یک مایع ظرفشویی باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

سلامتی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

بالا بودن قدرت پاک کنندگی، غلظت بالا، راحت پاک شدن از روی ظرف ها، ضدحساسیت بودن و مقرون به صرفه بودن از ویژگی های یک مایع ظرفشویی خوب است.

در خانه های ما، روزانه ظرف های زیادی کثیف شده و برای شستشو نیاز به یک پاک کننده قوی دارند. ظرف هایی که کثیف و پر از چربی هستند، با آب تمیز نشده و باید از گزینه های دیگری برای شستشو استفاده کنید. مسلما با این پاک کننده آشنایی کامل دارید و آن چیزی نیست جز مایع ظرفشویی.

کیفیت و مواد شیمیایی بکار رفته در مایع ظرفشویی بسیار مهم است زیرا تمامی مواد شوینده و بهداشتی، با سلامتی ما ارتباط مستقیم دارد. ما در این مطلب از بلاگ سایت هایپر، به شرح ویژگی های یک مایع ظرفشویی خوب و باکیفیت اشاره خواهیم کرد.

بیشتر بدانید: ۶ روش کاربردی برای درمان خشکی پوست

همه چیز درباره مایع ظرفشویی

همه چیز درباره مایع ظرفشویی خوب

مایعی که با پوست دست سازگار باشد، باید از بهترین فرمول برای تولید آن استفاده شود. در واقع فرمولاسیون خوب، موجب از بین رفتن اثرات زیان بار و افزایش کیفیت محصول خواهد شد. یکی از موادی که در ترکیب مایع های ظرفشویی استفاده می‌شود، فرمالین است که مقدار آن نباید از ۰٫۳ درصد تجاوز کند.

خصوصیات بهترین مایع ظرفشویی

  • مهم ترین نکته درباره یک مایع ظرفشویی خوب، بالا بودن قدرت پاک کنندگی است. در واقع مایع ظرفشویی باید به راحتی توانایی پاک کردن چربی و لکه را داشته باشد
  • مایع ظرفشویی باکیفیت باید در ترکیبات خود موادی مانند آلکانول آمید، سورفکتانت و الکترولیت ها داشته و همچنین از غلظت بالایی برخوردار باشد.
  • به اندازه کافی کف کرده و به راحتی نیز از روی ظرف ها پاک شود.
  • از آنجایی که مایع با پوست دست تماس مستقیم دارد، در نتیجه به ضدحساسیت بودن آن باید اهمیت داد.
  • نکته ای دیگر، مقرون به صرفه بودن و مناسب بودن قیمت آن است.

شستن ظرف ها

برای جلوگیری از حساسیت به مایع ظرفشویی، این نکات را رعایت کنید

  • اولین نکته برای جلوگیری از بروز حساسیت نسبت به مایع ظرفشویی، استفاده مداوم از دستکش هنگام شستشو است.
  • به تاریخ انقضای درج شده روی مایع ظرفشویی دقت کرده و در صورت گذشتن آن، استفاده نکنید زیرا می‌تواند موجب بروز حساسیت شود.
  • در صورت بروز حساسیت به هیچ وجه سرسرانه از پمادهای مختلف مانند پمادهای حاوی کورتن استفاده نکنید زیرا ممکن است مشکل را دوبرابر کند.

با روش های زیر، بهترین مایع ظرفشویی را انتخاب کنید

نشان استاندارد مایع ظرفشویی

یکی از مهم ترین موارد در انتخاب مایع ظرفشویی باکیفیت، داشتن نشان استاندارد است. در واقع روی انواع مایع ها، آزمایش و تست هایی انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که دارای عناصر خطرناک و آسیب زا نباشد. پس مایع ظرفشویی هایی را بخرید که دارای گواهینامه استاندارد باشند. از نمونه های این مایع های استاندارد می‌توان به مایع ظرفشویی پریل اشاره کرد.

میزان فسفات موجود

وجود فسفات در مایع ظرفشویی، هم برای پوست و هم برای محیط زیست بسیار مضر است. پس ترجیحا از مایع های ظرفشویی بدون فسفات خریداری کنید. معمولا این مدل مایع ها، روی خود برچسب فاقد فسفات دارند. در صورت نداشتن برچسب، به ترکیبات آن دقت کنید.

میزان پایداری کف مایع ظرفشویی

میزان پایداری کف مایع ظرفشویی

کف پایدار به معنای باقی ماندن طولانی مدت کف روی ظروف است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که هر چه پایداری کف بیشتر، قدرت پاک کنندگی آن نیز بیشتر خواهد شد. اما این تصوری غلط است.

میزان چربی زدایی

یک مایع ظرفشویی باکیفیت، باید قدرت چربی زدایی بالایی نیز داشته باشد. بعبارتی باید در کمترین زمان، چربی ها را پاک کرده و بوی نامطبوع آن را از بین ببرد. معمولا مایع ظرفشویی هایی که روی آنها برچسب از بین برنده سریع چربی وجود دارد، از قدرت پاک کنندگی بالایی برخوردارند.

توجه به تاریخ مصرف مایع ظرفشویی

از نکات دیگر در هنگام خرید مایع ظرفشویی، توجه به تاریخ مصرف آن است. معمولا مایع ها به مدت 2 تا 3 سال، پس از تولید زمان دارند. اما تاریخ دقیق، باید روی بطری حک شده باشد.

سازگاری کامل با پوست دست

همانطور که ذکر شد، یکی از موارد مهم در انتخاب مایع ظرفشویی مناسب، سازگاری با پوست شماست. پس قبل از خرید، به عناصر تشکیل دهنده مایع که معمولا در پشت بطری، درج می‌شود، دقت کنید. در واقع هر چه تعداد عناصر تشکیل دهنده کمتر باشد، برای پوست دست شما مناسب تر است.

اثرات مایع ظرفشویی بر پوست دست

رایحه مطبوع

شاید رایحه مایع، مورد خیلی مهمی نباشد اما بعضی مایع ها با بوی تند و رایحه شدید خود می‌توانند موجب بروز حساسیت شوند. پس ترجیحا از مایع های ظرفشویی با رایحه ملایم استفاده نمایید.

سخن پایانی

در این مطلب به شرح ویژگی های یک مایع ظرفشویی با ویژگی های مناسب پرداختیم. با انتخاب یک مایع باکیفیت، ظرف های تمیز و خوشبوتری تحویل بگیرید. ضمنا شما می‌توانید انواع مایع ظرفشویی باکیفیت را با مناسب ترین قیمت از شعبات فروشگاه فامیلی تهیه نمایید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری