کیک یزدی را به راحتی در خانه بپزید

آشپزی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کیک یزدی، شیرینی محبوب همه ایرانی ها که در هر لحظه و هر جایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما نیز از طرفداران این شیرینی خوشمزه هستید، با هایپر همراه شده و طرز تهیه آن را یاد بگیرید.

بیشتر بدانید: ۴ نوع شیرینی خشک محبوب با طرز تهیه آسان

طرز تهیه کیک یزدی

طرز تهیه کیک یزدی

مواد لازم

آرد 2/5 لیوان
شکر ۱ لیوان
تخم مرغ ۳ عدد
ماست ۱ لیوان سرخالی
روغن مایع ۱ لیوان سرخالی
پودر هل ۱ قاشق چایخوری
بکینگ پودر ۱ قاشق غذاخوری
گلاب ۳ قاشق غذاخوری
عسل ۱ قاشق غذاخوری
جوش شیرین ½ قاشق چایخوری
کنجد به مقدار دلخواه

طرز تهیه

گام اول

در اولین مرحله برای تهیه کیک یزدی، تخم مرغ ها را با شکر در کاسه ای ریخته و با همزن برقی به مدت 5 دقیقه هم بزنید. باید به بافتی کشدار و کرم رنگ برسید.

گام دوم

در دومین مرحله، روغن مایع را به کاسه افزوده و هم بزنید. سپس در ظرفی دیگر، جوش شیرین را با ماست ترکیب می‌کنیم. این ترکیب را به کاسه حاوی تخم مرغ افزوده و به مدت 1 دقیقه با همزن هم می‌زنیم. پس از آن پودر هل، گلاب و عسل را اضافه کرده و دوباره 1 دقیقه هم می‌زنیم.

گام سوم

فر را با دمای 200 درجه روشن کرده و صبر کنید تا گرم شود. سپس آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و یکبار الک کنید. این مخلوط را روی مواد درون کاسه الک کرده و با کمک لیسک از یک طرف آن را مخلوط می‌کنیم. پس از آن مایه کیک را درون قیف یک بار مصرف می‌ریزیم.

طرز تهیه کیک یزدی

گام چهارم

کپسول های مخصوص کیک یزدی را درون قالب مافین قرار می‌دهیم. سپس مایه کیک را درون کپسول ها می‌ریزیم. توجه کنید که چون پف کیک یزدی خیلی زیاد است باید قالب ها را تا نیمه پر کنیم.

گام پنجم

قالب های مافین را در طبقه وسط فر قرار داده و 20 تا 30 دقیقه به آن زمان دهید. پس از گذشت زمان ذکر شده، قالب را از فر خارج کرده و صبر کنید تا خنک شود.

سخن پایانی

این شیرینی خوشمزه با اینکه انواع شیرینی های مختلف از جمله نان خامه ای و شیرینی کشمشی به بازار آمدند از یاد هیچ کس نرفت، زیرا همه خوب می‌دانند که طعم این شیرینی، خوشمزگی چای را دوچندان می کند.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری