شیرینی پفکی گردویی را به راحتی در منزل تهیه کنید

آشپزی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از انواع شیرینی های خوشمزه که با دستورهای مختلف تهیه می‌شود، شیرینی پفکی گردویی است. شما می‌توانید به راحتی و در کمترین زمان، این شیرینی لذیذ را در منزل تهیه کنید. برای آشنایی با طرز تهیه آن با هایپر همراه باشید.

بیشتر بدانید: ذرت مکزیکی، میان وعده ای خوشمزه و لذیذ

مواد لازم برای تهیه شیرینی پفکی گردویی

مواد لازم برای تهیه شیرینی پفکی گردویی

پودر قند ۷۵ گرم
زرده تخم مرغ ۳ عدد
پودر هل ¼ قاشق چایخوری
آب لیمو ترش ¼ قاشق چایخوری
وانیل ۱ پنس
آرد سفید ۱ قاشق چایخوری
گردوی نیم کوب شده ۱۰۰ گرم
پودر پسته برای تزیین

طرز تهیه شیرینی گردویی در منزل

مرحله 1

برای تهیه این شیرینی خوشمزه باید زرده های تخم مرغ را به همراه وانیل و پودر قند داخل یک کاسه مناسب و جادار بریزید. سپس با همزن برقی به مدت 5 دقیقه آن را هم بزنید تا سفید و کشدار شود.

مرحله 2

آبلیمو ترش را همراه با پودر هل به مواد افزوده و دوباره با همزن برقی هم می‌زنیم. پس از آن در صورت تمایل، آرد را اضافه کنید. همزن را کنار گذاشته و گردوهای نیم کوب شده را به مایه اضافه کنید. سپس با قاشق هم بزنید.

مرحله 3

سینی فر را خارج کرده و فر را روشن کنید. درجه آن را روی ۱۳۰ الی ۱۵۰ سانتیگراد قرار دهید تا گرم شود. کف سینی فر، یک کاغذ روغنی قرار دهید و از مایه شیرینی با یک قاشق چایخوری، روی کاغذ روغنی بریزید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی پفکی گردویی

مرحله 4

مایه شیرینی را با فاصله حدود ۲ سانتیمتر به همین شکل ریخته و با کف قاشق کمی روی مایه را فشار می‌دهیم تا کمی پهن شوند. سپس روی آنها کمی پودر پسته ریخته و سینی را داخل فر قرار می‌دهیم.

مرحله 5

15 دقیقه به شیرینی ها زمان دهید تا پف کند. پس از سرد شدن، شیرینی ها را با پالت از کاغذ روغنی به آرامی جدا کرده و در ظرف در بسته و خشک و خنک قرار می‌دهیم.

سخن پایانی

در این مطلب از بلاگ فروشگاه هایپرفامیلی، به شرح طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی پرداختیم. این شیرینی لذیذ را در منزل تهیه کرده و نوش جان کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی