوان مثال می‌توانید شلوار خود را به شلوارک تبدیل کرده و یا تیشرت خود را به تاپ تبدیل کنید.

روش های استفاده مجدد از لباس های کهنه

تولید وسایل جانبی

می‌توانید از لباس های کهنه و قدیمی خود، وسایل جانبی بسازید. وسایلی مانند هدبند، دستبند و حتی یک کیف دستی شیک.

ساخت اسباب بازی

از راه های دیگر استفاده مجدد از لباس های کهنه، ساخت اسباب بازی هایی مانند عروسک است. به این منظور بعنوان مثال برای ساخت خرس عروسکی، الگوی آن را از اینترنت دریافت کرده و با پارچه مدنظر، به همراه موارد دیگری مانند دکمه های لباس های کهنه، یک عروسک خرسی درست کنید.

دوختن لحاف

از ترفندهای دیگر برای استفاده مجدد از لباس های کهنه، دوختن لحاف است. به این منظور، الگوی مناسبی پیدا کرده و تعدادی از لباس‌های قدیمی خود را به لحاف تبدیل کنید. همچنین می‌توانید کمی هزینه کرده و لباس های قدیمی خود را به مراکزی تحویل دهید که لباس ها را به لحاف تبدیل می‌کنند.

دوختن لحاف با لباس کهنه

درست کردن قاب عکس

برای درست کردن قاب عکس با لباس های کهنه و یا غیرقابل استفاده، به تکه مقوا، چسب پارچه و یک لباس قدیمی نیاز دارید.

بسته بندی کادو

برخی لباس های قدیمی، گزینه مناسبی برای بسته بندی کادو هستند. به این منظور از لباسی استفاده کنید که بتوان یک دایره یا مربع بزرگ را روی آن برش داد. سپس هدیه مدنظر را در مرکز آن قرار داده و پارچه را به دور هدیه بپیچید. برای زیباتر شدن می‌توانید از یک روبان نیز استفاده کنید.

تغییر دکوراسیون داخلی

از جمله کارهایی که می‌توان در این زمینه انجام داد شامل:

  • شما می‌توانید با استفاده از لباس های رنگی، پرده های پارچه ای زیبایی برای منزل خود درست کرده و تغییر بزرگی در دکوراسیون داخلی ایجاد کنید.
  • با استفاده از تیشرت های نرم می‌توانید روبالشتی های بی نظیری درست کنید.

راهکارهای استفاده مجدد از لباس های قدیمی

سخن پایانی

با بکارگیری مقداری خلاقیت، به راحتی می‌توانید با استفاده مجدد از لباس های کهنه، مقدار زیادی وسایل نو برای خودتون درست کنید. انجام این عمل هم جلوه و تنوع خاصی به وسایل شما داده و هم بعنوان یک عمل بازیافتی به طبیعت کمک می‌کند. امیدواریم که این مطلب از بلاگ فروشگاه فامیلی، برای شما مفید واقع شود.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری