تاثیر شگفت انگیز خواب کافی بر پوست

سلامتی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بزرگسالان به 7 تا 9 ساعت خواب در طول شبانه روز احتیاج دارند و بهترین زمان خواب برای آنان، ساعت 11 شب است. در صورتی که میزان خواب شما به هر دلیل کاهش یابد، پوست واکنش نشان داده و به خطر می‌افتد. اولین علائمی که در نتیجه خواب ناکافی بوجود می‌آید شامل خشکی پوست، ایجاد خطوط ظریف و تیره شدن ناحیه زیر چشم می‌باشد.

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در زیبایی انسان، پوست شاداب و بی نقص است. برای داشتن پوست سالم، باید مواردی را رعایت کنید که یکی از این موارد، خواب به اندازه و کافی است. در واقع پوست، قبل از هر چیزی به خواب کافی و منظم نیاز دارد تا زمان لازم برای ترمیم و بازسازی پیدا کند. برای آشنایی بیشتر با تاثیر خواب روی پوست، با بلاگ هایپر همراه باشید.

بیشتر بدانید: با این روش ها، از پوست دست خود محافظت کنید

خواب و تاثیر آن بر پوست

تاثیر خواب بر پوست

در شب، پوست به دلیل دور بودن از عوامل آسیب زا مانند اشعه ماورا بنفش، فرصت کافی برای بازسازی و ترمیم را پیدا می‌کند. از طرفی فعالیت برخی ارگان ها مانند دستگاه گوارش در هنگام خواب کم شده و در نتیجه، خون به نحو بهتری به پوست می‌رسد. با افزایش خون رسانی به پوست، مواد مضر تشکیل شده در پوست نابود شده و اثرات مخرب آن نیز از بین خواهد رفت.

بعلاوه در هنگام خواب، حرکات صورت بسیار کاهش می‌یابد. در نتیجه لایه‌های کلاژن و الاستین کمتر درگیر حرکات کششی شده و زمان کافی برای بازسازی پیدا می‌کنند.

زمان لازم برای خواب کافی

همانطور که در بالا ذکر شد، زمانی که انسان می‌خوابد، پوست او وارد برنامه ترمیم و بازسازی می‌شود. در نتیجه این اعمال، سموم از بین رفته و سلول های جوان، جایگزین سلول های پیر خواهند شد. در نتیجه یک خواب خوب و کافی، پوست شما شاداب تر، درخشان تر و جوان تر خواهد شد. طبق گفته متخصصان، بزرگسالان به 7 تا 9 ساعت خواب در طول شبانه روز احتیاج دارند.

در صورتی که میزان خواب شما به هر دلیل کاهش یابد، پوست واکنش نشان داده و به خطر می‌افتد. اولین علائمی که در نتیجه خواب ناکافی بوجود می‌آید شامل خشکی پوست، ایجاد خطوط ظریف و تیره شدن ناحیه زیر چشم می‌باشد. بهترین زمان خواب برای پوست، قبل از نیمه شب یعنی ساعت 11 شب است. در واقع در این ساعت، فرایندهای طبیعی ترمیم پوست شروع خواهد شد. بدترین زمان خواب نیز بین ساعت ۵ عصر تا ۸ است که در این زمان، خوابیدن موجب از بین رفتن انرژی و کسالت خواهد شد.

خواب و تاثیر آن بر پوست

حالت‌های مختلف خوابیدن و تاثیر آن روی پوست صورت

بهترین حالت خوابیدن برای پوست، به پشت است زیرا در این حالت، پوست آزادانه نفس کشیده و تحت هیچ فشاری قرار نخواهد گرفت. اگر به پشت خوابیدن برای شما مشکل است، سعی کنید از بالش و روبالشی های مناسب استفاده کنید تا فشار زیادی به پوست شما وارد نشود. بعنوان مثال از روبالشتی های ساتن یا ابریشم استفاده کنید زیرا فشرده سازی و سوزش را به حداقل می‌رساند.

3 نکته مهم در خصوص مراقبت از پوست

  • به هیچ وجه با پوست کثیف یا نشسته نخوابید.
  • مکان خوابیدن را طوری انتخاب کنید که خورشید مستقیما با پوست برخورد نداشته باشد.
  • از محصولات مراقبتی استفاده کرده و در ترمیم و بازسازی به پوست خود کمک کنید.

3 نکته مهم در خصوص مراقبت از پوست

حرف آخر

اگر به پوست خود اهمیت می‌دهید، باید اصولی را رعایت کرده و از عوامل آسیب زا دوری کنید. در واقع شما می‌توانید با روش های آسان و ارزان، پوستی شاداب و درخشان داشته باشید. ضمنا شما می‌توانید محصولات پوستی مورد نیازتان را با بهترین کیفیت از شعبات فروشگاه هایپرفامیلی خریداری کنید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری