طرز تهیه دسرهای رنگارنگ برای مهمانی ها

آشپزی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

یکی از گزینه های پراستفاده در مهمانی ها، دسرهای رنگارنگ و خوشمزه است. شما می‌توانید انواع دسر را به راحتی و با کمی دقت در منزل تهیه کرده و میز غذا را وسوسه انگیزتر کنید. ما در این مطلب، به شرح طرز تهیه چند نوع از دسرهای مختلف پرداختیم. با بلاگ هایپرفامیلی همراه باشید.

بیشتر بدانید: نوشیدنی هایی برای رفع تشنگی در ماه رمضان

دسرهای مختلف برای مهمانی های شما

ژله خرده شیشه

یکی از بهترین و زیباترین دسرهای رنگارنگ برای مهمانی، ژله خرده شیشه است. این ژله ظاهر جذابی داشته و طعم لذیذی دارد. برای تهیه این دسر، 4 بسته ژله با رنگ های متضاد را آماده کرده و در یخچال بگذارید. پس از شکل گرفتن، آنها را به قطعات کوچک برش زده و داخل قالب اصلی بریزید.

سپس یک بسته ژله آلوورا آماده کرده و بجای افزودن آب سرد از بستنی وانیلی استفاده کنید. پس از اینکه کمی از حرارت ژله کم شد، آن را داخل قالب خرده ژله ها ریخته و در یخچال بگذارید تا ببندد.

ژله خرده شیشه

ژله رولی با مارشمالو

برای تهیه این دسر، به یک قالب مسطح و تقریبا بزرگ با حداقل ابعاد ۲۰ در ۳۰ (مانند سینی های بزرگ) نیاز دارید. قالب مورد نظر را با مقداری روغن چرب کرده و یا روی آن را با نایلون بپوشانید تا ژله به آن نچسبد و کار شما خراب نشود.

ژله را به روش معمولی آماده کرده و آن را داخل قالب بریزید تا شکل ظرف را به خود بگیرد. حالا نوبت مارشمالو است؛ آنها را داخل یک کاسه ریخته و روی کتری بگذارید تا حرارت بخار آب، کم کم مارشمالوها را ذوب کند. پس از ذوب شدن و خنک شدن مارشمالوها، آن را روی ژله از قبل آماده شده در داخل قالب ریخته و در یخچال بگذارید. پس از آماده شدن و بستن دسر، آن را از داخل قالب بیرون آورده و به حالت رولی بپیچید و برش های نازک بزنید.

ژله رولی با مارشمالو

موس وانیلی

اغلب افراد، موس ها را بعنوان بهترین دسر برای مهمانی های خود در نظر می‌گیرند. برای تهیه این دسر، به وانیل، ورق ژلاتین، خامه صبحانه، پودر قند، شیر و زرده تخم مرغ نیاز دارید.

برای تهیه موس وانیلی، زرده تخم مرغ و پودر قند را به خوبی ترکیب کنید. سپس شیر را روی حرارت بگذارید تا گرم شود. در این بین، ورقه های ژلاتین را داخل آب سرد قرار دهید تا کمی نرم شود. سپس آن را به شیر گرم اضافه کنید تا ترکیب شود.

حال ظرفی روی بخار کتری گذاشته و مایع تخم مرغ را در آن بریزید تا مایع بسته شود. تمامی این مواد را با شیر و ژلاتین ترکیب کرده و بعد خامه را به آن اضافه کنید و ترکیب درست شده را داخل ظرف ریخته و در یخچال بگذارید.

موس وانیلی برای آماده شدن به 6 ساعت زمان نیاز دارد. پس از گذشت زمان مورد نظر، می‌توانید روی آن را با میوه های تازه تزئین کنید.

موس وانیلی از دسرهای رنگارنگ

ژله مورب

برای تهیه ژله مورب، به یک بسته ژله آلوورا، یک بسته ژله رنگی، بستنی لیوانی وانیلی و شیر نیاز دارید. در ابتدا ژله را به روش معمولی آماده کرده و داخل لیوان شیشه ای بریزید. سپس لیوان را به صورت کج و مورب داخل قالب کاپ کیک قرار داده و در یخچال بگذارید تا سفت شود. در این بین، به سراغ ژله آلوورا رفته و آن را با آب جوش و شیر و بستنی آماده کنید. سپس آن را به همان شکل مورب، روی ژله بریزید. اینکار را با ژله های رنگارنگ انجام داده و یک دسر زیبا آماده کنید.

ژله مورب از دسرهای رنگارنگ

ژله حبابدار

برای تهیه ژله حبابدار، بهتر است از پودر ژله آلوورا استفاده کنید تا حباب ها به خوبی معلوم باشند. به این منظور، ژله آلوورا را به روش معمول آماده کرده و در یخچال بگذارید. دقت کنید که ژله نباید کامل ببندد. زمانی که غلظت آن در حد سفیده تخم مرغ شد، از یخچال بیرون آورده و با چنگال هم بزنید تا حباب های ریزی در بافت ژله تشکیل شود. بعد مجدداً آن را داخل یخچال بگذارید تا کاملا سفت شود. به همین راحتی می‌توان یک دسر مجلسی و خوشمزه را درست کرد.

کلام آخر

تنوع در دسرها بیشتر از این حرف ها بوده و به همین تعداد محدود نمی‌شود. ما در این مطلب از بلاگ فروشگاه فامیلی، به شرح چند نوع دسر خوشمزه برای مهمانی پرداختیم. این دسرهای رنگارنگ را تهیه کرده و مهمانان خود را شگفت زده کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری