این مواد غذایی را با شکم خالی نخورید

سلامتی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

خوردن برخی مواد غذایی با شکم خالی، آسیب های زیادی به بدن خواهد زد. بعنوان مثال، مرکبات، گوجه فرنگی، سبزیجات خام، قهوه، شیرینی، نوشیدنی های قندی، لبنیات و نوشیدنی های گازدار را نباید با شکم خالی مصرف کنید.

زمانی که افراد احساس گرسنگی پیدا می‌کنند، هر غذا و خوراکی که جلوی دستشان باشد را می‌خورند. اما این نکته را فراموش نکنید که برخی مواد غذایی به معده شما آسیب زده و مشکلات فراوانی بوجود خواهد آورد. با آشنایی با این مواد خوراکی، احتمال بروز مشکل را کاهش دهید. برای آشنایی با آنها، با بلاگ هایپر همراه باشید.

بیشتر بدانید: خوردن سحری در ماه رمضان چه اهمیتی دارد؟

مرکبات

مواد غذایی که برای شکم خالی مضر هستند

مرکبات

یکی از تاثیرات منفی خوردن مرکبات با شکم خالی، افزایش تولید اسید در معده است. بعلاوه فیبر و فروکتوز موجود در میوه، موجب کند شدن دستگاه گوارش شما خواهد شد. در نتیجه از خوردن مرکبات بویژه پرتقال با معده خالی خودداری کنید.

گوجه فرنگی

از دیگر مواد غذایی مضر برای معده خالی، گوجه است. اگرچه گوجه فرنگی غنی از ویتامین C و دیگر مواد مغذی است، اما باید از خوردن گوجه با معده خالی خودداری کنید. علت این امر، وجود اسید تاننیک در گوجه است که موجب افزایش اسید و بروز مشکلات معده خواهد شد.

سبزیجات خام

سبزیجات خام

اگر جزو افرادی هستید که از رژیم های سخت پیروی کرده و در هر زمان بجای غذا از سالاد استفاده می‌کنند، به هیچ عنوان، با معده خالی سالاد نخورید. سالادها پر از فیبر درشت بوده و موجب نفخ و درد شکم خواهد شد.

قهوه

بسیاری از افراد در اول صبح برای شکستن خواب، به خوردن قهوه روی می‌آورند. اما باید بدانید که نوشیدن قهوه با معده خالی، منجر به اسیدیته خواهد شد. بعلاوه این ماده ترشح اسید هیدروکلریک را در دستگاه گوارش تحریک کرده و موجب ایجاد گاستریت در برخی افراد می‌شود.

شیرینی

زمانیکه قند و شیرینی وارد معده خالی می‌شود، بدن انسان نمی‌تواند به اندازه کافی انسولین ترشح کند تا سطح طبیعی خود را در خون حفظ کند.

نوشیدنی های قندی، مواد غذایی مضر برای معده خالی

نوشیدنی های قندی

بهتر است روز خود را با یک لیوان آب میوه شروع نکنید زیرا ممکن است بار اضافی روی لوزالمعده که بعد از ساعات طولانی استراحت از خواب بیدار می‌شوند قرار دهید.

خوردن ماست با شکم خالی

معده خالی موجب از بین رفتن باکتری های اسید لاکتیک موجود در ماست شده و در نتیجه منجر به اسیدیته خواهد شد.

نوشیدنی های گازدار

نوشیدن نوشیدنی های گازدار با معده خالی، ممکن است بروز نفخ معده را افزایش دهد. بعلاوه این نوشیدنی ها شرایط اسیدی در معده را افزایش داده و می‌تواند علت سرطان مری باشد.

شیر، مواد غذایی مضر برای معده خالی

شیر

شیر سرشار از پروتئین است. در صورتی که آن را با معده خالی بخورید، خاصیت مغذی بودن آن از بین خواهد رفت.

سخن پایانی

زمانیکه شما گرسنه هستید، اشتهای زیادی برای خوردن غذا و مواد خوراکی دارید. اما باید بدانید که برخی مواد غذایی به معده خالی آسیب خواهد زد. به این منظور از خوردن آنها اجتناب کنید. در این مطلب از بلاگ فروشگاه هایپرفامیلی به معرفی مواد غذایی مضر برای معده خالی پرداختیم. امیدواریم که برای شما مفید واقع شود.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری