5 نوع پاستا که طرز تهیه آسانی دارد

آشپزی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

پاستا، یک غذای ایتالیایی لذیذ که نام آن برای بیشتر مردم دنیا، به خصوص ما ایرانی ها، آشنا است. در واقع پاستا به تمام فرآورده‌های خمیری حاصل از آرد گندم گفته شده و در انواع مختلفی تهیه می‌شود. اگر شما هم از طرفداران پاستا هستید، در این مقاله به شرح طرز تهیه تعدادی از آنها پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

بیشتر بدانید: طرز تهیه ۴ نوع از خوشمزه ترین بورک ها

طرز تهیه انواع پاستا

پاستا با سس آلفردو و مرغ

مسلما نام این پاستا را شنیده اید. پاستا با سس آلفردو و مرغ، یکی از محبوب ترین پاستاها به خصوص در کشور ما بوده و سس آن ترکیبی از خامه، کره و پنیر پارمزان است.

مواد لازم

سینه مرغ بدون استخوان 2 عدد
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
شیر 1/5 فنجان
سیر خردشده ۲ حبه
خامه نصف فنجان
پارمزان رنده ‌شده ۱ فنجان
جعفری خردشده به میزان لازم
آب مرغ 1/5 فنجان
فتوچینی ۲۲۰ گرم
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

طرز تهیه

 1. درون یک قابلمه، مقداری آب ریخته و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. سپس کمی نمک به آن اضافه کرده و فتوچینی را طبق دستورالعمل روی بسته‌بندیِ آن بپزید. پس از پختن، نصف فنجان از آب پاستا را نگه داشته و آن را آبکشی نمایید.
 2. در تابه ای روغن ریخته و پس از داغ شدن؛ مرغ را به آن اضافه کنید. سپس کمی نمک و فلفل سیاه روی آن ریخته و مرغ را به خوبی سرخ کنید. (می‌توانید از یکساعت قبل، مرغ را مزه دار کرده و سپس سرخ کنید)
 3. پس از خنک شدن مرغ، آن را برش دهید. تابه ای برداشته و شیر، آبِ مرغ و سیر را در آن بریزید. پس از چند دقیقه نمک و فلفل را به آن اضافه کرده و به‌حالت نیم‌جوش دربیاورید.
 4. فتوچینی را اضافه کرده و 3 دقیقه بطور مداوم آن را هم بزنید. سپس 8 دقیقه به آن زمان دهید تا بپزد. خامه و پارمزان را هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. سس را به‌حالت نیم‌جوش برسانید تا غلیظ شود.
 5. پاستا را از روی شعله برداشته و با مرغ مخلوط کنید. در نهایت، جعفری را بر روی پاستا ریخته و نوش جان کنید.

پاستا با سس آلفردو و مرغ

پاستا کاربونارا مرغ

این غذا سرشار از کربوهیدرات بوده و وجود مرغ در آن، موجب افزایش میزان پروتئین خواهد شد. برای تهیه این پاستا، از اسپاگتی نیز می‌توانید استفاده کنید.

مواد لازم

سینه مرغ 250 گرم
تخم مرغ هم زده 4 عدد
بیکن 4 برش
سیر خردشده 3 حبه
پنیر پارمزان رنده ‌شده سه‌چهارم فنجان
جعفری خردشده به میزان لازم
فتوچینی 340 گرم
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

طرز تهیه

 1. پاستا را طبق دستور روی آن پخته و نصف فنجان از آب پاستا را نگهداشته و آبکشی کنید. سپس بیکن را به مدت 5 دقیقه سرخ کنید.
 2. سیر را اضافه کرده و دوباره تفت دهید. سپس آن را در کاسه ای ریخته و نصف چربی ظرف را خارج کنید. مرغ را به تابه‌ای که چربی بیکن در آن باقی مانده، اضافه کرده و حرارت را به میزان متوسط رو به بالا افزایش دهید.
 3. پس از چند دقیقه، مقداری نمک و فلفل به مرغ اضافه کرده و به خوبی سرخ کنید. حرارت را کاهش داده و بیکن را به تابه برگردانید. سپس پاستا را به آن اضافه کرده و هم بزنید.
 4. کاسه ای کوچک برداشته و تخم مرغ ها را با پنیر پارمزان، جعفری، نمک و فلفل مخلوط کنید. مخلوط تخم‌مرغ را بر روی پاستا ریخته به‌گونه‌ای که روی آن را بپوشاند.
 5. سپس چند قاشق از آب پاستا را به آن اضافه کنید تا حالت خامه‌ای پیدا کند. پنیر پارمزان و جعفری را بر روی پاستا بریزید. غذای شما آماده سرو است.

پاستا کاربونارا مرغ

پاستا با گوشت قلقلی

مواد لازم

اسپاگتی ۴۵۰ گرم
گوشت گوساله چرخ‌کرده ۴۵۰ گرم
آرد سوخاری یک‌ سوم فنجان
پنیر پارمزان رنده شده یک‌چهارم فنجان
تخم مرغ 1 عدد
سیر 2 حبه
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
پیاز خردشده نصف فنجان
گوجه له‌شده 800 گرم
برگ مو 1 عدد
جعفری یک‌چهارم فنجان
نمک، فلفل سیاه و قرمز به میزان لازم

طرز تهیه

 1. اسپاگتی را طبق دستور، پخته و آبکشی کنید. کاسه ای برداشته و گوسالهٔ را همراه با آرد سوخاری، جعفری، پارمزان، تخم‌مرغ، سیر، یک قاشق چای‌خوری نمک و فلفل قرمز ترکیب کنید. سپس از این ترکیب، تعدادی گوشت قلقلی درست کنید.
 2. روغن زیتون را در تابه ای ریخته و آن را گرم کنید. سپس قلقلی ها را اضافه کرده و سرخ کنید. پیاز را اضافه کرده و تفت دهید. پس از طلایی شدن، گوجه‌، برگ مو، نمک و فلفل را اضافه کرده و مخلوط را به حالت نیم جوش درآورید. قلقلی‌ها را در قابلمه ریخته و در آن را ببندید. زمان دهید تا سس شما به خوبی غلیظ شود.
 3. اسپاگتی‌ را همراه با گوشت قلقلی و سس مخصوص آماده کرده و بر روی آن کمی پنیر پارمزان بریزید.

پاستا با گوشت قلقلی

پاستا یونانی

مواد لازم

پاستا 1 بسته
سینه مرغ 1 عدد
پیاز 1 عدد
گوجه فرنگی خشک شده 1 پیمانه
فلفل دلمه ای یک عدد ( متوسط)
قارچ 250 گرم
زیتون سیاه نصف پیمانه
نمک، فلفل، زردچوبه به میزان لازم
روغن به میزان لازم

طرز تهیه

 1. مقداری آب و زردچوبه را درون قابلمه ریخته و مرغ را به آن اضافه کنید. سپس روی حرارت قرار داده و زمان دهید تا بپزد. پیاز را خلالی خرد کرده و تفت دهید. پس از طلایی شدن، فلفل دلمه را خرد کرده و به آن اضافه کنید.
 2. نمک، فلفل، مقداری زردچوبه و قارچ را به فلفل دلمه اضافه نموده و مواد را به خوبی تفت دهید. گوجه خشک شده و زیتون را به مایه پاستا اضافه کرده و به خوبی هم بزنید.
 3. مرغ را پس از سرد شدن، ریش ریش کرده و به مایه پاستا اضافه کنید. پاستا را در قابلمه ریخته و اجازه دهید تا نرم شود. سپس درون یک صافی بریزید.
 4. در نهایت پاستای نرم شده را با سس مورد نظر ترکیب کنید.

پاستا یونانی

پاستا پومودورو

مواد لازم

پاستا 450 گرم
سیر 3 حبه
پیاز 1 عدد
گوجه‌فرنگی متوسط خردشده 4 عدد
پنیر پارمزان به میزان لازم
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل به میزان لازم

طرز تهیه

 1. پاستا را طبق دستور روی آن پخته و نصف فنجان از آب پاستا را نگهداشته و آبکشی کنید.پیاز را تفت داده و سیر را به آن اضافه کنید. پس از یک دقیقه، گوجه‌فرنگی‌ها را اضافه کرده و آن‌‌قدر بپزید تا آب بیندازد.
 2. نمک، فلفل سیاه و فلفل قرمز را اضافه کرده و حرارت را کم کنید. 15 دقیقه آن را در حالت نیم جوش قرار دهید.
 3. اسپاگتی را اضافه کرده و یک‌ چهارم فنجان آب پاستا را به آن بیفزایید و باهم مخلوط کنید. در صورت نیاز بقیهٔ آب پاستا را نیز اضافه کنید تا سس‌تان به غلظت موردنظر برسد.

پاستا پومودورو

سخن پایانی

ما در این مطلب به شرح طرز تهیه 5 نوع پاستای خوشمزه و ساده پرداختیم. این غذا را به راحتی در منزل تهیه کرده و نوش جان کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری