با انجام این ورزش ها، سریعتر لاغر شوید

سلامتی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

اگر قصد چربی سوزی دارید، با انجام ساده ترین ورزش ها می‌توانید به آن برسید. ورزش هایی مانند طناب زدن، شنا، پیاده روی، حلقه زدن، ایروبیک و زومبا نمونه هایی از آن هستند.

اهمیت ورزش بر کسی پوشیده نیست در نتیجه وجود آن در برنامه روزانه افراد واجب بوده و هر فردی در هر سنی باید فعالیت های بدنی داشته باشد. در واقع صرفا نباید برای کاهش یا افزایش وزن به سراغ ورزش بروید، حتی اگر تناسب اندام نیز دارید، با انجام فعالیت های ورزشی، به حفظ تناسب اندام خود کمک کنید. حال اگر از افزایش وزن رنج برده و به دنبال ورزش هایی برای کاهش وزن خود هستید، ما در این مطلب به شرح تعدادی از آنان خواهیم پرداخت. با بلاگ هایپرفامیلی همراه باشید.

بیشتر بدانید: مبتلایان به کبد چرب بخوانند

پیاده‌روی

ورزش های موثر در لاغری

پیاده‌روی

پیاده روی یکی از آسان ترین ورزش هایی است که در هر زمان و مکانی قابل انجام بوده و برای هر سنی مناسب است. بعلاوه نیاز به مهارت و ابزار خاصی نبوده و در هر لحظه قابل انجام می‌باشد. پیاده روی برای افرادی که آمادگی جسمانی نداشته و ورزشکار نیستند، بسیار مناسب است زیرا به مفصل و قلب، فشار زیادی وارد نخواهد کرد.

حلقه زدن

یکی دیگر از ورزش های مفید برای لاغری شکم و پهلو، حلقه زدن است. با انجام این کار، ضربان قلب بالا رفته و عضله های مختلف بدن درگیر خواهد شد. حلقه زدن موجب کاهش چربی در تمامی بخش های بدن بویژه ناحیه شکم و پهلو خواهد شد. در صورتی که روزانه به مدت 20 دقیقه حلقه بزنید، تقریبا 140 کالری مصرف می‌کنید.

حلقه زدن

طناب زدن

بهترین ورزش برای لاغری بعد از پیاده روی، طناب زدن است. این ورزش از اصلی ترین فعالیت های چربی سوز است که موجب کاهش وزن بسیار خواهد شد. از آنجایی که در طناب زدن به هر دو پا فشار ثابتی وارد می‌شود، در نتیجه احتمال بروز مشکل و مصدومیت برای زانوها کمتر خواهد شد.

طناب زدن

شنا

اگر به دنبال ورزشی تاثیرگذار برای تناسب اندام هستید، شنا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این ورزش بیشتر عضلات بدن درگیر شده و همین، اهمیت آن را دوچندان خواهد کرد. برای انجام شنا، دست‌ها را روی زمین بگذارید و پاها را طوری روی زمین قرار دهید که بدن در راستای یک خط صاف قرار بگیرد (پلانک). سپس آرنج را خم کرده و بدن را تا نزدیک زمین پایین آورید. زمانی که قفسه سینه به زمین رسید، آرنج را صاف کرده و به بالا برگردید. دقت کنید که گردن و ستون فقرات شما باید صاف باشد.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یکی از ورزش های محبوب است که هم مفید بوده و هم بعنوان تفریحی جذاب محسوب می‌شود. این ورزش موجب کاهش وزن و عضله سازی خواهد شد. بعلاوه افرادی که اضافه وزن شدیدی دارند، به دلیل فشار مفاصل، اجازه دویدن نداشته و در نتیجه دوچرخه سواری گزینه مناسبی برای آنهاست.

دوچرخه سواری

استفاده از تردمیل

همیشه نمی‌توان در فضای آزاد پیاده روی کرد. تردمیل برای همین روزها تولید شده است. شما با استفاده از تردمیل در خانه یا باشگاه می‌توانید به راحتی پیاده روی کنید یا با سرعت مورد نظر خود بدویید. اغلب تردمیل ها دارای رایانه ای هستند که میزان کالری سوزانده شده و ضربان قلب را به شما نشان خواهد داد.  این نکته را فراموش نکنید که دویدن یا پیاده روی، حجم عضلات را تغییر نخواهد داد. در واقع دویدن عمدتا روی بخش‌های تحتانی بدن تاثیر خواهد گذاشت.

ورزش‌های گروهی مانند زومبا و ایروبیک

ورزش های گروهی موجب افزایش انرژی و انگیزه شما خواهد شد. از جمله ورزش هایی که در کاهش وزن موثر است می‌توان به زومبا و ایروبیک اشاره کرد.

کوهنوردی

کوهنوردی

اگر به کوهنوردی علاقه دارید، این ورزش نیز می‌تواند در کاهش وزن شما تاثیرگذار باشد. در واقع کوهنوردی یک ورزش قدرتی نیز محسوب می‌شود زیرا با شیب بالا روبرو هستید. این نکته را فراموش نکنید که در هنگام کوهنوردی از کفش های مناسب استفاده کنید تا به زانو و مچ پای خود آسیب نزنید.

پرش پروانه

از ورزش های دیگری که در کاهش وزن موثر است، می‌توان به پرش پروانه اشاره کرد. برای انجام پرش پروانه باید پاهای خود را به اندازه عرض ران باز کرده و دست ها را بالا ببرید. با بالا بردن دست ها، با یک پرش پاها را از هم باز کنید. با پایین آوردن دست ها نیز پاها را با یک پرش کنار هم بازگردانید.

پرش پروانه

سخن پایانی درباره اهمیت ورزش در کاهش وزن

برای اینکه با ورزش، وزن خود را کاهش دهید، باید تداوم را رعایت کرده و بین راه بیخیال نشوید. البته که در کنار ورزش، باید یک رژیم غذایی متعادل و اصولی را نیز رعایت کرده و خود را تا حدودی محدود کنید. در غیر اینصورت، نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری