مواد خوراکی موثر در کاهش قند خون

سلامتی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

در صورت افزایش قند خون، مشکلات زیادی مانند ابتلا به دیابت پیش می‌آید که می‌تواند برای شما دردسر ساز شود. به همین منظور اگر قند خون شما تنظیم نیست، باید با مصرف مواد خوراکی مانند کدو حلوایی، کلم بروکلی، غذاهای دریایی، عدس و لوبیا، دارچین، قهوه و سیب، آن را تنظیم کنید.

مسلما تابحال حداقل یکبار نام بیماری دیابت به گوش شما خورده است. افرادی که به دیابت مبتلا می‌شوند، با مشکلات زیادی مانند افزایش قند خون مواجه خواهند شد. بسیاری از افراد بدون آنکه متوجه باشند، در معرض این بیماری قرار گرفته و با عدم رعایت یکسری موارد، موجب پیشرفت آن خواهند شد. اما در صورتی که اصولی را رعایت کرده و مواد خوراکی مفیدی مصرف کنید، احتمال بروز این بیماری را کاهش خواهید داد. برای آشنایی با مواد خوراکی موثر در کاهش قند خون، با بلاگ هایپرفامیلی همراه باشید.

بیشتر بدانید: روش هایی موثر برای کاهش درد زانو

بهترین خوراکی برای کاهش قند خون

کدو حلوایی

کدو حلوایی یا همان کدو تنبل، سرشار از آنتی اکسیدان و فیبر بوده و می‌تواند در پایین آوردن قند خون شما تاثیر داشته باشد. علاوه بر این، در دانه های این میوه نیز چربی های سالم و پروتئین وجود داشته و به کنترل قند خون کمک خواهد کرد.

تاثیر کدو حلوایی در کاهش قند خون

کلم بروکلی

در کلم بروکلی، موادی مانند سولفورافان وجود داشته که در کاهش قند خون تاثیر بسزایی دارد. شما با جویدن و خرد کردن کلم بروکلی در دهان، موجب آزاد شدن این ماده در بدن خواهید شد. سولفورافان ماده بسیار قدرتمندی بوده و گزینه مناسبی برای پایین آوردن قند خون در افراد دیابتی است. شما می‌توانید این سبزی مفید را بصورت بخارپز یا خام مصرف کنید.

کلم بروکلی موثر در کاهش قند خون

غذاهای دریایی

غذاهای دریایی مانند ماهی و صدف، سرشار از ویتامین، چربی های سالم، آنتی اکسیدان و مواد معدنی است. این مواد در کاهش قند خون تاثیر بسزایی خواهند داشت. پروتئین هضم غذا را کند کرده و در نتیجه از افزایش قند خون بعد از غذا جلوگیری می‌کند.

عدس و لوبیا

پروتئین، منیزیم و فیبر موجود در عدس و لوبیا، در کاهش قند خون بسیار موثر هستند. این دسته از حبوبات، سرشار از فیبر محلول و نشاسته بوده و به کند شدن هضم غذا کمک خواهند کرد.

عدس و لوبیا

مغز دانه ها و کره آنها

از مواد خوراکی مفید دیگر در کاهش قند خون، انواع مغز و کره آنهاست. بعنوان مثال مصرف به اندازه بادام زمینی و کره آن، تاثیر بسزایی در کاهش سطح قند خون خواهد داشت. بعلاوه طبق مطالعات انجام شده، مصرف انواع آجیل های دیگر نیز در این امر نقش پر رنگی دارد.

جو دوسر

جو دوسر و سبوس آن از جمله مواد مفیدی است که مقدار زیادی فیبر محلول داشته و تاثیر بسزایی در کاهش قند خون دارد. شما می‌توانید این ماده را در کنار وعده های غذایی خود مصرف کنید.

جو دوسر

سیب

یکی دیگر از مواد تاثیرگذار در کاهش قند خون، سیب است. فیبر محلول و ترکیبات گیاهی موجود در این میوه، موجب کاهش قند خون شده و خطر ابتلا به دیابت را کاهش خواهد داد.

قهوه

طبق مطالعات انجام شده، مصرف یک فنجان قهوه، احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را تا حدودی کاهش خواهد داد. این نکته را فراموش نکنید که به هیچ عنوان نباید به قهوه، شیر یا شکر اضافه کنید زیرا در این صورت قند خون شما را کاهش نخواهد داد.

تاثیر دارچین در کاهش قند خون

دارچین

یکی از گیاهان دارویی که در کاهش قند خون تاثیر دارد، دارچین است. این گیاه دارویی بسیار خوشبو و خوش طعم بوده و در انوع غذا، دسر و حتی چای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلام آخر

ما در این مطلب از بلاگ فروشگاه هایپرفامیلی، به معرفی مواد خوراکی موثر در کاهش قند خون پرداختیم. با مصرف این خوراکی ها، احتمال ابتلا به دیابت را در خود کاهش دهید.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری