گرم کردن مجدد غذا چه عوارضی دارد؟

سلامتی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بسیاری از افراد به گرم کردن مجدد غذا عادت کرده و بارها آن را انجام می‌دهند. اگر شما نیز جزو همین دسته هستید، باید بدانید که انجام اینکار بسیار مضر و آسیب زا خواهد بود. از نمونه عوارض گرم کردن مجدد غذا می‌توان به آزاد سازی مواد سرطان زا، مسمومیت غذایی، بروز مشکلاتی در سیستم گوارش، تولید سموم خطرناک اشاره کرد.

گاهی ممکن است زمان کافی برای درست کردن غذا را نداشته و یا به دلایل مختلف از تهیه غذا فراری باشید. در این زمان، یکی از ایده هایی که به سر هر شخصی می‌زند، گرم کردن دوباره غذاهایی است که قبلا تهیه شده است. مسلما همه ما اینکار را بارها انجام داده و از عوارض انجام آن بی‌خبر بودیم. اما باید بدانید که گرم کردن غذا عوارضی داشته و نباید بیش از حد از غذاهای دوباره گرم شده استفاده کرد. در این مطلب به شرح عوارض گرم کردن مجدد غذا اشاره خواهیم کرد. با هایپرفامیلی همراه باشید.

بیشتر بدانید: با عوارض مصرف بیش از حد چای آشنا شوید

عوارض گرم کردن دوباره غذا را بدانید

سبزیجات غنی از نیترات

سبزیجات غنی از نیترات مانند اسفناج یا سبزیجات برگ سبز مانند کرفس، شلغم و هویج به هیچ وجه نباید مجددا در مایکروویو گرم شوند. به دلیل وجود نیترات در این سبزیجات، حرارت مجدد می‌تواند موجب آزاد سازی مواد سرطان زا شود.

گرم کردن مجدد سبزیجات غنی از نیترات

برنج

یکی از غذاهایی که همه ما حداقل یکبار آن را گرم کرده ایم، برنج است. اما باید بدانید که گرم کردن مجدد برنج نیز خطرناک بوده و ممکن است مسمومیت غذایی ایجاد کند.

تخم مرغ

زمانی که تخم مرغ را پختید، فورا آن را بخورید. اگر به هر دلیل آن را به مدت طولانی نگه داشتید، از گرم کردن مجدد آن خودداری کرده و سرد بخورید. علت آن نیز وجود نیتروژن در تخم مرغ است. این نیتروژن ممکن است در اثر گرم شدن مجدد اکسید شده و باعث بروز سرطان شود.

کباب، جوجه و مرغ

گرم کردن مجدد کباب، جوجه و مرغ نیز خطرناک بوده و باید از انجام آن پرهیز کرد. در واقع ترکیب پروتئین در این غذا، زمانی که از یخچال خارج می‌شود تا گرم شود، کاملاً تغییر می‌کند. این موضوع می‌تواند موجب بروز مشکلاتی در سیستم گوارش شود.

عوارض گرم کردن دوباره غذا

سیب زمینی

اگر قصد نگهداری سیب زمینی پخته شده را دارید، بهتر است آن را در یخچال نگهداری کرده و در صورتی که ظرف ۱ تا ۲ روز مصرف نشد، آن را دور بیندازید.

انواع روغن

میزان تحمل روغن های مختلف در برابر حرارت، متفاوت است. اما بطور کلی، روغن را بیش از حد گرم نکنید، زیرا حرارت زیاد موجب تولید بخارات سمی خواهد شد. اگر غذایی دارید که در آن از روغن زیادی استفاده شده، به هیچ وجه آن را در مایکروویو قرار ندهید، زیرا حرارت زیاد ممکن است باعث دود گرفتن روغن و تولید این سموم خطرناک شود. در نتیجه اگر قصد گرم کردن مجدد آن را دارید، بهتر است آن را کم و آهسته بپزید یا اصلاً نپزید.

قارچ ها

قارچ ها منبع پروتئین و مواد معدنی بوده و در صورت گرم شدن مجدد، این مواد مغذی از بین رفته و موجب بروز مشکل در سیستم گوارشی انسان خواهد شد. در نتیجه تا جای ممکن از مصرف مجدد قارچ خودداری کنید. اگر هم می‌خواهید دوباره آن را مصرف کنید، از گرم کردن خودداری کرده و سرد نوش جان کنید.

عوارض گرم کردن مجدد قارچ ها

غذاهای دریایی

باکتری ها روی غذاهای دریایی، در هر دمایی، به سرعت رشد می‌کنند. در نتیجه در صورتی که بیش از 2 ساعت در در هوای گرم باشند، باید دور ریخته شنود.

شیر مادر و غذای کودک

گرم کردن مجدد شیر مادر و غذای کودک ایرادی ندارد اما ترجیحا آن را در مایکروویو قرار ندهید. طبق تحقیقات انجام شده، حرارت موجود در مایکروویو، لکه های داغی ایجاد کرده و موجب سوزانده شدن دهان و گلوی کودک می‌شود. در نتیجه اگر مجبور به این کار شدید، بهتر است آن را به صورت بن ماری روی کتری، ولرم کنید.

کلام آخر

تا جای ممکن سعی کنید که هر ماده غذایی را بصورت تازه مصرف کرده و از گرم کردن مجدد خودداری کنید. شما با گرم کردن مجدد غذا، مواد مفید موجود در آن را از بین خواهید برد و بعلاوه موجب آزاد شدن مواد سمی و خطرناک نیز می‌شوید. امیدواریم که این مطلب از بلاگ هایپر، برای شما مفید واقع شود.

مطالب مرتبط

جدیدترین اخبار فامیلی

جدیدترین مطالب سبک زندگی

جدیدترین مطالب صنعت خرده‌فروشی

جدیدترین مطالب آشپزی

جدیدترین مطالب آموزشی سلامتی

جدیدترین مطالب توسعه فردی

جدیدترین داتستنی های جالب

جدیدترین مطالب سفر و گردشگری