اهمیت استفاده از ربات ها در فروشگاه های زنجیره ای

صنعت خرده‌فروشی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

تابحال به استفاده از ربات بجای انسان در فروشگاه های زنجیره ای فکر کرده اید؟؟ آیا این امکان دارد که ربات ها وظایف انسان را انجام دهند؟ بطور کلی استفاده از ربات ها تا سال 2019 مرسوم نبود اما با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از فروشگاه ها، به استفاده از ربات ها برای پاکسازی محیط فروشگاه، قفسه‌ها و تحویل کالا به مشتری‌ها روی آوردند. در واقع فروشگاه ها با استفاده از این تکنولوژی جدید، ارائه خدمات به مشتری و تحویل سفارش های آنلاین را تسهیل خواهند کرد. ما در این مطلب به شرح اهمیت ربات ها و تاثیر آن در فروشگاه های زنجیره ای می‌پردازیم. با بلاگ هایپرفامیلی همراه باشید.

بیشتر بدانید: کاربردهای فناوری بلاکچین در صنعت خرده فروشی

نحوه استفاده از ربات ها در فروشگاه های زنجیره ای

نحوه استفاده از ربات ها در فروشگاه های زنجیره ای

در واشنگتن، ربات های مجهز به انواع سنسورها و هوش مصنوعی برای حمل کالا استفاده میشد. به همین منظور، فروشگاه، درهای خود را روی مشتری بسته و از پشت همین در، به تحویل کالا و رسیدگی به سفارش مشتری پرداخت که گویا بسیار مورد استقبال نیز قرار گرفت.

ربات‌های شرکت برین

شرکت برین، ربات هایی برای شستشوی کف فروشگاه ها تولید کرد که فروشگاه های زیادی اقدام به خرید این ربات ها کردند. این ربات ها بجای نیروی انسانی، وظیفه تمیز کردن فروشگاه ها را دارند.

ربات‌ ها در فروشگاه های زنجیره ‌ای والمارت

مسلما با والمارت بعنوان بزرگ‌ترین خرده‌فروشی آشنایی دارید. والمارت از ربات های شرکت برین، در 1860 شعبه خود استفاده کرد. همچنین از ربات هایی برای اسکن قفسه ها نیز استفاده کرده و نیروهای انسانی حاضر در شعبات خود را کاهش داد. در واقع با استفاده از ربات های هوشمند، نیروی انسانی حاضر در فروشگاه به فروش کالا و پرداختن به امور خریداران و سایر نقش‌های خدمات‌محور می‌پردازند.

ربات‌ ها در فروشگاه های زنجیره ‌ای والمارت

استفاده از ربات تالی در فروشگاه زنجیره ای شانکس مارکت

شانکس مارکت، از ربات هایی استفاده می‌کند که بصورت خودکار در بین قفسه ها گردش کرده و وظیفه آن، مطلع کردن کارمندان از خالی شدن یک محصول یا برچسب نادرست آنهاست.

راهروهای مخصوص مشتری‌ و ربات‌ ها

اغلب خرده فروشی ها، به دنبال این هستند تا روند تکمیل سبد فیزیکی خریداران آنلاین از قفسه‌های فروشگاه را هم بدون دخالت کارمندان انجام دهند. در واقع زمانی که از نیروی انسانی برای تکمیل سبد مشتری استفاده می‌شود، هزینه زیادی برای یک کار روتین و کاملا دستی پرداخت خواهد شد. حتی این روند می‌تواند فضایی را هم که برای مشتریان حاضر در فروشگاه‌ها اختصاص پیدا کرده است، کاهش دهد.

استفاده از ربات برای حمل کالا

سخن پایانی

شاید استفاده از ربات های هوشمند فروشگاه های زنجیره ای، کار را برای صاحبان کسب و کار آسان تر کند، اما همین موضوع روی مشاغل انسانی و بیکار شدن انسان ها نیز تاثیر خواهد گذاشت. ما در این مطلب از بلاگ فروشگاه زنجیره ای هایپرفامیلی، به شرح و معرفی استفاده از انواع ربات ها در برخی فروشگاه ها پرداختیم. امیدواریم که برای شما مفید واقع شود.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری