با این روش های خانگی، گودی زیر چشم را درمان کنید

سلامتی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

گودی زیر چشم یکی از معضلاتی است که افراد زیادی را درگیر می‌کند، اما معمولا با رعایت برخی موارد و مصرف مواد غذایی سالم، می‌توانید این مشکل را حل کنید. برای رفع گودی زیر چشم، آب کافی بنوشید، از ضد آفتاب مخصوص دور چشم استفاده کنید، پوست زیر چشم را با روغن بادام ماساژ دهید و از رژیم غذایی سالمی پیروی کنید.

یکی از مواردی که در زیبایی صورت هر شخص تاثیر بسزایی دارد، گودی و سیاهی زیر چشم است. متاسفانه افراد زیادی به دلایل مختلفی دچار این مشکل شده و دنبال هر راهکاری برای درمان آن هستند. بروز گودی و سیاهی زیر چشم دلایل مختلفی داشته و نمی‌توان با یک روش ثابت به درمان آن پرداخت. افزایش سن یکی از اصلی ترین دلایل گود شدن زیر چشم هاست. البته که ارث و عدم مراقبت از پوست زیر چشم نیز در این بروز این مشکل و تشدید آن تاثیر خواهد گذاشت. حال علت بروز گودی زیر چشم و راه حل های درمان یا جلوگیری از وخیم تر شدن آن چیست؟ برای پاسخ به این سوال، با بلاگ فامیلی همراه باشید.

بیشتر بدانید: ۹ روش کاربردی برای کاهش استرس

علت گودی زیر چشم چیست؟

همانطور که ذکر شد، اصلی ترین دلیل علت گود شدن زیر چشم، افزایش سن است. معمولا با گذشت زمان، مواد مغذی موجود در بافت های پوست کاهش یافته و همین موضوع موجب ایجاد گودی در زیر چشم ها خواهد شد. بعلاوه با بالا رفتن سن، حجم گونه افراد کاهش یافته و گودی زیر چشم، بیشتر نمایان می‌شود. البته که بسیاری از افراد در سنین پایین تر نیز به این معضل دچار می‌شوند. علت آن می‌تواند بروز برخی از بیماری ها، رژیم های لاغری نامناسب، مصرف مواد غذایی ناسالم، ژنتیک، مشکلات قلبی، مالش بیش از حد چشم، مصرف دخانیات و الکل، کم‌خوابی و خستگی‌های طولانی مدت باشد.

علت بروز گودی چشم

درمان خانگی گودی زیر چشم

قبل از معرفی روش های خانگی درمان گودی چشم، باید این نکته را خاطر نشان کنیم که در موارد شدید، نمی‌توان این مشکل را با روش های خانگی حل کرد. این روش ها توانایی حل مشکل برای همیشه را نداشته و اغلب موجب جلوگیری از تشدید آن خواهند شد.

افزایش مصرف آب

هر چقدر که از فواید نوشیدن آب برای شما بگوییم، کم است. مسلما با فواید آن آشنایی داشته و می‌دانید که کمبود آن در بدن، مشکلات زیادی برای انسان بوجود خواهد آورد. حال یکی از فواید مصرف به اندازه آب، آبرسانی به سلول های پوستی و سلامت بافت اطراف چشم است.

افزایش مصرف آب برای گودی زیر چشم

استفاده از کرم های ضدآفتاب مخصوص چشم

همانطور که می‌دانید، از کرم های ضد آفتاب معمولی، نمی‌توان برای حفاظت از پوست اطراف چشم استفاده کرد. شما باید برای محافظت و پیشگیری از گودی، از کرم های ضد آفتاب مخصوص دور چشم استفاده نمایید. این کرم ها حاوی موادی هستند که مانند یک سد عمل کرده و از آسیب دیدن پوست دور چشم جلوگیری خواهند کرد.

پیروی از رژیم غذایی سالم

از موارد دیگر تاثیرگذار در پیشگیری از بروز گودی زیر چشم، استفاده از یک رژیم غذایی سالم و مناسب است. زمانی که پروتئین و ویتامین های مورد نیاز پوست به آن برسد، سلامت و شادابی پوست حفظ شده و بروز این مشکل به تعویض می‌افتد. به این منظور، مصرف مواد غذایی حاوی آهن و ویتامین C و K را افزایش داده و از مصرف الکل، سیگار و قلیان پرهیز کنید.

پیروی از رژیم غذایی سالم برای درمان گودی زیر چشم

استفاده از شیر

مواد مغذی موجود در شیر، موجب تقویت بافت های پوست شده و در درمان آن تاثیر بسزایی دارد. برای نتیجه بهتر، گلوله های پنبه ای را به شیر آغشته کرده و در فریزر قرار دهید. سپس روزی دو بار، گلوله ها را به پوست اطراف چشم خود بمالید. پس از نیم ساعت، پوست خود را با آب ولرم شسته و یک کرم دور چشم مناسب بزنید.

ماساژ پوست زیر چشم با روغن بادام

ویتامین E موجود در روغن بادام، موجب بهبود عملکرد سلول های پوستی و بازسازی بافت های آسیب دیده خواهد شد. به این منظور هر شب قبل از خواب، ناحیه زیر چشم را با مقدار کمی روغن ماساژ دهید.

ماساژ پوست زیر چشم با روغن بادام

گودی زیر چشم ارثی را چگونه درمان کنیم؟

معمولا افرادی که از لحاظ ژنتیکی به این مشکل دچار می‌شوند، نمی‌توانند از راه حل های خانگی استفاده نمایند. این افراد برای حل مشکل گودی زیر چشم، باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و طبق دستورات وی پیش بروند.

سخن پایانی

گودی زیر چشم هر علتی که داشته باشد، ظاهر خوشایندی نداشته و اعتماد به نفس افراد را کاهش می‌دهد. در نتیجه علت آن را یافته و قبل از تشدید این معضل، به دنبال راه حل باشید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری