مراقب بیماری های فصول سرد سال باشید

مطالب آموزشی

با تغییر فصل و سرد شدن هوا، وجود بعضی از مواد غذایی برای سلامت بدن واجب تر هستند و باید به آنها توجه بیشتری داشته باشیم.
در این مطلب میخوانید که چگونه بیشتر مراقب بیماری های فصول سرد سال باشید و چه ویتامین هایی به شما کمک میکند تا در برابر این بیماری ها مقاومتر باشید.

کمبود ویتامین 9 B را جبران کنید

کمبود این ویتامین ممکن است باعث کم خونی شدید و موجب بروز افسردگی، مشکلات تمرکز و عصبانیت شود. بدن درد، رنگ پریدگی، مشکلات تنفسی، مشکلات هاضمه از دیگر علائم فقر اسید سولفوریک است.

فقر اسید سولفوریک یا همان ویتامین 9 B را میتوانید با خوردن جگر، لوبیا چیتی، عدس، بروکلی، بادام و اسفناج جبران کرد.

از افسردگی فصل دوری کنید

با سرد شدن هوا میل به خوراکی‌هایی مثل چای، شکلات، قهوه و شیرینی بیشتر میشود. اما باید بدانید که تاثیر شادی بخش این خوراکی ها کوتاه مدت و حتی در حجم زیاد باعث افسردگی بشه.

ویتامین دی بیشتری بخورید

ما بیشتر ویتامین دی خود را از طریق نور خورشید جذب میکنیم. با شروع فصول سرد و شب های طولانی‌تر این ویتامین رو کمتر جذب میکنیم. پس بهتره که با مواد غذایی که منبع ویتامین دی هستند مثل ماهی، زرده تخم مرغ، قارچ ها، آب پرتقال و پنیر این کمبود را جبران کنید.


صبحانه را در برنامه غذایی‌تون داشته باشید

در شب های طولانی پاییز و زمستان، صبحانه را همیشه در برنامه غذایی‌تون داشته باشید. مصرف پروتئین ها در کنار کربوهیدرات در ساعت‌های اولیه روز موجب میشود تا انرژی مناسبی برای طول روز داشته باشید.
غلاب، نان های سبوسدار، پنیر و تخم مرغ میتواند صبحانه ای کامل و مفید برای این روزها باشد.

برخی دیگر از راه های جلوگیری از بیماری در فصول سرد سال خواب کافی، شستشوی مدام دست‌ها، حفظ آب بدن و دهیدراته نگهداشتن آن و پوشاندن سر و دهان در برابر سرما و انتقال بیماری های ویروسی ست.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی