با یک روتین ساده، از خشکی پوست در سرما جلوگیری کنید

سلامتی

فصل زمستان فرا رسیده و آب و هوای خشک و سوزناک آن برای پوست بسیاری از افراد اثرات نامطلوبی به جا گذاشته است. معمولا پوست صورت، دست و لب ها در این فصل بسیار خشک شده و در موارد شدید آسیب های جدی به پوست می‌زند. حال باید چه کرد؟ روش های مراقبت از پوست در این فصل چیست؟ برای آشنایی با روش های مراقبت از پوست در فصل زمستان، با ما همراه شوید.

بیشتر بدانید: خشکی مو را با راه حل های ساده درمان کنید

راه های محافظت از خشکی پوست در سرما

هر شخص با هر نوع پوست باید برای خود یک روتین مراقبتی انتخاب کرده و طبق آن از پوست خود محافظت کند. در زمستان پوست بطور دائم در معرض خشکی قرار گرفته و حتی آلودگی هوا نیز می‌تواند به آن آسیب بزند. در نتیجه مراقبت از پوست در فصل زمستان به اندازه تابستان از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه های محافظت از خشکی پوست در سرما

آب داغ را حذف کنید

با وجود هوای سرد، گرفتن یک دوش آب داغ شاید لذت بخش باشد، اما این نکته را فراموش نکنید که آب داغ برای سلامت پوست و حتی مو بسیار مضر است. زمانی که از آب داغ استفاده می‌کنید، پوست شما با علائمی مانند قرمزی، خشکی و خارش مواجه می‌شود. در نتیجه تا جای ممکن آب داغ را حذف کرده و آب ولرم تا سرد را جایگزین آن کنید.

از دستگاه بخور هوا استفاده کنید

یکی از مهم ترین اصولی که در زمستان باید رعایت کنید، تهیه یک دستگاه بخور هواست. علت آن هوای خشک خانه است. معمولا در زمستان، هوای داخل خانه خشک بوده و همین امر روی پوست تاثیرات نامطلوب خواهد گذاشت. دستگاه بخور، موجب آبرسانی و مرطوب شدن پوست شما شده و از خشکی آن جلوگیری خواهد کرد.

از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید

پس از هر بار شستشوی دست ها، بعلت وجود مواد شیمیایی موجود در آن، پوست با خشکی مواجه می‌شود. در نتیجه حتما از کرم های مرطوب‌کننده باکیفیت استفاده کرده تا میزان چربی مفید پوستتان را تامین کنید.

استفاده از کرم مرطوب کننده

برنامه غذایی سالمی را دنبال کنید

از نکات مهم دیگر در محافظت از پوست، داشتن یک برنامه غذایی سالم است. در فصل زمستان، نوشیدن آب را دو برابر کرده و از مصرف غذاهای ناسالم و چربی و قند پرهیز کنید. بجای آن از انواع ویتامین، اسیدهای چرب مفید و مواد معدنی استفاده نمایید. مایعات، میوه و سبزیجات و از قبیل اینها را حتما در سبد غذایی خود قرار دهید.

کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید

فرقی ندارد تابستان باشد یا زمستان، ابری باشد یا آفتابی، اشعه مضر خورشید همیشه وجود داشته و به پوست شما آسیب می‌رساند. در نتیجه در هر هوا و شرایطی، از کرم ضد آفتاب استفاده کرده و هر 3 الی 4 ساعت آن را تمدید کنید.

از ماسک های آبرسان برای پوست صورت استفاده کنید

همانطور که ذکر شد، در زمستان میزان رطوبت پوست کاهش یافته و موجب بروز خشکی می‌شود. برای رفع این مشکی می‌توانید از ماسک های آبرسان استفاده کنید. این ماسک ها رطوبت را به پوست بازگردانده و از بروز چین و چروک و لک های پوستی جلوگیری خواهد کرد. برای نتیجه بهتر در هفته دو بار از این ماسک ها استفاده نمایید.

از ماسک های آبرسان برای پوست صورت استفاده کنید

لباس های مناسب بپوشید

اغلب لباس های زمستانی جنس و بافت ضخیم دارند. بعنوان مثال برخی از لباس های پشمی ممکن است موجب خارش و قرمزی پوست شود. در نتیجه از لباس هایی با جنس ملایم تر استفاده کنید.

سخن آخر

با رعایت چند نکته ساده به راحتی می‌توانید از خشکی پوست در سرما پیشگیری کنید. در نتیجه با پیروی از یک روتین مناسب، پوست سالم تر و شاداب تری خواهید داشت.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی