شیرینی پفکی گردویی را به راحتی در منزل تهیه کنید

آشپزی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از انواع شیرینی های خوشمزه که با دستورهای مختلف تهیه می‌شود، شیرینی پفکی گردویی است. شما می‌توانید به راحتی و در کمترین زمان، این شیرینی لذیذ را در منزل تهیه کنید. برای آشنایی با طرز تهیه آن با هایپر همراه باشید.

بیشتر بدانید: ذرت مکزیکی، میان وعده ای خوشمزه و لذیذ

مواد لازم برای تهیه شیرینی پفکی گردویی

مواد لازم برای تهیه شیرینی پفکی گردویی

پودر قند ۷۵ گرم
زرده تخم مرغ ۳ عدد
پودر هل ¼ قاشق چایخوری
آب لیمو ترش ¼ قاشق چایخوری
وانیل ۱ پنس
آرد سفید ۱ قاشق چایخوری
گردوی نیم کوب شده ۱۰۰ گرم
پودر پسته برای تزیین

طرز تهیه شیرینی گردویی در منزل

مرحله 1

برای تهیه این شیرینی خوشمزه باید زرده های تخم مرغ را به همراه وانیل و پودر قند داخل یک کاسه مناسب و جادار بریزید. سپس با همزن برقی به مدت 5 دقیقه آن را هم بزنید تا سفید و کشدار شود.

مرحله 2

آبلیمو ترش را همراه با پودر هل به مواد افزوده و دوباره با همزن برقی هم می‌زنیم. پس از آن در صورت تمایل، آرد را اضافه کنید. همزن را کنار گذاشته و گردوهای نیم کوب شده را به مایه اضافه کنید. سپس با قاشق هم بزنید.

مرحله 3

سینی فر را خارج کرده و فر را روشن کنید. درجه آن را روی ۱۳۰ الی ۱۵۰ سانتیگراد قرار دهید تا گرم شود. کف سینی فر، یک کاغذ روغنی قرار دهید و از مایه شیرینی با یک قاشق چایخوری، روی کاغذ روغنی بریزید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی پفکی گردویی

مرحله 4

مایه شیرینی را با فاصله حدود ۲ سانتیمتر به همین شکل ریخته و با کف قاشق کمی روی مایه را فشار می‌دهیم تا کمی پهن شوند. سپس روی آنها کمی پودر پسته ریخته و سینی را داخل فر قرار می‌دهیم.

مرحله 5

15 دقیقه به شیرینی ها زمان دهید تا پف کند. پس از سرد شدن، شیرینی ها را با پالت از کاغذ روغنی به آرامی جدا کرده و در ظرف در بسته و خشک و خنک قرار می‌دهیم.

سخن پایانی

در این مطلب از بلاگ فروشگاه هایپرفامیلی، به شرح طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی پرداختیم. این شیرینی لذیذ را در منزل تهیه کرده و نوش جان کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری