با این روش های ساده، شوری غذا را از بین ببرید

آشپزی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

گاهی به دلایل مختلف ممکن است که غذای شما شور شود. اما نگران نباشید. این مشکل، راه حل های زیادی دارد. برای رفع شوری غذا می‌توانید از سیب زمینی، قند، شکر، آب، اسفناج و شکر استفاده کنید.

مسلما برای تمامی افراد حداقل یکبار پیش آمده که نمک غذایشان زیاد شده و با شوری غذا مواجه شوند. این اتفاق ممکن است حتی در مهمانی های شما رخ داده و استرس شما را دو برابر کند. اما جای نگرانی نیست. خوشبختانه روش های زیادی برای از بین بردن شوری غذا وجود دارد که در ادامه این مطلب از بلاگ هایپرفامیلی برای شما شرح خواهیم داد.

بیشتر بدانید: طرز تهیه ۴ نوع از خوشمزه ترین غذاهای کره ای

شوری غذا و روش های از بین بردن آن

روش های از بین بردن شوری غذا

سیب زمینی

یکی از راه های رفع شوری غذا، استفاده از سیب زمینی است. به این منظور، یک سیب زمینی را برداشته و پوست آن را جدا کنید. سپس آن را به دو بخش تقسیم کرده و در غذای در حال جوش بیندازید. در نتیجه انجام این کار، نمک اضافی غذا توسط سیب زمینی جذب شده و شوری غذا تا حدودی از بین خواهد رفت.

سیب زمینی برای رفع شوری غذا

آب

در صورتی که غذای شما خورش یا آبگوشت باشد، بعبارتی آبکی باشد، کار شما سخت نیست. به این منظور فقط کافیست مقداری آب به غذای خود اضافه کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که آب اضافه شده نباید بجوشد زیرا در این صورت کار شما بیهوده خواهد بود.

افزودن آب به غذا

میوه

در برخی از غذاها، برای کاهش شوری غذاهایی مانند خوراک گوشت یا سبزیجات، می‌توانید از میوه استفاده کنید. بعنوان مثال چند تکه سیب یا آناناس گزینه مناسبی برای مخفی کردن شوری غذاست.

افزودن شکر

مواد اسیدی مانند ترشی، گوجه، عصاره مرکبات و شکر می‌تواند در کاهش یا از بین رفتن این مشکل تاثیر بسزایی داشته باشد.

افزودن شکر

بکار بردن نمک دانه درشت

برای اینکه غذایتان شور نشود، بهتر است که از نمک دانه درشت استفاده کنید. زیرا نمک های معمولی به دلیل ریز بودن، با کمی حرکت دادن نمکدان ممکن است به مقدار زیادی در غذا ریخته شود.

بکار بردن نمک دانه درشت

رفع شوری غذا با قند

در این روش باید قاشقی برداشته و یک قند در آن بگذارید. سپس قاشق حاوی قند را داخل قابلمه غذا قرار داده ولی باید طوری قاشق را نگه دارید که قند آب نشود. در واقع قبل از اینکه قند بطور کامل آب شود، آن را از قابلمه غذا خارج کنید.

افزایش حجم غذا

در صورتی که از مواد اولیه غذای شما چیزی باقی مانده بود، می‌توانید با اضافه کردن آن به غذا، شوری غذا را تا حدودی از بین ببرید. برای رفع شوری سوپ نیز می‌توانید رشته سوپی به آن اضافه کنید.

استفاده از اسفنج

یک روش جالب و در عین حال عجیب، استفاده از اسفنج است. در واقع زمانی که هیچ راه حلی برای رفع شوری غذا ندارید، یک اسفنج بهداشتی از داروخانه تهیه کرده و داخل غذا قرار دهید. ده دقیقه به آن زمان دهید تا بجوشد و نمک اضافه غذا را به خود جذب کند.

نمک

خامه

در صورتی که سبزی هایی را بخارپز کرده و نمک آن زیاد شد، آن را از ظرف خارج کرده و در مخلوط آب جوش و خامه بریزید. اگر کالری غذا برایتان مهم نیست، می‌توانید غذا را با خامه سرو کنید تا شوری غذا حس نشود.

سخن پایانی

حدالامکان سعی کنید از ابتدای کار مقدار کمی نمک اضافه کرده و مقدار آن را یکباره افزایش ندهید. بعلاوه بهتر است که قبل از افزودن نمک، غذا را بچشید. کمبود نمک را می‌توان جبران کرد ولی از بین بردن شوری کار آسانی نیست. با مطالعه این مطلب از بلاگ فروشگاه هایپرفامیلی، شوری غذا را به راحتی از بین ببرید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری